Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

teljesen felesleges
én az elmúlt huszonpár éve amióta elcuccoltam egyszer sem aludtam anyáméknál
a szobámból könyvtár&olvasószoba lett
a berendezést amúgy is elhiztam csak a függöny maradt még az ufó lámpa is el lett hozva mert inkább álló lámpákkal világítanak
Amíg van saját tapasztalatom, nem fogsz meggyőzni az ellenkezőjéről. Az hogy téged nem zavar valami az ne jelenti hogy nem úgy van.
Ha kell a fűtés, akkor kell menjen nagy teljesítményen, akkor bizony hangos lesz és fogja fújni a levegőt. Ha nem kell sokat melegítsen vagy sok van felszerelve akkor elhiszem hogy minimumra tekerve is tudja valamennyire hőn tartani a helyiséget.
Csak azt te sem teszed hozzà hogy akkor mennek a klímák ha nem vagy otthon. Mert amúgy fával fűtesz.
A motoron nem zavar a szél, a kocsiban sem a leengedett ablak. De valamiért a fűtés zavar. Nálam a kocsiban is el vannak zárva a középső befúvók mert zavar. Ugyanez a klímával is, engem zavar amikor a meleget keringeti és érzem a huzatot.
Tegyél fel egy mennyezeti ventit, azt majd kavarja lefelé a meleget.
Elektromosat?
Én meg egy domboldalba épített házra álmodom.

https://hu.pinterest.com/pin/2...
A nappali fele fölött nem lesz gerenda, nincs most sem. A másik fele fölött meg meghagyom minden másodikat ez a terv. Meg persze a tető kötőgerendáit, az 1 vagy 2 db. lesz látható.
A tetőben 20cm gyapot lesz, bőven jobb lesz a szigetelés mint lent. Eddig szinte semmi szigeteles nem volt, a szoba fölött 10cm sár, mashol csak a nádszövet. És éltek benne 70 éve. Maga a légm3 nem viszi az energiát, azt 1x kell felfűteni, de persze majd kiderül. A szobák felett lesz födém, ott lesznek klímak temperálásnak, ha meg nagyon gáz akkor felköltözök télére 😁
Aha. Én Veluxot tavalyelőtt cseréltettem ki műanyag tetőablakra, egyelőre nem bántam meg.
A képhez képest én már csak egy problémásat látok, nincs támasztó fal a gerendák alatt, így ide egy nagyobb keresztmetszetű gerenda kellhet. A garázsomat én úgy csináltattam meg (nekem is látszik a gerendázat), ahogy régen, mert a talpszelement meg akartam spórolni, hogy a födémgerendák végébe csapoltattam bele a szarufákat.
Beöltözve?Ez csak egy fényező kabin,nem az űr.De pont ezért javasoltam hogy nézd meg ott mekkora huzat van,pedig fúj és szív.
mit szagolsz? Azért mert a házban van az autó fal veszi körül 😅 az asszony elektromos autóján nincs mit szagolgatni az e6 dízelen meg szintén nincs mit szagtalanok a járművek(kezeit széttáró) ellenben egy motor állandó benzinszagú fűnyíróról ne is beszéljünk mikor használat után betolja az ember a kamrába dől a benzinszag(kezeit széttáró) Mondjuk nálunk van rá külön helység garázsban csak autó áll azért hívjuk garázsnak(kezeit széttáró)
Biztosan így van, beöltözve nem is csoda hogy nem érzed 🤷🏼‍♂️
Szerintem is nagyon vagány, arra az egyre figyelj hogy a lehető legritkábban legyen a gerenda, vagy ne is legyen :D
Csináltunk konyhát egy hasonló házba, teljesen újraépítették majdnem ugyanolyanra mint az eredeti. Végig 40x40-es ragasztott gerendával, ne kérdezd hogy miért, baromi ronda volt. Elvette teljesen ezt a légies könnyet, tágas benyomást és helyette egy nyomasztó szar lett.
hát meglepően nagy hatásfokkal dolgozik pedig. Meg van határozva melyik méret mekkora légköbmétert cserél óránként. Nekem a nagyobb szobákban van 60 légköbméteres, teszi a dolgát(kezeit széttáró)
Nem igazán tudsz te ezzel mit kezdeni.Javaslom menj be egy fényező kabinba,ott van befújás és elszívás is,mégsincs huzat.
én 18 éve lakok itt tavaly az összes hólapátom bentéget amit a18 év alatt kb. 3* használtunk(gondolkodós)
remélem az elkövetkező 18 évben nem lesz már ennyi hó se mert nincs már hólapát 😂
jó és egyszerű megoldás. Valahogy a légnyomás különbségre nyitnak és zárnak most néhány helyre tettem fel ilyet utólag ahol igény volt rá és jól szuperál(kezeit széttáró)
Egy a baj vele,fűtöd a nagy büdös semmit.
melyikre gondolsz? Hogy megnyomom a kocsiban a gombot és beállok a házam belsejében és kvázi a nappaliban szállok ki?
ha ennél tudsz kényelmesebbet és praktikusabbat szívesen meghallgatom(gondolkodós)
Persze, csak az istállók között keresd 😆
Meg annál szuperebb sincs mint szagolni a kocsit a lakásban 😆
hát annál szuperebb dolog nincs mint amikor az autóból kiszálva a házba lépsz be. Kellene a faxomnak háztól különálló garázs sétágaltni a járműhöz feszt.
Ha én most építkeznék utcafrontos részen vennék telket a duplagarázs a ház kellős közepén lenne 😅 Aztán eldöntenénk az asszonnyal kié a ház jobb meg a bal fele. Ha mondjuk az enyém lenne a bal akkor a dupla garázs bal oldalán parkolnék és az én lakrészembe szállnék ki az autóból 😅
az idő előrehaladtával változnak az igények(kezeit széttáró) Kinevelni a gyerekeket jó egy férős házban nagy kertel, udvarral. Amikor felnőttek és kirepültek akkor már elég egy sokkal szerényebb hajlék kis kertel kis udvarral. az asszonynak sem fog már úgy hajlani a dereka a kertészkedéshez én sem barkálcsolgatok már annyit 65+ évesen Mondjuk nekem már az a pecó is megvan ahová menni fogunk ha megéljük az öregkort(kezeit széttáró) Nincs lépcső, nincs emelet 80 m2 pecó dupalgarázzsal 400 m2-s telken. Ez mindenben több mint felével kisebb a mostaninak(kezeit széttáró)
Mai energia árakon ezt tök élvezett kifűteni... de tererzetet ad, az biztos
Ezt nem értem... eltakarították a gyerekszobákat... érdekes nálunk úgy van a szoba azon mód ahogy 12 éve kihúzta belőle a gyerek a lábát és amikor hazajön ott alszik a saját helyén. Amíg élünk ez valószínűleg így is marad
Dehogynem, akciós a tescoban 😁