Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Építőipari fórum😃
Motel elrendezés nincs ezzel semmi baj(kezeit széttáró) Külsőre viszont nem az én világom(kezeit széttáró)
picit részletezem
60nm házat nem épít értelmes ember vidéken, max olyan helen ahol nem építhetsz nagyobbat mert akkora a telek de akkor meg a tetőteret is be kell építeni, +20-30nm nem akkora plusz költség mint amekkora a nyereség vele
persze most lehet mondani hogy 2 embernek elég, de akkor meg mi a fasznak 3(2+1) szoba.......
a terasz egy nagy pénzkidobás a semmiért, ráadásul ocsmány is teljesen 90-es évek, eg polikarbonát ív se nézne ki ettől szarabbul tized árban
a vizes helyiségek túl messze vannak egymástól feleslegesen túlbonyolított és drágított víz és szennyvíz rendszert eredményez(konyhai szennyvíz tuti bukó 20 éven belül
a konyhai tároló egyrészt kicsi(ugye vidékre készült ahol azért ezt-azt felhalmoznak) másrészt meg messze van a konyhától
a budi megközelítés is fura, meg a 2 nm fürdő mosókonyha nélkül de végülis ez a legkisebb "gondom" vele
ablakok kicsik, plusz ez is szarul néz ki
nincs helyiség a fűtésnek, vidéken egy vegyes kazán(vagy annak lehetősége) azért alap
tetőn az a túltolt tűzfalas megoldás is egy csomó hibaforrás ráadásul plusz pénzekért
hát kb ennyit látok ami nem tetszik, de ha nézegetném egy ideig tuti lenne más is
nekem ez kicsit úgy néz ki mint egy ravatalozó(gondolkodós)
Azt bevallom, hogy tudom a leterol, a buktatoirol nem, de holnap atmegyek a mernokhoz ha nem felejtem e es rakerdezek.
Azt viszont latom, hogy a regi vilagban szocializalodott mestreknek altalaban semmilyen elektronikus es online, es altalabn modern dokumentalas nem megy, ugyhogy nem is csodalkozom azon, amit irsz.

Az biztos, hogy egybenely esetben nagyon bonyolult ez, nekem sem vlt egyszeru egy furt kut vizjogi engedelyeztetesenek vegigvitele, igaz a katazstrofavedelmi igazgatosag vizugyi hatosagi kollegaja nem is ertette, miert nekem kell azt.
Ez pont szubjektiv dolog, nekem pl. Semmi bajom vele. Optikai tuning.a
ÉTDR jó dolog lenne, csak nem működik. A kollégákat akiket köteleztek a használatára csak szoptak az egésszel, sokkal többe került azzal minden. Szó szerint SENKI nem volt hajlandó kitölteni. Gondold el amikor ilyen Pipifélekkel van teli az építő ipar akik hasitasiból élnek, és akinek Nokiája van az az okosabb, mert szerintem volt olyan amelyik ha teheti vezetékes tábori telefont vitt volna magával. Ezekkel akartak csináltatni egy államilag elkurt kezelhetetlen informatikai rendszert, ami nem is érdeke. Volt aki megmondta ha ÉTDR-t is kell csinálni akkor nem vállalja, aztán úgy soha nem készült volna el a ház. Szerencsére eltörölték a kötelezőséget, és ez nagy könnyebbség a magánembereknek.
Az a tornác egy felesleges baromság, egy ilyen pici házhoz. Csak pénzbe kerül, de csak egy elő tető funkciójával rendelkezik. Ezt is valami pesti dizájner tervezte, egy hajdúsági urasági kastély kinézete alapján.
Aztan mi bajod vele?
Lattam, en csak a tervezesi koltsegek miatt mutattam ezt.
De ha ezt probalnad valyogbol, akkor sem lenne olcsobb.
Nem véletlenül választja ezt akinek nincsenek százmillái, mi is 16-ért vettük 3 éve mikor még tartott a drágaság egy lepukkantat amit kb még 8 körül (lehet, hogy több, a fene tudja, folyamatosan ment el a lé)raktunk úgy-ahogy rendbe, de így is sokkal olcsóbb volt mintha újat építettünk volna, az volt persze az első terv, de talán a falak és a tető állt volna annyiból nyílászárók nélkül.
ettől szarabb házrajzot keresni nem lenne kis munka
a tető meg egyszerűen csapnivalóan fos
Kíváncsiságból rákerestem az új vályogtéglára, hát vazze egy csomóan gyártják több méretben és elég drágán. Azt hittem legfeljebb kézműves termékként páran bohóckodnak vele, de nem, gyárak vannak rá.
A bekerülési költséget láttad? Meg mennyi szopás a mai világban egy ilyet lezongorázni? Beleugrottam ebbe mert nekem sokkal egyszerűbbnek tűnik hogy felújításként mindent meg lehet csinálni, és olyanra meg tudom csinálni amit mindig is szerettem volna, olyan terv meg nem hiszem hogy van.
Az ÉTDR pedig jó dolog, ez elvileg téged véd, mint építtetőt.
A mostani vályog szerintem nem olcsóbb mint a korszerű anyagokból épült ház. Amelyik olcsóbb, az sajnos - legalábbis az én meglátásom szerint több sebből vérezhet.
Épeszű érvet én még nem hallottam a vályog mellett - de persze nem zárom ki, hogy van - az idősektől megszokott, hogy nekidülleszkedek akkor milyen jó, meg már az öregapám is ott élt, stb. Ezzel persze nem a te döntésedet minősítem, egyszerűen érzelmektől mentesen próbálok döntéseket hozni. Vagy véleményt.
Ott voltam két esetben is, amikor vert vályogból csinálták a házat, fater kőműves volt, dolgoztam éríntőlegesen az építőiparban, azt látom, hogy a régi dolgok, eljárások, termékek, szokások példaként állítása a legislegtöbb esetben hibás, mert régen nem azért csinálták azt amit, hanem AZ volt elérhető.

