Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hát a padlófűtés tetejére nem jó a szigetelő és rá a laminált 😅
Egyébként nem is túl jó ötlet padlófűtéses lakásban a laminált(kezeit széttáró) a Fa viszonylag elég jó hőszigetelő (kezeit széttáró) Bár jó pár éve állítólag van már olyan laminált padló amit kimondottan padlófűtéshez ajánlanak bár én ezt kétségekkel fogadnám (gondolkodós)
xps
az mi lehet az a 3 mm-es xps? Látszatra a padloponos szobába látom a laminált alatt a párazárót. Valószínűleg lehet alatta néhány milliméteres hozzájáró szivacs(gondolkodós) Egy laminált padló mitől lehet meleg télen 😅 Nálam a padlófűtés igen az fasza meleg a talpamnak 😅
"hát ugye alap aljától szigetelünk a téglasor tetejéig" Mivel így kezdtem a mondatot ez egyértelműen magába foglalja az alap alját vagy is leásol a fal mellett. A zsaluból kifolyt betonnak az alapnál nem kell 300 ezres vésőgép meg hónapokig sem kell vésegetni megy az könnyen megfelelő olcsóbb eszközzel is lásd. az én separdom 😅 Én most szigeteltem egy házat megfordult a fejembe, hogy kiásom az alapig aztán utcafrontos a ház még az utcai járdát is fel kellett volna vernem hozzá, úgy, hogy elengedtem a témát(kezeit széttáró) a fél tetőt is szétszedhettem volna ahhoz sem fűlt a fogam. Sokkal több pénzembe nem került volna csak annyival amennyivel több lett volna az anyagigény de úgy döntöttem nem szopatom halálra magam(kezeit széttáró)
mert spórolnak vele. a szigetelésnek a földbe is kell lenni az alapnál. Az igaz, hogy1 méter mélyen már nem fagy meg de a hideget húzza be a fal alulról. (kezeit széttáró)
20 centi szigetelés után már semmit nem csináltál csak kidobtad a pénzt az ablakon(kezeit széttáró)
a nagykönyv az írja, hogy homlokzati szigetelésnek 20 cm a felső határa onnatól felfelé már nem lesz nagyobb hatása. (kezeit széttáró)
Födém 30-40 cm? hát nagyon attól függ, hogy mivel szigeteled de 40 centit szerintem nem indokol a szibériai tél sem 😅
ezt én is el tudom neked mondani ne veresd ezért magad állon(fetrengős) Pontosan azért amit ini az imént leírt amikor tavaly nyáron bevezették a kvótákat az energiákra pontosan ugyan ezt leírtam én is. Szóval 12 évig állandóan azt hallgattuk, hogy megvédik a lakosságot megvédik a rezsicsökkentést és a többi. Választás időszakától függetlenül nem telt el úgy hét, hogy valamelyik médiumba ne tértek volna ki erre a rezsicsökentett árra.(kezeit széttáró) A nép örült mert 12 év alatt tényleg nem változott a rezsi és ezzel lehetett számolni. A jövedelmek viszont ennyi idő alatt sokat nőttek és az utóbbi 4-5 évben egy átlag háztartásnak nem volt megterhelő a víz-gáz-villany(kezeit széttáró) Amikor 12 éve 80-100 ezer forintot vittek haza az emberek abból is ki lehetett gazdálkodni de amikor később ennek az összegnek már a többszörösét igazából fel sem tűnt és nem volt számottevő az összeg(kezeit széttáró) Mivel folyamatosan sulykolták a lakosságnak, hogy megvédik őket és nem emelkedik a rezsi és ez valóban így is történt semmi ok nem volt arra, hogy beruházzon az ember bármi ilyesmibe(kezeit széttáró) A család a megtakarítását inkább elnyaralta a balatonon vagy görögországba az