Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha van kint 8-10 fok akkor még kurva jól fűt a klíma
nekünk van 20nm ebédlö 25nm nappali 10nm konyha aztán ezt 19-20 fokról 23-24 fokra felfűti fél óra alatt
ha 5 fok akart van kint akkor már nem annyira hatékony, néha egy nagy jégtömb a kinti része, nincs is nálunk nagxon hadználva ha hideg van, még az ingyen árammal se, inkább sütök tököt a klíma helyett
Kawa, azt mond el nekem légyszíves, hogy amelyik klíma úgy fűt hogy meleg levegőt keringet a lakásban. Hogyan lehet, hogy a drágább nem csinál huzatot az olcsóbb meg igen? Az elve tökéletesen ugyanaz( a szerkezet, felépítés nekem mindegy mert felhasználó vagyok)
Tehát amikor megnyomom a gombot hogy melegítsen, fújni fogja a meleget, ha fújja a levegőt akkor huzat lesz. Igye ott vannak a szellőztető rendszerek amik nagyon minimális légmozgással cserélik a levegőt mert másképp huzat lesz. Fűtésre mégsem alkalmazzák a szellőztetőt mert nem jó.

Persze, lehetséges fűteni klímával de messze nem olyan jó mint egy padlófűtés vagy mennyezetfűtés vagy bármi ahol van egy közvetítő közeg.
Én is azt gondoltam hogy ez fasza átmeneti időben. De mosr hogy van, nem tetszik. Nekem radiátorok vannak gázzal, telefonról irányítom ahonnan akarom. A klímát szintén telefonról ahonnan akarom. Átmeneti időszak, 3perc alatt meleg van a gázzal, a klíma meg csak szenved. HA nem vagyok itthon délelőtt és elindítom a klímát akkor délutánra jó lehet a klímával, de ha itthon vagyok, nem szeretem hogy zúg, akkor kihűl éjszakára.
Padlófűtésnél elfogadom hogy tényleg kell valami kiegészítő fűtés mert ha ősszel egyik napról a másikra a 30ból lesz 15 fok kint akkor kellhet hogy nyomja a meleget valami, amíg a padló átmelegszik. Viszont jol szigetelt házban 2-3napig nem zuhany drasztikusan a hőmérséklet.

Szerintem!! Egy lehetőség a fűtésre de csak egy nagyon kompromisszumos dolog. Nyaralóba vagy műhelybe hibátlan és talán a legolcsóbb, legegyszerűbb.
Ez az köszi! 🙏
Az előzőt hagyd figyelmen kívül.
Ott van a pumpán.
...vagy ez csak szenzor? Nem látok elmenő csövet.
Egy ilyen képet dobott egy külföldi fórum. Segít?
http://c4owners.org/plugins/fo...
a szakember többnyire azt javasolja amiből a legtöbb pénz folyik be
a gree üzletpolitikája olyan mint a bárdinak drágán adja de van kedvezmény
a boltban ami 350 megkapja a szerelő 300 alatt így van extra pénz és tud májerkodni hogy ő csak 30 ezer munkadíjat kér
közben meg 2-3x annyi marad a zsebben
1.6 hdi-nél hol a brében van az üzemanyag nyomásszabályzó szelep? Pont erről nem találtam semmit csak az 1.5 dci-ről, persze lehet, hogy ez is a magasnyomású szivattyún van csak jó lenne tudni merre keressem. 🤔
amíg rezsicsökkentett volt az összes gáz azaz éves szinten 3500 m3 kifizettem 110 forintjával az 385 ezer forint volt az éves fűtési fizetnivaló akkor sem jutott eszembe, hogy nekem fával kellene tüzelnem annyira nem, hogy még berendezésem sem volt rá 😅 A gondolkodás mód 1,55 milliónál változott meg 😅
Szóval van az a pénz amikor az ember minimálisan a kényelméről lemond(kezeit széttáró)
nem tragikus fával fűteni 1 hónapot még élvezni is fogom mert szeretek tüzeskedni(meghajlós) De minden évben minden szezon fél évét nem szívesen fűteném fával(gondolkodós) Amíg 1 hónap tűzelgetés játék öröm és boldogság fél év fával való fűtés minden évben viszont elég melós(gondolkodós) Tavaly kicsit több volt a meló 10m3 fának a vastagját felhasogatni géppel, berakni a helyére. Ha maradna minden ahogy jelen pillanatban van 5 évig nem kellene foglalkoznom a raktárkészlettel csak használni(kezeit széttáró) Jelen pillanatban 190 ezer forint az éves fűtésszámlám ennyibe kerül a rezsicsökkentett gáz. Akár, hogy is szeretnék 190 ezer forintot megspórolni ilyen áron túl sok meló. Havi 16 ezer forintért nem fűtök fél évig(gondolkodós) Az a pénz egy mozi és egy gyorskaja a fiammal kb. 3 órás program(gondolkodós)
Azért annyit tegyünk hozzá, hogy sokan - én is - nem konyítanak a légkondihoz eléggé és amikor beruháznak, a szaki véleményére hagyatkoznak. Nálunk is azért van két Gree, mert az ember egy jó hírű, mestervizsgás, szolgáltatónál is regisztrált szerelő, aki azt mondta, hogy ezt javasolja. Ha azt mondja anno, hogy "figyelj haver, plusz 300-ért inkább LG-t kéne", nem vitatkoztam volna vele.
