Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mennyezet fűtés az mitől jó? a meleg felfelé száll8kezeit széttáró)
szerintem minden cr nél a rail cső végén van(kezeit széttáró)
Csak.
Miért? 🤔
Óriási meló rengeteg pénz és még igy is lehet vele hőmérséklet probléma.
Na ez pont ettől van. aztán megint fog az majd működni egy darabig.
amennyire emlékszem azért kell a sok cső hogy ne fagyjon meg a talaj, megvan milyen távra kell tenni meg milyen hosszú egy csőszakasz
nekünk lett volna 20x40 méter terület simán elfért volna a cső
csak ugye ki fog kiásni 1000 méter csőnek árkot 2 méter mélyen
Nálunk csináltak a faluba ilyen geotermikusat, emlékszem mèg gyerekek voltunk és néztük hogy a nagy gépek fúrják a lyukakat a földbe. Tudta a lófasz akkor még hogy mi volt ez, 15éve kb. Aztán beszéltem a sráccal aki csinálta, azt mondta az első pár évben nagyon tuti volt aztán tovább nem működött. Én nem mentem bele, hogy milyen meg hogyan mert félrészegek voltunk amikor beszéltünk.
A talaj hőszivattyúnak előnye a nagyjából állandó vizhőmérséklet ezáltal egy kurva jó és közel állandó COP. Viszont a talajcsövesnél a talaj át tudja venni a leadott hőt és csökken a hatásfok ugyanez igaz a kutasra is, pláne ha kicsi a távolság a két kút között vagy ugyanazt a vizréteget találják el. Magyarán az állandó 7-10 fok körüli viz fel tud melegedni illetve le tud hülni üzemmódtól függően.
ehhez nem értek
csináltak azok ikyen bazi nagy hőcserélős oszlopokat is
képeken mutogatott anno sokat
de nem bírt rábeszélni erre a beruházásra
víztől függ
felénk kurva sok vas van benne meg metán, így elég problémás
meg aztán a vissza töltéshez sok erő kell
Ez se igaz
van egyszerűbb, csak nem tudom az engedélyezése hogy megy. Sztem legjobb swarcba, jól el lehet rejteni, alibi gázkazán meg bent falon 😄
https://futesrendszerek.hu/hos...
Ha új építés vagy totál felújítás, és szereted a padlófűtést, akkor azt mindenképp érdemes megcsinálni, mert azt utólag nehéz. Esetleg spórolásból nem hőszivattyúval, hanem egy gázkazánnal direktbe (a legtöbb új már tudja) Aztán ha később lesz rá lé, lehet hőszivattyút kötni rá. Ha beüt a gebasz, a padlófűtésedet akár egy fás kazánról is járathatod hőcserélővel, vagy villanyról is (mondjuk, sosem értettem, egy qrva villanyos kazánban mi kerül 300+ ezerbe, gyakorlatilag egy fűtőbetét meg egy keringtető...)
unokatesóm régen hőszivattyúkkal foglalkozott
azt mondta régen hogy az ér valamit ahol el van ásva pár kilométer cső a kertben csak ezt senki sem fizeti meg
Pedig nálam is ez a terv, 18kW-os kandallóbetét, + a hőntartáshoz a szobákban klíma. Eredeti terv volt a mindenhol padlófűtés hőszivattyúval, de ezt egyszerűen nem akarom kifizetni. Kompromisszumként marad a légcsatornázás, úgyis lesz valami a kandallótól, hogy körvbevezessem a házban a meleget+ hővisszanyerős szellőztetés. Amerikában a hotelben meg a házakban is ilyen fűtés van, egy kb 20x30cm-es lyukon jött a meleg és el lehetett viselni, pedig kint rohadt hideg volt, -30 is ahogy írtam a gumis témánál.
Ha valaki nem érti az átmeneti időszakot nincs mit magyarázni, és nem számit a feleslegesen pocsékolt gázszámla
Nem tudom,több éves használat után mondják ezt.
A 30nm-es kisházban csak az van és a lányom nem panaszkodik rá igaz oda jobb klímát vettünk, nekünk ilyenkor jó a 96nm-en, de ha kell van gáz. Valóban az ára miatt lett így mert klímát amúgy is akartunk akkor meg h tarifa is a gáz meg adott volt, az tény, hogy a gázzal nagyobb meleget érünk el, de ez olcsóbbnak tűnik így bár az idei szezon első számláját még nem kaptuk meg. 😁
Gondolom a fő ok a spórolás, kîváncsi leszek egy hetes -10fok ál mit fognak mondani.
Mikor vettem, közepesnek számított... nyilván elavult mára, de a ventillátor akkor is zúgott, meg a maiakban is zúg.
De neked egy 15éves klímád van,ne abból induljunk már ki.
Havernak ilyesmi, van... néztem, mikor építették, az összes padló meg az összes menyezet be van csövezve, kint két ruhásszekrény méretű levegős hőcserélő látja el, és valami Loxone renccer vezérli. Nyáron a menyezeti megfordul, akkor ott hűt, így a klima is megoldva, ventillátoros beltériek nélkül. Elég komplex a cucc... a haver ki tudta fizetni, meg valamit ért is hozzá, mert klimaszerelő cége van Floridában...
Nekem több ismerősöm is van aki igen,azt mondják jól működik a dolog,nem panaszkodnak,nem terveznek mást.
Esetleg tehenet vagy más nagyobb állatot tartani a nagyobb helységekben és birkát a kisebbekben? Az régen is bejött a népeknek és még tavaszig a hús is tartott. 😁