Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

én sem aludnék 1 percig se nyugodtan ha nem lenne egy üzemkész vegyestüzelésű kazánom a kazánházban elhiheted(kezeit széttáró)
Egyet értek a testedzés szintjén jó az, ha az embernek van lehetősége karba tartania magát de egész évben fával fűteni nagyon-nagyon kényelmetlen dolog egy gázkazánhoz mérten. (kezeit széttáró) Akinek van otthon gázkazánja és az olcsó 110 forintos gázt nem használja el az utolsó köbméterig szerintem az egy zálogos marha(kezeit széttáró) 13 évvel ezelőtt is 110 forint volt 1 m3 gáz amikor az emberek 80 ezer forintot vittek haza és most is 110 ft egy m3 gáz amikor 200+ egy minimál fizetés. Havi 16 ezer forintért nem éri meg kínlódi a fával.
Vonjál egy mérleget nézd meg mennyi munkád van a kazánnal egy hónapban és írj egy hosszú listát mire elég 16 ezer forint napjainkban(kezeit széttáró) na addig dumáltattok, hogy lecsúszok a fekete parkszájdról. Most egy 20-as a lidlüben. Ha fával fűtöttem volna a novembert most ebből 16 ezer már meglenne 😂
Világos, már akartam kérdezni hogy hova a picsába engeded el azt a sok gázt mert a legtöbben kényelmesen beleférnek különösebb spórolás nélkül.
Surmó... ezt felénk arra mondják, aki bunkó, és még igénytelen is... pl. joggingban megy étterembe, meg ilyenek.
Közvetlen, azt nem tudom, talán, előzékeny, az biztos nem, "faszika" meg max. a homár alkesz haverod szerint 🤣
Ha a környezeted nem tart surmónak, akkor az nem téged jellemez, hanem a környezetedet...
nekem többnyire minden évem szép.(kezeit széttáró) Ha nekem el kellene tudnom azt fogadni, hogy a léhűtő, mihaszna kitartotti életed az egy követendő jó dolog akkor neked is el kellene tudnod fogadni, hogy nem mindenki ért ezzel egyet. Én azt vallom, hogy az embernek kell, hogy legyen célja az életében. Ha nincs további ambíció értelmét veszti a lét(kezeit széttár) lehetőségekhez mérten próbálom az időmet hasznosan eltölteni ami többnyire sikerül és ez örömmel tölt el ez mellett jut idő a családomra is(kezeit széttáró) Neked az összes életcélod annyi, hogy a feleséged a megkeresett pénzén ide-oda elvigye a segged az általad kiválasztott megvásárolt autójával és pompáskodhass a hasonló elvet valló sznob haverjaid előtt(kezeit széttáró) Mi teljes mértékben különbözünk egymástól így nem várhatom el, hogy neked tetsző dolog legyen az én életem de te se várd el ugyan ezt tőlem irányodban.(kezeit széttáró)
Mondjuk neked ebben az az üzlet, hogy írtad régebben, hogy el szoktad hozni a munka alatt kivágott fákat és ezért ingyen van, ugyan Pipinek is, de akkor is igaza szerintem mert hasogassa akinek két anyja van ha nem muszáj.
én arra próbálom majd megtanítani, hogy a munka az fontos és jó dolog ami kitölti az ember jelentős idejét. Arra is próbálom majd megtanítani, hogy az anyagi javak nem arra vannak, hogy kis idő alatt a picsájára verjünk hanem próbáljuk, úgy befektetni, hogy rendszeres jövedelmet teremtsen. Próbálom megtanítani majd arra, hogy törekedjen egy állandó anyagi biztonságra. Ez nem összeegyeztethető egy csekonics báró életmóddal. Az anyagi lehetőségekhez mérten lehet szerényebb életet folytatni nem hivalkodni és kitűnni a környezetből. ezek az alapvetések kellenek ahhoz, hogy valaki biztonsággal el tudjon tartani egy családot és ne azon kelljen aggódni, hogy vajon a bérleti díjat a jövő hónapban ki tudja e majd fizetni. Vagy mire lesz elég a pénz evésre vagy fűtésre (kezeit széttáró)
Szerintem meg rád(kezeit széttáró) Olyan hülye vagy, hogy azt sem tudod, hogy hülye vagy, hát a hülye honnan tudná magáról, hogy az 😅
igazából nem tudom ez a surmó kifejezés mit jelent pláne az esetemben(kezeit széttáró) Egy közvetlen, előzékeny faszika vagyok hellyel-közzel tisztelet tudó, és kedves. A surmó mintha a bunkó szinonímája lenne bár ebbe nem vagyok biztos nem tartom magam annak a környezetem sem tart annak(kezeit széttáró)
hát ezen a lehetőségen még elgondolkozom 🤣
Látod látod,én meg teljes mértékben leszarom azt amin ti cidriztek.Köszönhetően annak hogy annakidején azt mondtam,nekem nem kell a gáz.Pár év aztán gázkazán sem lesz már.
