Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Semmit. Ha jól választottak.....
Igaz, viszont a természetes levegő mozgás miatt lassabban lesz mindenhol meleg. Ha rátámaszkodsz a radiátorra nyilván át melegszel.
Jó, tudom tudom....huzat, meg orkán meg szél
az, hogy egy szaros bojler is 200
Van akinek csak ez a megoldás. Ismerek olyat hogy se gáz, se vegyes tüzelés nincs. Olyat is aki mióta kitalálták a drága gázt, nem fér bele. Olyat is akinek erre alklamas klímája van jó drágán és az általad vázolatakat nem tapasztalja. Ne az olcsó szarokból induljunk már ki, mert mindenki ezeket marketingeli és az a gondolat ül a fejek be el hogy a klima szar a drága klima meg átbaszás.
Van előnye, hátránya. Mint mindennek. De tényleg nem értelek, senki nem akar rábeszélni, viszont egyéni tapasztalatod osztod meg valamiről általánosítva.
egy hetes mínusz 10 fokhoz vagy sokkal északabbra vagy valamennyivel délebbre kell költözi mert itt már 15 éve nincs ilyen 🤣
Maximum 5perc alatt forró a radiátor 🤔
Ha beírom a gugliba hogy klímás fűtés hátránya, valamiért 2dolgot ír, zaj és huzat. 🤷🏼‍♂️
Elfogadom hogy átmeneti időben jó, van olyan helyzet amikor ez a legkisebb rossz, na de hogy egész télen csak ezzel fűteni 🤷🏼‍♂️
Padlófűtés se kell hozzá. Nem hiszem hogy el klell magyarázni hogy amikor reggel fázósan kel az ember napközben rövidujjas az idő este meg megint háűvös van akkor sokkal gazdaságosabb klimával átmelegiteni mondjuk 100 forintból alevegőt és ahelyiséget mint elégetni pár köbméter gázt mert mire megfordula a viz a rendszerben és el kezd meleget sugározni a radiátor eltelik vag yfélóra. Ezidő alatt a klima gatyarohasztó meleget csinál és napközben még akkor sincs szükség rá ha a kazán már bekapcsol mert 1 fokkal hüvösebb lett de atermosztát kapcsol pedig semmi szükség rá mert az ember el lenne még kényelmesen anélkül is hog yfütene. Ergo gáz bekapcs összel naponta több száz Ft, klima bekapcsol este félóra-óra, reggel szintén és max száz Ft.
Nyilván kellemesebb ha már tartósan hűvös van és mehet a gázkazán, akkor se mindegy de komfortosabb a hőérzet.
mert pont ugyan olyan hüje vagy mint blődi 😂
Idén október végén még 25 fok volt, nem?
mert nincs padlófűtésed(kezeit széttáró) őszi kezdeti lehűlésnél vagy a tavaszi felmelegedésnél itt tingli-tanglizik a gázkazán. (kezeit széttáró) Amikor +30 fokról visszaesik a hőmérséklet 15 fokra egy hétig akkor beindul a kazán aztán qrva sok gázból felfűti a padlót meg komplett az egész aljzatbetont 1 egész nap megállás nélkül megy a kazán. Aztán gondol egyet az időjárás és 2 hétig 25 fok lesz(kezeit széttáró) a kazán kikapcsol a padló visszahűl majd ismét jön a hideg és indítja a kazánt és egy másfél napig megállás nélkül fűti a követ. Aztán tavasszal ugyan ez aztán a két évszakban simán lehet 3 ilyen átmeneti hónap és akár 8-szor 10-szer is nulláról kezdi fűteni az aljzatot az már kézzel fogható mennyiség és ez többnyire a pocsékba ment. Nem is volt ezzel gond amikor 110 ért adták a gázt, de ha nekem az 1729 m3 kell gazdálkodnom akkor nem szívesen herdálom az olcsó kvótát(kezeit széttáró) Tavaly ősszel meg idén ősszel szerencsém volt. Tavaly szeptember 20 indítottam a kazánt és már nem melegedett vissza az időjárás, idén október 9-én indítottam a kazánt és most sem melegedett vissza az időjárás de nem minden év ilyen baráti. Van amikor szopatja az embert az ide-oda felmelegedés(kezeit széttáró)
Tervezni nem tervezik mert akkor már hőszivattyú. a klíma meglévő már épület estén opcio.
Pont neked is mondtam én vagyok az aki rá beszéli. Ma is erről értekeztem egy faszival. Mondtam neki is hogy gondolja át mit akar, megoldás van csak kérdés mit szán rá.
