Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

csinálj egy szvinger klubot baszki ha már úgy is lesz szauna meg adj egy klubtagságit 😅
vásárlásnál van vagyonszerzési illeték ez 4%-k. De be lehet számíttatni az eladott ingatlan értékét az illetékhivatalnál csak ezt az adásvételi papíroknál az ügyvédnek jelezni kell. Ha 20 millióért adod el az ingatlant de csak 19 millióért veszel akkor ütötték egymást az összegek nincs illetékfizetési kötelezettség. Ha viszont 20 millióért adod el az ingatlant és veszel egy másikat 30-ért akkor a kettő különbözete után azaz 10 milla után van 400 ezer befizetni való(kezeit széttáró)
Nem olvasod, hogy írtam, hogy nem a te általad haláladóról beszéltem? Azt tudom, hogy már nincs.
Az örökölt vagyon eladására vonatkozó adózást nem vágom - igaz, én olvasom, hogy mit írsz, de azt majd ha hivatalosan is jegyzőkönyvezik, már ha ingatlan eladásban gondolkodnék. De amúgy nem, mert tudom, hogy ebből a pénzből nehezen jönne össze új. Szopatni magam meg nincs kedvem.

Pedig lennének ötleteim, a ház alatti óvóhely és szauna meg uszi, meg még valami...
Ezt senki vagy legalábbis nagyon kevesen gondolják igy😃
Nagyjából én is.igy vásárolok, inkább többet szánok.rá de hátha jobb lesz. Vagyishát többnyire biztosan tapasztalat alapján.
Inkább azon gondolkodok néha hogy nem.éri e meg jobban három olcsó ami addig tart mig egy drágább jo
nincs örökösödési adó. A haláladót vityáék első intézkedései között törölték el. A helyi önkormányzat meghatározza az ingatlan értékét a hagyatéki papírokba ez az érték fog szerepelni. Amikor a hagyatéki tárgyalásnak vége és a jegyzőkönyvet kiadták és a nejed nevére került az ingatlan onnantól ugyanúgy számol az 5 év, mintha vette volna az ingatlant azon az áron amit az önkormányzat megállapított. Ha már másnap eladjátok az eladási ár után a következő éves adóbevallásban szerepeltetni kell ami után 15% szja megfizetési kötelezettség van. Ezek a százalékok évről évre csökkennek ötödik év után tulajdonképen a hatodik évben már szja mentesen el lehet adni. Tehát ha örököltök egy 600 millás lakást át kell gondolni, hogy érdemes e azonnal értékesíteni vagy vártok még vele egy kicsikét(óranézegetős)
A megoldás egyszerű. Tíz éve átlagbérrel számolva mennyiből is jött ki egy JÓ klíma? mondjuk akkori egy-másfél haviból? Most is annyiért kell venni.
Ezt nem tudom megértetni a mutterral, hogy ha ideges, mert elromlik neki valami elektromos vacka, akkor vegyen jót és akkor jó eséllyel az jó is lesz. A bányás többet keres, amikor kibányássza a fémkerethez való vasércet, a kamionos is aki a házhoz viszi a hűtőjét, akkor miért akar bárki is egy heti átlagbérért olyant, ami mos-főz-vasal-zenél és még el sem romlik?
Pontosítok: a feleségem anyja-apja mostanában halt meg, azt nem tudom, hogy az így szerzett ingatlan - nem az örökösödési illeték vagy adó - esetében ez hogyan van.

A lényeg, hogy amikor lakásváltozást tervez az ember, akkor eladásnál valóban csak az ötödik évig, de általánosságban az általam felsorolt költségekkel is számolni kell, amikor az egyik árából tervez az ember egy másikat venni vagy építeni. Meg ami menet közben derül ki.