Ez sem egészen így van,nem én hasogatom és hordom,de ha úgy van,megcsinálom én is,egy nagyon jó testedzési forma.A másik hogy ezzel a belefektetett munkával rohadt sokat spórolok,mert nincs szükségem semennyi gázra.Így még aggódnom sem kell mint neked.De te csak veregesd a faszod,gondolom az asszony már kerül nagyívben.
mennyi időt és energiát fektettem bele? Pénzt igen. Növeltem vele a házam értékét és akár meg is térülhet ha maradnak ezek az árak, úgy hogy a beruházás összege a legkevésbé sem érdekelt nem kellett hitelért kuncsorognom(kezeit széttáró)
időmbe nekem annyiba került,hogy szóltam a kazánosoknak akik kijöttek. Megbeszéltük mit szeretnék, összeírták az anyagigényt amit mondjuk én hoztam el mert ilyenekre nem volt idejük. Beípítették, most meg használom. Nekem ez időmbe nem sokba került sem energiámba és ez tulajdonképen egyszeri alkalom amikor kiépült a rendszer. Mondjuk a villanyosításra ráment 1 egész napom de szívesen csináltam mert szeretem csinálni(meghajlós) Az energia inkább az, hogy te 30 éven keresztül hasogatod, hordod a fát a tárolóba majd a kazánházba és tüzelgetsz vele kb. 180 napot egy évben ameddig én a faxomat verem 😂
ezért is látszik, hogy hülye vagy hozzá. Te egész életedben fával fűtöttél. Fával fűtöttetek gyerekkorodban aztán a családi házban maradtál és a rendszer nem korszerűsödött. Azóta is fáéval fűtesz ami természetesen nem gond szokás kérdése. Te ehhez szoktál hozzá neked ez a természetes, hogy minden októberben hozzákezdesz a fűtéshez kb, május közepéig. 30 éve fát, hasogatsz, rakásolsz behordasz, tüzelsz vele. Más meg ahhoz van hozzászokva, hogy észre sem veszi, hogy van fűtőberendezése, mert ahogy a belső hőmérséklet lecsökken a beállított szint alá elindul a kazán ami a kazánházba van és már ennek sincs szinte semmi hangja. Onnan tudom, hogy működik, hogy egy piros led-csík olyankor világít rajta. Szóval az átlag ember ehhez van hozzászokva, hogy tudomást sem vesz róla(kezeit széttáró) Most beleköptek a levesbe mindenki próbált kapaszkodni aki kvóta felett fogyasztott. Ki így, ki úgy oldotta meg. Én leírtam miért nem lett ugyan ebből a pénzből klímás fűtésem alternatívának(kezeit széttáró) Ismerek olyat is aki nem értette meg mit jelent a kvóta. Többször elmagyaráztam és figyelmeztettem nem lesz jó vége a szintén 3500 m3 fogyasztásnak, ha nem tesz valamit ellene (kezeit széttáró) nem tett. Nos annyit tett, hogy az 35 ezres eddigi általány összegét felemeltette 45-re. Mondom baszki +10 ezer forint az 13m3 gázt jelent csak 763 forintos áron(kezeit széttáró) Hülyének is nézett, hogy minek eszközölök én bele annyit 😅 át is hívtam segíteni berakni a puffert. Az ajtón nem fért be csak az ablakon qrva nagy egy 1000-res puffer 😆 Na kb. 2 hónapja átjöttek pirítani hozzánk ez mindig ilyen pálinkázós estbe végződik(kezeit széttáró) Aztán telefonján mutogatta az elszámoló számlát ami 950 ezer forintra rúgott(fejét fogó) Mondtam is neki baszki bármit is csinálhattál volna ennyi pénzből. Egy korszerű gázkaszán 650 ezer forint mire minden kütyü meg van hozzá és beépítésre kerül akkor még kicsivel több mint a kazán ára rámegy. De a másfél millából 1 millát most fizetsz ki belőle az mvm-nek igaz megkérdted 3 havi részletre 😅
