Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha a pénz nem számít akkor ez van
én is úgy fútöttem régen higy felkapcsoltam a konvektort aug-szeptember felé tesztnek aztán be volt állítva 20 fokra aztán május körül ki lett kapcsolva
ugye az olcsó gázzal nem számított nagyon mennyi fogy
devha mist is így tennék az lenne kb havi 35-40 ezer plusz és mivel nincs túl sok bevétel kell trükközni a fűtéssel
szóval tavasz-ősz átmeneti fűtés klímával többségében "ingyenes" napos árammal
de 😁 má ketten mondjuk
Beszél össze-vissza, nehéz kihámozni a valós infót belőle... 😄
Akinek van padlófűtése alapból lebeszélem a klimával fűtésről. Aki megszokta a meleg padlót nem fogja tudni elengedni. Többek közt én sem. Van klima is meg hőszvattyú is
Mert a radiátoroknak nagyon csökken a teljesítménye hidegebb vízzel. Asszem a névleges teljesítményt 90-80 fokon adják meg, ha csak 60-al nyomod, fele lesz kb. Akit érdekel, keresse meg a diagrammokat, én az alápján méreteztem anno. Kedvezőbb a nagy és sok radiátor, relatíve alacsonyabb vízzel, a kondis kazánok is akkor dolgoznak leghatékonyabban.
Nekem volt ilyen látvány kályha a nappaliban, nagy üveg ablakkal. Hangulatos volt, meg minden, hamar bedörrentett 25 fokra, de ha kialudt, 10 perc múlva hideg volt. Meg rühelltem pakolászni rá a fát félóránkét, plusz nagy koszt is csinált. Ki is baxtam 3 tél után...
Padlófűtésnél szerintem jó ha elindítod a klímát és hirtelen meleg van, míg a padló átmelegedik, ősszel néha van ilyen.
De azt a pénzt amibe kerül 2-3 fűtésre fasza klíma, inkább beleteszem szigetelésbe vagy nyílászáróba.
Én sose értettem ezt a "jó átmeneti időben"-t 😟 Milyen az? Ha bent hidegebb van, mint ami be van állítva, akkor elindul a fűtés... nem az a lényeg, átmeneti-e az idő odakint 😅 Ilyenkor persze sokkal kevesebbet megy, télen meg többet, ennyi... hogy ezért még legyen 2-3 klímám, nem őrültem meg...
Az itt a fő dolog, hogy neked is minden mondatodból kiüt és blődinek is hogy lehet a klímával fűteni de kompromisszumos.
Ezt el is fogadom, lehet vele csak nem olyan fasza mint a padlófűtés, teljesen jogos. A radiátor is jó de nem olyan jó mint a padlófűtés.
A tuti a hőszivattyú padlófűtéssel, jó tervezéssel. Na valahol itt bukik a dolog szerintem, mert sokan azt hiszik a hőszivattyú is egy nagy klíma, ami igaz, csak nem egy az egyben, hanem csak az elve.

Ha új házat építek, hőszivattyút teszek be, ha felújítok akkor vagy hőszivattyú vagy gáz(esetleg vegyeskazán valamelyik mellé de az elég sok pénz). Nem tudom elhinni, hogy van aki épít vagy felújít egy házat úgy hogy csak a klímákra alapozza a fűtést.
Kompromisszumnak elhiszem hogy használható de az akkor is kompromisszum.
Rád bizom. Nem szoktam senkire ráerőltetni semmit. Ha mély meggyőződése van akárcsak tipust illetően is, hagyom az elképzelései.mellett. Elmondom a dolgaim ezzel kapcsolatban, ha nagyon de nagyon szar helyre akarja rakatni azt nem.vállalom ha kicsit sza helyre akkor igen de azt is elmondom miért nem jo ott. Aztán ha szól hogy valami mégse olyan ahogy elképzelte emlékeztetem az elmondottakra, én szóltam.
