Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha sok a pénzed, amúgy sem típusterv alapján építkezel. A típusterv lényege pont a költségcsökkentés.

Ez a baj, hogy nem megfelelő eljárásokat, anyagokat alkalmaznak sokan. Azt is figyelembe kell venned, hogy manapság a faluban lakás nem egyenlő a egykori falusi életmóddal.
Nem kell csűr, gémeskút, disznóól.
A gyereket hiába említed, írtam már, ez annak jó, akinek nincs és nem tervez, vagy már kirepültek a pulyák.

Maradjunk a faluban megszokottakhoz valamelyest hasonlító épületnél:

https://www.oeny.hu/oeny/nmtk/...

A fürdő amúgy itt sem nagy, ezen én biztosan változtatnék.

https://www.oeny.hu/oeny/nmtk/...
Itt meg számold ki a négyzetméter árat, meglepően más a többihez képest. Igaz, a lapostető illeszkedik-e a település építészeti rendeleteihez? Már ha van olyan, mert vakon mondom, Tihanyban a Kossuth utcában nemigen kapnál rá építési engedélyt.
Utcaképtől és helyzettől függően a lehető legrosszabb ha a garázs van hàtul. Le kell kövrzni az egész udvart sok pénzért. Ha lehetőség adott akkor a garázst kell a ház elé építeni.
Én speciel különálló, de közel raknám a lakóházhoz, pont a szar időben a becuccolás, stb.
Esetleg a ház mellett féltető és a telek végén a garázs, ha mégis inkább oda kell beállni. A féltető meg másra is jó alkalomszerűen.
Ez egy sima elszívó ventillátor, annyit tud, hogy van benne egy lyukacsos kerámia betét, amin keresztül megy a levegő, kifelé felmelegíti a benti levegő és amikor befelé fúj visszaadja a hőt a bejövő levegőnek. + van rajta egy szűrő valahol. Én akarok csinálni diy hővisszanyerős szellőztetőt, van egy mobilklímám amit feláldozok a célra, szóval lesz benne fűtés is mert télen nem árt.
csak ez is tetőtér beépítéses ház, bár nem valószínű hogy lesz fent bármi is
Ilyet akartam én is csinálni. Önkormányzat baszakodott a garázs terveimmel. Kitaláltam hogy szobának tervezem meg, berakom az áthidalot és befalazom ytonggal, vakolat alatt úgy sem látszik, aztán ha megvan a lakhatási nekihajtok a bobcat-el és berakom a Hörmant a helyére 😁
el kell adni valahogy azt a pár tízezres rendszert 6 számjegyű összegért 😁
de igazándiból nem találtuk ennél jobbat épeszű áron, és házat se akartunk bontani az a pár lyuk a falon meg könnyen bejavítható ha mégsem jön be
Naugye 😁
lehet ekkora lakóteret építeni de házat semmiféleképp
2 emberre meg sokkal faszábbat lehetne csinálni
ja és a fürdőben a kád mellé el tudnék képzelni egy zuhanyzó sarkot is ha esetleg most nem kell addig elfér a mosógép azon a helyen
a nagy házaknak általában az a bajuk hogy szarul vannak tervezve(mondjuk itt a kicsi is egy merő faszság) és nem tudod részletekben lezárni, ezért előnyös a kis alapterület+ padlástér/emelet mert azt egyben lezárod ahogy elcuccolnak a gyerekek, plusz nincsenek örökké a láb alatt plusz van 2 budi ami igencsak hasznos tud lenni
de van olyan lehetőség hogy amg 2-3 gyerek van addig van mindnek szoba utána meg garázs vagy tároló lesz azokból a leválasztott szobákból csak ehhez úgy kell tervezni
pl ismerősnél már építkezéskor be lettek téve az áthidalók a majdani garázshoz, ott amíg kicsik voltak a gyerekek egy nagy szobájuk lett, utána cuccoltak a padlástérbe és lett a szobából garázs, most meg vendégszobák van az emeleten mert évente pár alkalommal összejön a család
Jó esetben a padláson elfér, és csak a szobákba kell lefúrni a födémen keresztül a szellőző fúvókákat. Aztán arra ráöntöm a könnyűbetont, meg a hőszigetelést, és fasza lesz.
