Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A tetőablak már megvan, sima velux 4db. Fel lehet menni, a képen is van lépcső, nekem is lesz. A szobák fölött lesz födém csak a központi nappali-konyha fölött nem, ami kb. 34nm
na ilyeneket tuti nem eszik a pesti nép 😉
Ja, csak az optika miatt.
A tetőablak távműködtetéseű lesz? Vagy fix?
Mert ez jön be, nem lehet megmagyarázni. Lehet kicsit klausztofóbiás kezdek lenni.
Hát lehet én is leragasztom a faszba legalább a felét 🤔
Nappali konyha egyben van, mind a két végén ablak és néha érződik a huzat. Pedig kis rések csak… ja nem nincs huzat, nem lehet huzat még akkor sem ha egy venti fújja a meleg levegőt 😂
Hát... logikusan azt gondolnám vakon, hogy típusterv inkább a tömegigényre van.
De ez miért jó?
Én ilyen nyitott födémes házat akarok, ilyen terv is van?
Ahol én láttam utoljára, ott olcsó megoldást alkalmaztak, ott fent szívták de nagyon kis teljesítménnyel, közben az összes ajtó, plusz egy külső nyílászáró nyitva.
A pára szerintem - mint írtam az előbb - egy jól tervezett és megépített épületnél nem lehet probléma. Meg egy jól használtnál.
Ezek alapján működik a szellőzés az ablakon.
De ezt az automata szellőzést én kicsit túlgondoltnak hiszem, mert az, hogy a fürdőszobában esetenként nagy a pára, az egy dolog. De egy lakott lakásban jönnek-mennek az emberek, van kémény, elszívó, ezért én egy látszólagos problémának gondolom. A rosszul kivitelezett lakásban ténylegesen előfordul penészedés, de ezt az ablakra vágott egy-két cm2-es nyílás sem oldja meg.
Szerintem.
Fent kell az elszívás, felfelé megy a pára meg a meleg, és lent lesz visszafújva a felmelegített friss levegő. Nem így szokták csinálni?
Nekünk a panelprogramban raktak mindenhova, én leragasztottam egy részét mert jött a hideg mint állat, kivéve a konyhában. Penész a nincs így sem, mert 20% alatt van a páratartalom 🙈🤣
nem túl régen mindenki a téli gumit preferálta, az meg fasza a hóban, akkotr mi a fasznak kell eltúrni a havat a kocsibejátóban?
huszonéve lakunk itt talán 2x kellett a havat elkotorni mert akkora volt hogy lökhárítón felül ért, de csak mert olyan bénán fújt a szél hogy összekupacolta
Ha már szellőztetés volt az előbb. Nekem műamyag ablakaim vannak, minden szobában lett bemarva a tokba automata szellőző, de ezeknek nincs olyan hogy teljesen csukott, mindig nyitva vannak kicsit vagy ha párás a levegő akkor teljesen. Ez így jó? Nincs penész se pára viszont ma reggel felbasztam magam mert a szomszéd elinditotta a matizt, ami 25méterre parkol és a kibaszott kipufogófüstöt pont behozta a hálóba 🤔
Nem, mert ráadásul emelkedőben van a gyeprács, a garázs elé a placcot már letérköveztem (én). Tehát van összehasonlítási alapom.
Tudom hogy milyen a gyeprács, nem tapasztalod a hátrányát mert ez van 😃
https://www.google.com/search?...

Nekem az van, hátrányát annyira nem tapasztalom. A hólapátolásnál vannak hátrányai a térkőhöz képest, de az is egy centiben mérhető, és minden évi 1-2-3 napig.
Nálam még annyi sem, mert akkor nem használom az autót.
Hátrafelé nem lehet ajtaja ? Utcafrontról a kapu lecsukva, be nem lát senki, hátrafele meg akár nyitott is lehet. Lehet egy egyszerű féltető ami az utcafrontról zárt és akkor a saját udvarodban vagy, nem lát be senki.
Én nem tennék gyeprácsot mert bordás. Azért jó a térkő mert sima.
Ha már le kell rakni akkor legyen sima, azon tud a gyerek biciklizni, tudsz a motorral kényelmesen gurulni, tudod tologatni.
Most már kezd esze lenni felénk sok embernek és ahol a lehetőség adott ott az utcafronton van a garázs házzal egyvonalban. Akinek elég széles ott 2autó beálló is van.
Az hogy az utcáról nem a legszebb? Nem a szépen nyírt füvet látják az utcáról meg azt amikor gatyában sétálgatok? Hát az szerintem előny és nem hátrány, én nem azért építek házat hogy az utcán elhaladóknak tetszen hanem hogy nekem jó legyen.
Én biztosan alulra raknám, mert akkor mondjuk egy padlófűtésnél pont szívná a lebegő port, amúgy a meleg felfelé mozog, alul szívná, tehát forgatná a levegőt.
Meg alul nem a meleget szívná ki.
Csak alul megvalósíthatatlan, de ez csak egy megoldandó feladat, mondjuk ha az egész ház alá van pincézve.
Akkor végig kell kövezni a zöld udvart, teljesen jogos :D
Pedig a garázsok két módszert tudnak manapság: az utcára nyílnak, vagy a ház mögött.
:-)
A nyomvonalra kell gyeprács, azt még a leghülyébb is leteszi. Bár... egy bölcsész (mondjuk egy romológus, újlatin nyelv, közösségszervezés szakot végző) talán mégsem.
Ja, csak ronda. Meg a fene sem akarja az utca elé tárni amit ott tartok. Ha pincegarázs akkor még jó, de a pipiféle megoldást nem preferálom.
Szerintem a funkcióváltozás is minimum bejelentésköteles.
Én már csak ilyen vagyok, a világi életre alkalmatlanok pusztuljanak, mintsem én tartsam el őket.