Konkrétan a mostani ingatlan árából nehezen jön ki egy élhető méretű, 800 ezer / m2 árú új kecó, plusz a telek meg a cullang.
Illetve ha sok mindent magad csinálsz, meg értesz is hozzá, hogy mit akarsz, mi a jó.
Ezt csak alátámasztani tudom. Elég sokat szopunk a kaszni anyagspórolásán. Zörgősebbek lettek az alapgépek. A prémiumok maradt jónak.
Csak daikint kurva nehéz eladni felénk.
Szoktam osztani a Pana magyarországot partner találkozókon hogy mekkora szar lett :) Aztán elvigyorogják bár legutóbb erősen kerestek hogy mutassak bárhol azonnal zörgő gépet, mert iderendelték a malájt és mutani kéne valóságban is amit leirtak neki. Nem nagyon szoktam kihagyni az észrevételek tudomásukra hozását. Listát irogattam nekik hogy min kéne változtatni, de hát magyarország kispiac meg ilyesmi, de mégiscsak ide tolta a képét a gyárból egy maláj mérnök. Igazából csak fűtés üzemben jönnek a problémák, ami zajra korlátozódik, üzemelni nagyon faszául megy továbbra is. De véknyabbak a lemezek, spórolósabb az összszerelés.
Mindenképp.
Úgy is mondhatnám, hogy ezeket fűtésre tervezik, de tudnak hűteni is.
Nem Gree, hogy fűtésre optimalizált de csak egy fűtőszálat basznak az aljába
meg még járok is 😅
Nem kell ehhez spanyolul tudni(ujjával nemet mutató) Angolul is ott van, hogy hoszpital előbb utóbb mindenki oda költözik csak van aki nem annyira szívesen megy mint te szeretnél 😅
Te jártál faiskolába... 🤣
eladásnak nincs illetéke. Szja van utána ha 5 évnél korábban vásároltad. Vásárlásnál van vagyonszerzési illeték. De az is nullázható (kezeit széttáró)
Faxom, azon rinyáltok itt napok óta, hogy mivel lehet óccón fűteni... 😁 na itt nem nagyon kéne... Amúgy a tenger "símítja" az időjárást, nincs hirtelen nagy kánikula, hideg meg főleg nincs.
Norvégiában, na ott fűthetnél orrvérzésig, de nem gázzal, mert azt azok se kapnak 😄
csak te nem vagy értelmiségi a családból 😂
A klímás ismerős is régen panasonic párti volt,azt mondja akkor tért át a daikinre mikor elkezdtek egyre silányabbak lenni a panák,azt mondja egyre könnyebbek egyre több volt vele a gond,ment az anyag spórolás.
Ja,akkor ez valóban fűtésre van optimalizálva?
Igen
menne a fene olyan meleg helyre
ha mennék akkor norvégia, fasza hosszú telek és nem kell csinálni semmit sem
Kijafaxnak van kedve újat építeni, vesződni vele, 50 felett? Főleg, ha semmi baj azzal, amiben épp lakik... én a mostaniból max. ide költöznék:
https://maps.app.goo.gl/uozaSZ...
de ehhez nincs elég lóvém, meg a spanyolt is töröm.
Ez szett, ugye? Kul- es belteri egyutt? Mert akkor nem annyira vesz, az ot kilowattos Gree is kb. fel milla es gondolom nem egy liga.
Ma megnéztem és a levett agyban megszorítva a csapágybelsőt észleltem, hogy így is lóg ezért úgy fest a vadonatúj kínai csapágy (jelentősen túlárazva) szar.
...plusz az albérlet, meg az ingóságok tárolása.

Én is értem, hogy többért kell eladni, mint venni (építeni), plusz az eladás illetéke, meg a szerzés illetéke, stb.
És sajnos a használt lakások ára és az új építésűek között a különbség miatt, meg a kiadások levonása után, hogy annyival kisebbe azért nem szeretnék költözni.

Igaz, a másik ötletem a szendvicspanel épület, ha az árat, a energiahatékonyságot nézem csak.
eladod a nagyot lesz sok pénz építesz egy kisebbet
addig keresel egy albérletet, persze ez macera de végülis megéri....
ha van pénz akkor egy hagyományos házat lazán 2 év alatt fel lehet építeni, ha ilyen itong féle ahol nem kell habarccsal meg hasonló lassan száradó szarokkal küzdeni tavasszal elkezded ősszel benne laksz
ez mint írtam csak akarat kérdése, egész addig ameddig a nagy ház értéke több mint amit építeni szeretnél
Nézőpont kérdése.........annyit én se adnék érte. Közel annyi tudással van panasonic 700 alatt.
Ha elsődleges szempont a komfortos és hatékony fűtés és van rá pénz plusz mondjuk közület ahol nem lehet bohóckodni és van rá lóvé akkor mindenképp számításba kell venni. Ettől még Levinek se moccana a hajaszála se :)