még is csak mennyivel jobb, mint lakásszigetelésre költeni vagy jó kazánra költeni. Vagy megvenni a megtakarításból a használt prémium bmw-t és arra költeni el a pénzt meg a javítására mint fűtés korszerűsítésre(kezeit széttáró) Nekem nem volt leszigetelve a födém és még csak meg sem fordult a fejembe, hogy le kellene. A kazánom csak azért lett kicserélve mert az előző amivel megvettem a lakást kilyukadt és kénytelen voltam lecserélni ami a mostani takarékos kazánokhoz mérten energiazabáló volt. Aztán elment évente 3500 m3 gáz hát ki a fenét érdekelt(kezeit széttáró) olcsó volt nem ütött lyukat a családi kasszán. Amikor beütött a szar akkor meg mindenki azonnal mindent is akart volna. Ahogy ini írja addigra megháromszorozódtak az árak de szinte ez volt a legkevesebb probléma a nagyobb probléma inkább az volt, hogy hiány lépett fel a piacon ezekből a termékekből. Egyszerűen nem lehetett kazánt kapni. A vegyesre 1 hónapot vártam de még gázkazán sem volt raktárkészleten. Úgy kellett összegubizni hozzá a cuccot amikor már majdnem úgy volt,hogy megvan minden akkor valami indulóidom nem volt a kályhacsőnek meg valamelyik vezérlő(fejét fogó) Július vége felé értem haza a pecából azonnal hozzáláttam a fűtéskorszerűsítésnek. Még augusztus előtt kint voltak a kazános haverok összeírták az anyagigényt és leadták a rendelést. De számítsuk aug 1-nek a könnyebb számolhatóság érdekében. Augusztus 1-én indult a projekt a próbaüzem december 20-án történt(fejét fogó) Szűk 5 hónap kellett hozzá, hogy minden beszerezhető legyen. A rezsivágás előtt annyit csináltál, hogy leadták a rendelést a szerelők másnap elhoztad a komplett cuccot kazánostól, csövestől, hőcserélőstől keringetőszívattyústól ilyen-olyan vezérlőstől és érzékelőstől az utolsó darab csavarig(kezeit széttáró) A vegyes amit 540-ért vettem 3 éve 200 alatt volt az ára ugyan annak(gondolkodós) Azért volt akinek jó volt a buli(kezeit széttáró)
Lehet utólag, mi is agyaltunk rajta, aztán mégse. Van cső, ami elfér 8 mm-ben, de szigetelés lett volna kevés, ami elfér. Inkább hagytuk.
Ja értem, a szobákban amúgy sem szokott lenni csak radiátor. Akkor viszont releváns a dolog. lehet a nappali alá teszek le csöveket, ott még úgy sem kiforrott, hogy mi lenne a kiegészítő fűtés, aztán csak sikerül meghekkelni egy klímát és bebaszni a cefrés hordóba a beltéri hőcserélőt hogy vizet melegítsen :-D
nem az aljáig de egy métert érdemes
amúgy az lenne a legjobb ha körbe lenne a hungarocell, kint bent lent fent mindenhol is
ezért vannak ezek kitalálva: https://www.thermo-block.hu/?g...
igaz nyáron geci meleg, de ugye akkor egész egyszerű kivitelezni az "ingyen" hűtést
Nincs padlófűtés, ott látszik a háttérben a gusztustalan radiátorbekötés de azt már nem akartam végigverni.
Tesómnak van padlófűtés, kádárkocka, teljesen felújítva 133m2 és ők is belefértek a gázkvótába. Igaz nekik is van vegyeskazan de nem használták a múlt télen mert az egyik hegesztése elengedett.
Ez ok, de akkor sem tudom elhinni, hogy az alap aljáig ki kellene ásni, túl vagyok pár új ház alapozós szakiellenőrös videón és sehol sem láttam szigetelést az alap mellett az alap aljától.
