Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ladán is szar volt láncot cserélni.....
az astra szíjat kicserélem 3-4 óra alatt ebből legalább egy avval telik el hogy ülök a kisszéken és anyázok hogy most sem cseréltem ki a szíjfeszítő csavarját egy rendes imbuszcsavarra mert megfordult a kulcs benne 😂
persze az újat is a gyári csavarral szerelem össze mert úgy is ez lesz az utolsó szíj amit hord az astra......
mint ahogy már a 3. utolsó műszakinál járok
Qrva J Asztmán láncos, csak a fél motort szét kell bomlasztani a cseréhez. Szar hozzáférni, idő, célszerszám... ha neki 3-4 óra, nekem min. a duplája, és az se biztos, hogy nem futok bele valamibe amit nem tudok megoldani. Sajna ez már nem Lada.
Igen, tudom, de itt kicsit más a felállás. Dolgoztunk már egymásnak, mondtam, számolja a munkát nyugodtan normálisan (mert egyébként télleg úgy szokták, hogy pici munkadíjat mondanak, és az alkatrészen veszik le a lét.) Az alkatrészt meg azért vittem én, mert nagyobb kedvezményem van, mint neki 😄
Idegennek biztos 30-al kevesebbet mond munkára, de 60-al több lett volna az anyag 😃
na az ilyenek miatt kezdtem el újra baszakodni a kocsikkal
pl az astra vezérműszíj szett 40 ezer aztán 110ért cserélik ki
persze a számlán már 80 ezer a vezérműszíszett és 30 a munka ami végülis nem is vészes mert el lehet vele baszakodni akár 2 órát is ha a vízpumpa be van rohadva
Sok szerelő el sem vállalja a munkát ha te viszed az anyagot , nem kevés kedvezményes alkatrész beszerzés miatt ! Ezen van a haszon , ha van aki kitudja fizetni a munkadíjjal együtt ! pl. anya hátsólámpája ami darabja több mint 60 000 volt ! 🤨
Aha, biztos, ha te úgy gondolod... 😁
Az anyagot én vittem, a munkadíjon meg nem alkudozom soha.
Lehet azt, nekem is van. Nedvesség ne jusson be
Nálunk itt felkerült az új tető, fel kellett falazni az oromfal tetejét, és úgy döntöttünk hogy felragasztunk 1 csík eps-t, mert ki lehetett látni. Így van egy felület amihez bentről oda lehet tenni a gyapotot stb. A fal kivülről gyapottal lesz szigetelve ha lesz.
Látszik a kezén hogy nem csak oda lett állítva.
Nem tudom. Akinél voltam gipszkartonos segéd ott a srác egy döngölt vályogházat újított. Minden csak természetes, horror drága vakolóanyaggal vakoltak bent, cellulóz szigetelés.
Tilos szigetelni kívülről… aztán penészedett a fal. Leszigetelte grafitor eps-sel, 20cm de lehet csak 15cm. Azóta nincs baj vele.
Érdekes ez.
Pedig felkent pár vödörrel, csak hát ügyesen, óvatosan 😁
Sőt, ment rá egy sor eps is. Fent a tetőnél nem hiszem hogy számít és ez volt gyorsan.
Vályogra cementes vakolat ? 😂😂
Mivel a piros pólós csajra sehol nincs ráfröccsenve a malter, ezért én erősen gyanítom, hogy ez egy beállított kép.
Így én is tudok a holdon lenni, meg agyműtétet levezetni.
Öltönnyel mondjuk?
Anyának az autóját javították , hátsólámpák , ablakmosó spricni kuplung meg a munkadíj 170 000 Ft !
Az semmi, azt bármelyik nő tudja. 🙂
De ha felmászik az állványra és csinálja amit éppen kell, az már valami 😅
Na jó,de téged ezzel átbasztak.
Megérne egy-két ajtócsapkodást , meg pár törött tányért !
Na , ez rendben van ! 😏
Csak fehér zoknikat hordok mindíg ,mindenhova azóta is ! 😉 Könnyű párosítani !
Makkos cipő, fehér zoknival.
Puncimágnes!

:-D
Ez milyen mágnes volt 1994-ben ? Még a nylon rajt volt az üléseken mikor vettem ! 😉 Menekülni kellett a nők elöl ! 😛
Csináltam egy darabig, jöttek is a pinák, jól is esett nekik beletenni a popit az új autóba. Mondjuk nem az autóra jöttek, de biztos számított. Már megvan a zasszony, több nekem biztos nem kell. Így is féltékeny mint a fene, mert tudja hogy mi volt előtte, minden 2 hétben másik csaj.
A barátnője egy egész hajnalos Fröccsteraszos smárolás után azért hagyott ott, mert bekattant neki, hogy biztos előző nap egy másik csajjal csináltam ugyanezt ugyanott 🐵 😁