Tényleg mekkora légmozgás van egy radiátor mellett,a fizikát nem kell átbaszni,te nem vagy tisztában a dolgokkal.Ilyen alapon minden radiátor fölé kéne tenni egy ventilátort.
Igen, a szellőztetővel is olyan a fűtés mint a klímával. Lehet de nem a legjobb, sőt. Ha olyan jó lenne akkor azt használnák, de valamiért mégsem 🤷🏼‍♂️
Én elhiszem, hogy te aki eladod, megpróbálod az embert rábeszélni hogy milyen fasza a klímával fűtés. De ez így van, miért nem ezzel tervezik a házakat ?
Ha azt mondjuk hogy egy lehetséges alternatíva akkor elfogadom, de ne álljunk már mellette teljes mellszélességgel hogy milyen fasza.
Az mindig van. A radiátor felett is mozog a függöny :)
Pipi nem rossz apa, de sajnos rossz példát mutat :)))
Sajnos arról nem én tehetek hogy te ostoba vagy 🤷🏼‍♂️
Nem mindegy hogy légmozgás van vagy huzat.
Havi hány óra munkával járna a fát hasogatnod, hordanod, plusz hamuzás és egyéb? (lehet írtad már, de nem emlékszem)
Na, azt az időt inkább a fiaddal töltöd. Világos, mint a vakablak. Nekem is megérne 16 lepedőt. 👍️
Ez téves. A szellőztető rendszer tud fűteni ha tesznek bele fűtésre alkalmas eszközt. Rengeteg szellőztetőt szerelünk, nem háztartásit de abba is rendelhető opcióként. Lehet villamos, hőszivattyús, melegvizes fűtéssel rendelni. A hővisszanyerős még nem tud fűteni, annak annnyi a lényege hogy a friss levegőt előmelegitse és ne hűtse az épületet a szellőztetés.
De még mindig tényleg a saját mantrádat tolod :) a fűtés nem egyenlő huzat klíma esetén sem. Levegő mozgást meg a radiátoros fűtés is generál. Szintén fizika. Hővándorlás nélkül az se melegit.
baszki a parapetes konvektoron vagy a lapradiátoron van légmozgás? Válts már témát zolit rég fikáztad már(gondolkodós)
hát így, hogy a rezsi csökkentett gázt kimaxolom 191 ezerért így egymillió háromszáz negyvenkilencezret spórolok. A 191 ezrem az sajna oda lesz mert nem vagyok hajlandó havi 15900 ft-ért fával fűteni(kezeit széttáró) Mondjuk nem értem, hogy mit nem értesz?
baszki ezen lovagolsz már egész nap(óranézegetős) Neked tök mind1 ki mit mond minden áron erősködsz, hogy a klímafűtés szar(kezeit széttáró) Akkor te ne fűts klímával azt jóvan(kezeit széttáró) Nekem van cimbim ahol 4 klíma fűti a lakást. Szoktunk náluk vendégeskedni jó idő van bent nem érzem, hogy huzat lenne zajt meg egyáltalán nem hallok persze nem suttogni megyünk amikor vendégségbe megyünk az tény(kezeit széttáró) van nekik gázkazán vegyestüzelésű kazán mégis inkább a klímát használják(kezeit széttáró) Van akinek ez bevált. Ha neked nem akkor sincs baj mert semmi nem kötelező(kezeit széttáró) Az egyik szomszédomnál szintén most raktak fel 4 klímát ez valami 10 millás támogatásfélébe ment komplett nyílászáró cserével(kezeit széttáró) Nem láttam szomorúnak a 4 klíma miatt(kezeit széttáró)
A fűtés hűtés lényege a falak hőtárolóképességének kiaknázása. A melegitett levegő a hőforrás megszűnése után gyorsan kihül de ha afalak vannak hőn tartva sokáig tárolódik a meleg/hideg. Lásd télen, egy szellőztetéésel nem lehet kihüteni a lakást, az ablak becsukása után perceken belül meleg lesz megint.
A meleg sugárzás formájában van jelen, de a falfűtéssel szokták kombinálni és azért mert akkor a hűtésre már adott a lehetőség. A hideg meg lefelé száll és nyáron nem kell klima
na de a levegő felmelegíti a szobában lévő tárgyakat stb. Ilyen alapon a lapradiátor vagy a konvektor is a levegőt melegíti(kezeit széttáró)
egyedül a padlófűtés ami hőt tud tárolni(kezeit széttáró) ez tuti mert nekem az van. Ha én kikapcsolnám a fűtést 2 napra csak néhány fokot hűlne a lakás. Aztán amikor a padló kihűl utána gyorsan kihűl a lakás is.