A terv? Típustervet kell használni, azt azután csak a helyszínre kell honosítani és kész.

Falura mentél, a mintaterv katalógusból az ELSŐ, leginkább falusias környezetben megszokott típustervet linkelem, az egyik amúgy legkisebb alapterületű, mi lenne vele a baj?

https://www.oeny.hu/oeny/nmtk/...
Most volt jó akció. De annyira nem akarok kaparni. Sosem szerettem olyan vonat után futni, ami nem vesz fel 😆
bratyónak volt ilyen természetesen ezen extrák nélkül 😅
Bár a hátsó lámpából ítélve ez az 1500-ös zsigcsi bratyesznak már az 1600-os volt(gondolkodós)
Újat én sem építenék vályogból, de ez a ház 10.8M volt és egészen rendben van szerencsére. Először telek volt nézve és könnyűszerkezetes ház, de a telkek is 9-12 sőt már 15M, a házra meg csak a tervre mondtak 1.8M+áfát. Ez meg egy kész ház, nem kell terv, ÉTDR vagy mi a faxom, használatbavételi engedély. Megcsinálom ahogy tudom és kész. A lokáció nekem tökéletes, közel van Veszprém Szfvár, Bp sem vészes. Ja és persze a Balcsi meg a versenypálya. Meghirdettem most én is a pesti kecót 47 misiért, de le is vettem mert jövőre jön az árrobbanás 🤣
Gyari ilyen vót nagyfaternek.
Meg utaztam is benne becsbe fiat tipoért. 😆
Nincs a play aruhazban.
Bmw meg merci mi? 😁: WwwN9PCsr]https://youtube.com/shorts/-66...[/url]
ez divat lett és annyi (kezeit széttáró)
Urizálók hobbija és egy boch bor elfogyasztása után megy a vagizás a haveroknak a vájogházról és annak előnyös mindenhatóságáról (kezeit széttáró)
még egyszer: gpsbabel...
nekem egy lakótelepi lakásból a 30-50 millió forintos is egy nagy hiba amikor 4 éve még 20 sem volt(gondolkodós)
Egy ilyet probaltam igy hirtelen.

https://mapstogpx.com/

De a hulye my connectivity apo aszongya tul sok a pont, vagy miaszar.
Egy 5 pontbol allo utvonal.
Eg idiota angol tervezte ezt az appot.
Van storage menuje,de swhogy nem tudok oda menteni egy rohadt utvonalat,nincs olyan hogy save maps gomb,valami nyakatekert idiota angol agyszulemeny,gpx file-t viszont elfogadhat mert van ilyen menupontja,de ezt meg nem akarja.
Baromarcu belterjes lofeju hulye akcentusu banda.