Még be sem b@szott a mínusz az időjárásban , itt meg kifűtöttùk az egèsz telet plusz 10 fokban ! 🙂
Na végre ez egyszer legalább jól mondtad... lesz néhány szép évük 😁 neked viszont nem lesz, ha csak az nem az, hogy tilatekszes vödörbe szartok a tóparton a részeg haveroddal 😂
Hát herdálni azt nem fog, amíg te élsz, mert még 30 éves korában sem engeded majd meg neki .. szegénynek ott lesz a vagyon, és joggingban kell majd járnia 🤣
Szerintem ini azt rád mondta 🤣
... dehogy rád illik az biztos
Hát az elég rossz 😪 meg lehet, arra gondolt, hogy egy igénytelen súrmó vagy, szegény gyerek ezt látja 😁
A helyedben nyáron is fűtenék az ingyen fával mer ha ingyen van el kell használni legfeljebb klímával ráhűtenék ha nem bírom a meleget. Meg szétosztogatnám a gazdag haverjaim között és azért nekik mert a szegényeket nem bírom. 🧐
Azért azt érzékeled hogymennyi pénzt időt energiát belefektetsz abba hogy olcsó gázod legyen,miközben van ingyen fád,és pont leszarhatnáda terasz vésést nem kellett volna új gázkazán,de jobbat mondok,ha lenne annyi eszed,és eladnád az ingyen fát,akkor abból kifizethetnéd a drága gázt,így egy napot nem kéne fával fűtened.
sehogy(kezeit széttáró) nekem akácfáim vannak nincsenek 80-100 cm átmérőjűek a nagyja 40-50 cm. de átlagban csak 25-30.
tudom, hogy benneteket megszopattak az állami olcsó fával azt félkész termékként kaptátok meg. Ha nekem ilyet kellett volna kunyiznom akkor szólok az erdei melósoknak idejönnek az ipari hasítóval azt kb. zéró perc alatt megcsinálták volna az egész kazalt (kezeit széttáró)
Én akkor erre írtam is neked, hogy akkor érhetsz ezzel gyorsan révbe, ha van valami ismerősöd ismerősének van egy ipari hasítója(kezeit széttáró)
Csak azért mert nem vagy túl okos erről sem én tehetek(kezeit széttáró)
volt gáz olcsón 2022 augusztus 1-ig(kezeit széttáró) Na addig nem érdekelt van e a födémen szigetelés vagy mennyit fogyaszt a 10+ éves álló sójer dövál kazánom, mert 110 forintért adták a gázt. Rendszeresen 3500 m3 fogyott el egy év alatt(óranézegetős) majd jött a rezsicsökkentett gáz rezsi csökkentése amely kimondta, hogy 1729 m3-ig 110 forintot ér a gáz az felett meg 763-at. Nem volt nehéz kiszámolnom, hogy 1729*110= 190.190 ft a maradék 1771 m3 meg fizethetem 763 forintjával ami 1351273 forint. Ráadásul ez a hír akkor jött a rádióba amikor épen pecázni voltam 1 hétre ugyan ezen a pecán égett le a fél házam is (fejét fogó) Amikor hazaértem gyorsan támadásba lendültem és szóltam a gázszerelőimnek, hogy dobjanak el mindent meló van. A régi állókazánomat kicseréltem egy kondenzációs boschra pluszba betettetem egy vegyeskazánt pufferal. (kezeit széttáró) A vegyes arra kell, hogy a gázkvótán felüli részt kifűtsem vele ami ha a régi felhasználásomat számolom 1351273 forint. Meg arra, ha beint az orosz vagy elzárja az ukrán a gázcsapot legyen olyan fűtőberendezésem amihez mindig van