Biztos számít 1-2 centi is, a nők szerint is :-) Nálatok padlófűtés van, most jut eszembe, ott max a számlában játszik szerepet, nem?
havernál a hungarocell szélesség pluszba lett kiásva és körbe volt pakolva, valami flakonos ragasztóval össze volt ragasztva a sok tábla
meg valami kis szarok voltak a táblákba ami összetartja a betonnal, sima kék hungarocell volt a keményebbik fajta nem jut eszembe a neve, mi abból símítókat faragtunk anno
ott nagyon tudományosan ki volt számolva minden , ahol a lépcső támasztás miatt véstek ki némi téglát ott kiszámolták milyen vastag hungarocellal együtt lesz azonos érták a sima vésetlen téglával
Ha nem jár sok munkával, a kicsi is számít. Annyit jelent ez nálunk hogy nem kell papucs télen. Érzetre nekem már az is sokat segített a lakásban amikor a laminált alá bekerült a 3mm-es xps.
jó kezdés de kb le kell ásnod egy métert aztán addig szigeteld az alapot
ami ugye orbitális szopás utólag mert olyan az alap a föld alatt mint a holdfelszín
szóval ezt úgy kell kezdeni veni egy vésőgépet 300ért aztán 3 hónapig vésegetni napi 3-4 órákat
a tetőnél meg le kell dobni 4-5 sor cserepet felszedni a léceket és szórt purhabbal kikenni
nekem megvan valahol mit kellene csinálni, de akkora szopás hogy bele sem kezdtem
verhettem volna szét a lépcsőt a teraszokat stbstb
most jól megcsinálni nagyjából 10x annyi pénz és 100x annyi meló mint amikor építkeztünk
én ma már osb+hungarocell építkeznék bentról meg ugyanúgy hungarocell mint kint
Az alap aljáig az új építést sem szigetelik, a gödröt telerakják vassal, kiöntik betonnal, hogy kerülne oda szigetelés, meg minek is kellene 1m mélyre? A lábazati szigetelés megy a benti járószint aljáig és onnan a rendes szigetelés, nem? Nekem amúgy a tetősík szigetelés kimegy a fal külső síkján túl 5cm-rel, ahol össze lesz hozva az esetleg leendő fal szigeteléssel, így remélhetőleg hőhíd mentes lesz.
hát ugye alap aljától szigetelünk a téglasor tetejéig ez az első szabály(kezeit széttáró)
Csak ugye ilyet utólag nem nagyon lehet kivitelezni. Minimum úgy kellene kezdeni,hogy körbe a macskajárdát felverni, hogy a fal mellett le lehessen ásni az alapig. Aztán a párkánydeszkát sem barmolják szét szívesen a tetőn, hogy ott is le legyen szigetelve ne csak a födém(kezeit széttáró) Jól szigetelni szerintem új házat lehet az építés folyamatában. utólag mindig kompromisszumos(kezeit széttáró)
de az enyém újabb és jobb 😆
A felsőnek hol van a világítása?
Az enyémre a 15 már nem megy rá az első féktárcsák miatt, lehet már arra sem.
Akkor igen,azt hittem hogy a fék is más.
Elég az 5cm a padlóba? Ezen agyalok hogy talán tudnék rakni 8 centit, mert a max padló lehet a mostani fölött 15cm. De mindenki 10-15cm szigetelést mond a padlóba is. Értem én, hogy a Födémre a 30-40cm, a falakra a 20-25 a padlóba meg 15 lenne az ideális, de nem fér el meg a pénzt sem az adja aki ezeket ajánlja :-D
De. Azzal adták az alapot, ez feláras extra lehetett. Még a régi 15" Opel Omega felni is ráment, de a lyukkör más - nehogymá' fel lehessen tenni.
Ez amúgy opelesen csak abban "sport" hogy nagyobb felnit baxtak rá, megültették 2-3 centit, meg eléggé extrás. Fékek, agyak, ugyanaz a tucat Asztma.
Nálunk csak a födém, a tetőtér van szigetelve gyapottal és az aljzat alatt van 5cm hungarocell. A falak üreges téglák, kettősméretű. Nincs probléma.
Szerintem arra nem is megy fel a 16os felni.