Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A vaz vatta uj.
ez a motor szarrá volt égve, abból az acélvázból a szén eltávozott a klímagázokkal 😅
Akár mi is lesz a végeredmény az egy életveszély lesz. Amikor leégett itthon a sufni azt ledarabolgatam a 40*60-as zártszelvényeket amik megpirultak kb. fele súlyban volt az újhoz képest. Azt hittem műanyag zártszelvénnyel dobálózok
nem próbáltam még de nem is vitatom biztos, hogy jó lehet mondjuk ennyiért legyen is az(kezeit széttáró)
voltam egy pár lakó tetején fent most is van tetőcserés lakásom. Nyáron nem lehet leányálom meló bár nem túl bonyolult, gyorsan megvan meg daru deponál(kezeit széttáró) És nem is keresnek vele rosszul 4 nap meló 4 embernek 1,7 misi (gondolkodós)- gépi munka(kezeit széttáró) Alig van aki csinálja meló meg szarásig 15 év alatt mindenhol elérik a tetőszigetelés(kezeit széttáró) A legjobb az egészben, hogy az előző rétegeket sosem szedik fel, hanem paraszt módon rásütik az új tetőt (gondolkodós) Néhány fontosabb dolog van amire figyelni kell mint pl. az attika falánál a külső részen nyúljon túl a szigetelő, a szigetelés minden honnan lejtsen a tetősszefolyókhoz meg legyen megfelelő mennyiségű rétegek közötti levegőztető a többi meg csak a szokásos dolgok. Ha valaki jól csinálja tesz járdalapokat a tetőbejárásos ellenőrzésekhez, hogy az irodista gizike aki hivatali utasításra hivatkozva kalandból felmegy magas sarkúban az ellenőrzést végzőkkel ne lyukaszgassa ki a tetőt amerre sétál(kezeit széttáró)
Nos,a kormany hatarolok vissza hegesztese irtora fusi munka,a hatsotengely kieroszakolasa se egy fasza melo,de legalabb latszik hogy jol odakozmalt.
Az uj alkatreszek jok,de lehet egy komplett motorvetelbol nem lett volna ennyi resz.

http://youtu.be/Gs0_JW64Yz4?si=xG7pZMje-1EAROTh
780-ért vettem akciósan, rendszeresen akciózzàk.
Drága de jó. Sokkal jobb mint a sima fehér habszivacs.
2 napja tetőt csinálok 😅 Ma beraktam egy mellékbejárati ajtót az új párkszájdommal csak úgy tolta befelé a tokrögzítőket utánna mentem a padlásra elkezdem felszedni s födémdeszkákat 😅 oké nem ács munka de azért még is csak a tető térben van(kezeit széttáró) Kb. 3adát felszedtem a gerendák között van 10 cm kőzetgyapot.Most úgy nézem, hogy túlzott összenyomás nélkül elfér még a tetején még 10 cm. Most nézegetem mit kellene venni. Nem nagyon vágom ezeket a fajta hőszigetelőket létezik ilyen üveggyapot is holnapig ki kellene találnom mit vegyek 10 cm vastagságban(gondolkodós)
A lapostető csak menne neki,imadja a paneleket. 🤣
biztos fasza de 1000 ft négyzetméter áron nem adják olcsón. (gondolkodós) Én mostanában a praktikerbe nem járok mert olyan drága lett, hogy majdnem mindenhol olcsóbban vásárolok(kezeit széttáró) Régen az obival egy árban voltak de a prakitiker az utóbbi időben nagyon elszaladt, pedig az obi sem az az olcsó hely mint volt(kezeit széttáró)
Lassan már megy nekik😃 fütésen tulestek most szigetelnek😃 már csak egy jó ács tudomány hiányzik.
Pipi kiváloan falaz vakol fest, de a tetőre még kéne valaki😃
No,felepitettek egy lakotelepet pincetol padlasig? 😆
https://www.praktiker.hu/epite...

Ez volt az azt hiszem. Ajánlom nagyon, fasza stabil, nem kopok a padlo, nagy a teherbírása. Szerintem nagyon jó cucc.
Mondjuk ez már bebizonyosodott mikor haza toltad a raklap lisztet.
ezt jó látod(kezeit széttáró) Mondjuk nem volt nehéz észrevenned elég részletgazdagon leírtam, hogy én sem tértem el az átlagtól(fetrengős)
hát padlófűtést bolygatni macerás dolog attól mentsen meg a jóisten 😅
Én most kikompresszoroztam 16 fűtőkört. A házat 5 évig nem lakták de legalább cserébe a vizet sem engedték le a rendszerből. Nem szeretném ha akkor derülne ki, hogy valahol el van durranva egy cső amikor már a hideg meleg burkolat fent van 😅
most állítólag ennyi(kezeit széttáró)
Tehát te is akkor kezdtél el kapálózni mikor már bejelentették a szart.Elötte szartál rá.
aha(gondolkodós)
itt nem hernyóznak maga az építő blokk szigetelve van(gondolkodós)
Igen, akartam is tanácsolni de nem akartam belemenni inkább.
Nekem is jó lett volna ha így csinálják. Előremenőt szigeteltem volna, visszatérőt megtekerni legalább ott ahol sétálgatok. De ezt nem én csináltam, adott volt már a fűtés és úgy éreztem nincs kedvem feltörni a betont 2-3-5év ittlét miatt.
Majd szólj, ha sikerül és hatékonyan működik :)
attól még, hogy radiátor van szokták az 5 rétegűt párszor körbetekerni az aljzatbetonba és fele formán az is padlófűtés(kezeit széttáró)
Ebbe az a röhej, hogy nagyon régen amikor még öt centiket raktak ezt tiz centiben határozták meg, aztán lett tizenkettő, majd tizenöt. Ezek szerint most husz centi a pénzkidobás határa...jövőre akkor 25 lesz szerintem.
Nem olyan mint egy padlófűtés, nagyon nem. Viszont nem is jéghideg. Amikor raktam le, teljesen jól érződött hogy ahol nincs, ott hideg a beton, ahol van ott nem. Olyan mint amikor az xps táblát megfogod.
3mm xps rajta a párazáró, 2az egyben. Nem kell külön fólia, nem az a fisfos fehér habszivacs.
Ehhez is ért mindenki, ugyhogy döntsd el. Ha fűtött a padló akkor legalább 6-8 centi kéne de ha tiz azse baj. Ha enm fűtött az 5-6 centi is bőven elég, de kevesebb se ajánlott sokkal. Nekem a nem fűtött helyeken 4 centis van ahol padló fűtés ott 7.