energiahordozóm(kezeit széttáró)Viszont ahogy a födémet leszigeteltem és a gázkazánt lecseréltem lényegesen kevesebb az energiafelhasználásom. Nehéz lenne kikalkulálni mennyivel de sokkal. (kezeit széttáró) Most az a terv, hogy 1 hónapot fogok fával fűteni és szerintem ennyi elég lesz ahhoz, hogy belül maradjak az 1729-nek(kezeit széttáró) ha valamikor odaérek, hogy a teraszok hűtőborda hatását megszüntessem, a vésőgépem megvan hozzá és a lábazatot leszigeteljem járószintig akkor az is lehet, hogy kijön az ingatlan az 1729 m3 gázfogyasztásból. de ez még a jövő zenéje. Egyenlőre annyi a melóm, hogy a saját házamba ahol lakok nem fogok tudni jövőre még erre ráérni(kezeit széttáró) Szóval most még használom a fatüzelést a kérdésedre válaszolva. De csak annyit amennyit épen muszáj. Ha nem lesz muszáj akkor nem fogom használni,mert minek(kezeit széttáró) Akkor itt marad lehetőségnek ha egyszer tényleg bebaszik valami gázfronton(kezeit széttáró)
Így világos? te és blődi haverodnak?
Igen, kerdeztem és kiderült hogy olyan rutinos itt mindenki mint te. Aztán lett is értelmes ember, pillanatok alatt fel lehetett hasogatni a 1,5méter hosszú és 80-100cm átmérőjű rönköket különösebb szenvedés nélkül. Aztán ezeket könnyedén hárombavágtuk. Én nem emelgettem minden egyes rönköt külön a földről a gépre mert balfasz vagyok és megsebzek mindenkit a fejszével 🤷🏼‍♂️
Amik viszont össze vissza tekeredtek, azokat fel kellett szeletelni.

Mégegyszer megkérdezem, hogyan emeled fel a gépre az 50cm hosszú, 80-100cm átmérőjű kuglit ? Sehogy?
nem(ujjával nemet mutató) az édesapám volt ott nem sok híja volt, hogy a sípcsontjából kiüssek egy darabot 😅 Nos édesapámmal már 42 éve nem lakok együtt most vagyok 49. (óranézegetős) 20-on pár évesen egy főiskolai sikeres vizsgáról tartottam hazafelé gyöngyösről és beugrottam az öreghez eldicsekedni a vizsgával(meghajlós) Az öreg ép fát hasogatott az udvarába. Én öltönybe nyakkendőbe makkoscipőbe diszzsebkendős zakóba elkértem tőle a fejszét had próbáljam én is meg (kezeit széttáró) Vettem egy nagy lendületet azt pont a szélét sikerült eltalálnom a tőkén álló tuskónak(kezeit széttáró) A lendülettől egy fél fordulatot tettem magam körül a fejszével az öregnek meg átvágtam a melegítőjét a fejszével a sípcsont magasságában 😅 Hát fejszével kb. ennyit hasogattam meg tavaly vagy 10 percet a saját udvaromba az első szállítmány fánál(kezeit széttáró) Aztán a szomszéd hallotta a kínlódásom átjött megmutatni hogy is kell ezt csinálni és úgy nekem is rögtön ment(kezeit széttár) De mondom nem fogok én itt ezzel gecizni másnap átszaladtam kecsóra az agrokerbe és vettem egy hasítógépet(kezeit széttáró) Itt még most sincs ellentmondás(kezeit széttáró) Arról én meg had ne tehessek már, hogy a te nagy fejszehasítós rutinod ellenére sem tudsz hasítani fejszével(kezeit széttáró) tavaly még itt kérdezgetted, méteres rönköket, hogy kell hasítani (kezeit széttáró) Aztán kb. Mindenki elmondta, hogy méteres rönköket nem kell hasítani fel kell kuglizni kazánméretre majd utána hasítani (fetrengős)