Szóval neked se akarnék.eladni fűtésre klímát😃 de van akinek a pénz számit és elad mindent aztán utólag vagy nem elérhető vagy beleszarik😃
nekem kb félgázon van a ventillátor és úgy nem zavaró
igaz valami tücc-tücc zene mindig zörög a laptopon
nekem felfelé fújja aztán nem lobog a hajam
amit nem szeretek benne az hogy 24 fok nekem már sok de ha 22 van állítva örökké ki-be kapcsol
Persze, nem hangos meg nem huzatos. Olyankor amikor nem fűt 😂 az hogy te megszoktad vagy megy mellette a tv ami miatt nem zavar téged, még hangos.
Ha nem csinál huzatot, akkor mennyire fűt ? Kb semennyire.
Vagy-vagy. Fizikát ne akarjuk már átbaszni, ha nincs légmozgás, nem tud melegíteni. Ott a szellőztetőrendszer, az is alkalmatlan a fűtésre.
De nem hangos és nem huzatos.
Na várjál,azt mondod gázzal 1.5milla lenne a fűtés,a fa meg ingyen van.Nekem ez úgy tűnik hogy éves szinten 1.5millát tudnál spórolni.
Tehát annyira mégsem jó.
Akkor jó ha nincs otthon senki és nem zavar senkit hogy hangos és huzatos. Akkor felfűtheti a lakást, megfelelő körülmények között.
Megfelelő rendszert a megfelelő felhasználáshoz.
anyáméknál van vegyes kazán meg gáz cirkó
a gázzal 50 fokos a víz a vegyessel 80+
már itt óriási a hőérzet különbség
Jó az hidd el. Csak tudni kell használni. Ez nem kazán hatvanfokos vizzel.
Ezt mondtam, lefagy az ha megy sokat.
Azért mert a falak nem melegszenek át. Ha egész nap.megy nem hűl vissza. A falakat kell hőn tartani. Itt csapódnak be sokan mert a klima a levegőt hamar átmelegiti és meg van a hőérzet.
persze hiszen csak a levegőt melegíti
de ha megy 6-8 órát akkor 24(inkább22az)-ről 20-ra hűl csak vissza reggelig
Pl.egy kompresszor cserére ad 15 ezret meg fizeti 100ft/km kiszállást max kétszer. Hűtőközeg lefejtés, nitrogén fogyás ezüst forraszanyag(egy pálca 1200) oxigén, gáz fogyás nincs benne meg vagy három óra munka. Megrendelő nem fizet mert garos forgalmazó jó esetben fizet vagy huszezret. De az anyagot is ki kell előre fizetnem, ami egy panel vagy kompressszor esetében közel egy százas. Azt visszaadják majd vagy két honap mulva.
Igy van de ez azért sokkal.árnyaltabb.
A különbözetbe a garis időszakban ha ugy adódik sok mindennek bele kell férnie. Mer az ügyfél ugye elvárja az idő alatt az ingyen probléma megoldást. Sokszor valós problém sincs meg vannak nem elszámolható javítások.de az elszámolható garis sem fér bele.
Aztán 5perc alatt vissza is hűl ha kikapcsolod, nekem legalábbis ez a tapasztalatom.
Ha, visszaveszi a sebességet annyira hogy ne legyen huzat akkor kevesebb hőt tud leadni. Legalábbis az én világomban, onnantól meg mindegy hogy milyen drága a gép 🤷🏼‍♂️
Biztosan lehet vele fűteni, de nem ez a tökéletes. Kiegészítőnek tökéletes, vagy megspórolni pár száz köbméter gázt, hogy nehogy kicsússz a kvótából.
Több megoldás van. Fordulatszabályzás kifinomultabb, a jobbakban van jelenlét érzékelő, a légterelők kialakítása, horizontális terelők lyukacsos kialakítása, vezérlés,illetve nem mindegy a hőcserélők mérete, hő leadóképessége.