Mondjuk ha vidéken, nagy telekre építkeznék akkor nekem tuti nem lenne a házzal egyben a műhely és kocsibeálló. Telek végében lennének ezek, vagy maximum hátul hozzátoldva a házhoz, és olcsó könnyűszerkezettel, nem rendes téglából.
A többi kifogásoddal maximálisan egyetértek.
Nekem is elég amúgy olyan 60-80nm lakrész, de gépészeti helyiség meg értelmesebb elrendezés tuti lenne.
Szóval ha típus terv, akkor én maradnék a kádárkockánál, azok jól vannak kitalálva általában, és ahogy írtam azt is fel lehet pimpelni tájjellegű jegyekkel olcsón.
Bolcsesz? Azok megerdemlik.
Na jó de légkezelőként hirdeti😃
Most divat a vályog a kiköltöző belpesti, szójalattés és környezettudatos bölcsészek között, ezért felverték az árát is.
Cigók jól élnek most a vályogtégla gyártásból 😁
Hulyeseg. Legszivesebben en is itt hagynam ezt a bazi hazat es egy ekkorat el tudnek kepzelni.
Igaz, en csakis lapostetot epitenek, de a terület kb. Ekkra is megfelelne. Garazs mg amugy is kell, az mas teszta.
Optikai tuning, de komoly pénzekbe kerül.
csak ugye egy jó szellőző rendszer több millás beruházás, mert fél házat szét kell túrni
ez ami a linken van kb egy lebutított fürdőszobai ventillátor pár wattos fogyasztással és 20 db körüli hanggal
Ezt a dumát😃 semmi köze a légkezelőhöz, egyszerű ventillátor jó esetben a hővisszanyerés részben teljesülhet, de ekkora kis felületen ami elfér benne az is gyanus
szerintem nem kell ezeket túllihegni se(kezeit széttáró)
nem tudok jobb linket, a rendszer beszarik az ékezetes címtől
na valami ilyen gyösz a cél
egy ismerősnél szenvedünk vele egy ideje, már a 2. garnitúra ablak szellőző rendszer van, de még mindig nem az igazi
valami ilyenen agyalunk helyette: https://www.szellozesaruhaz.hu...ővisszanyerős-légkezelő-távirányítóval-c13231?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAsvWrBhC0ARIsAO4E6f8XwZS0cQPRrwffq-Kny1yN9e0h_BCakc7i-9U32P828uwWDpo0JmUaAnd7EALw_wcB
egy házaspár ahol már nincs gyerek nem fog új házat építeni, ott 50+ mindkét fél általában nem szaroznak ilyenekkel
az hogy kisebb a ház nem feltétlen azt jelenti hogy olcsóbb fenntartás
2 embernek meg minek ennyi helyiség? egy nappali ami étkező is plusz 2 kis szoba aludni
ja és ha kész a patent 50 millás kis ház még csinálhat mellé 15ért egy akármit ahová beteszi a kocsit meg a fűnyírót meg a többi kacatot ami kell a vidéki élethez
ha a házba építi ezeket akkor meg lenne kb 5 milla az a plusz 10 méter fal meg a raklap plusz cserép
szóval ez a terv úgy szar ahogy van
A szellőzés azét egy megoldott dolog mostanság az automatákon keresztül 😅 Úgy cserélődik állandóan a levegő frissre, hogy észre sem lehet venni(kezeit széttáró)
amúgy a vályog egy jó szar építőanyag, nekem is részben abból épült de csak a csóróság miatt
nekem 180ezer volt a vályog havernak 750 a tégla és amikor 4.5 milla volt a komplett ház mire felépült akkor azért ez jelentős különbség volt
a 70-es vagy a 90es vert falakat gecisok szalmával el tudom képzelni hogy jó dolog, kívül-belül meszelt falakkal valami csini zöldtetővel ökö-bio-mittudoménmi névvel felcímkézve
még akár egészségesebb is lehet mint a mostani körbeszigetelt házak 0 szellőzéssel de majd fele területet elviszi a falazat, kurva sok meló megépíteni és sok meló szervizelgetni
Egy hazaspar, ahol mar nincs gyerek es a nagyvaros vonzaskorzeteben egy faluban? Amikor is az olcso fenntarthatosag fontos szempont? Amikor egy 50-60 m2-es lakoteleprol szabadulnanak?