Mondjuk ezt én sem értem.Van fája, korlátlanul és ingyen,és mégis csak pár hétig fűt azzal,a többi időben meg fizet a gázért miközben ott van az ingyen fa.Ingyen van a fa és gázzal fűt,ilyet csak egy hülye csinál.
Többnyire igy van. Vesznek egy olcsó vagy méginkább legolcsóbb vackot ami hűteni még alkalmas is, de fűtésre már hagy,némi kivánni valót. Aztán szerintük mind szar, mert a drága az lehuzás az olcsó meg szar.
A klimákat elsőkörben hűtésre találták ki. Aztán valaki rájött ha az áramlás irányát megforditják tud fűteni is. Na amelyik gyártó csak ennyit csinált az a legamatőrebb megoldás és egyben a legolcsóbb is.
havernak olyan a klíma hogy lehet rákötni vizet is és a padlót fűti
az is gree de nem az alsó polcos és sokkal faszább mint az enyém
a vízkör mellé még 2 körben nyomja a ventillátor szóval nem kell az ember arcába tolni a meleg levegőt
kb az a bajunk mindig hogy veszünk egy szart és panaszkodunk hogy szar 🤣
Sose tudom eldönteni hogy dicsekszel vagy panaszkodsz nehéz lehet neked mindig azon a gyalni hogy lehet meg spórolni két forintot nekem ha erdőm lenne biztos fával fűtenék nem eszelnék annyit rajta mint te
hát passzol minden(kezeit széttáró) Magasan pozicionált autó, csendes kertvárosi ingatlan(kezeit széttáró) Nincs itt egy lélek se mitől lenne hangzavar(gondolkodós)
Ilyet ne is mondj mert neked ugrik a klímával fűtő maffia, akiket jól beszopattak hogy majd ingyen fűtenek és csak utólag jöttek rá hogy mekkora szar
gyanítom(gondolkodós)
Lehet hogy ez pont az övé?
A komroránra mondják, hogy michelin, de a fene tudja, nem c-sben azt vettem tavaly és mükszik, de vicces módon a citroenen 5 évea linglong van és tök jól tapadozik még. Egyébként amíg kamionoztam ugye ár miatt vagy futózott vagy kínait vettem, a kínaiak egyike swm durrant azét sosem míg a nevesek többször új korukban elrobbantak ( főleg a brigi, na azt sosem semmiből) igaz eleinte 10-15 éve a kínaiak hamar szálszakadásosak lettek és hülyén koptak, de ez később javult.
jól érzed. Azért 3db fél millás klíma az 3 gázkazán ára. (gondolkodós) Mindenki szeretne gázzal fűteni(meghajlós) Kicsit módosította ezt a tudományt az éves 1729 m3 felett fizetendő 763 forintos gáz. Nos aki lakótelepen lakik vagy picsányi családi házban vagy komoly 10-15 cm-es szigetelés van a házán és a födém is alaposan le van szigetelve az benne tud maradni ebben a qvótában. Nekem 3500 m3 fogyott el eddig átlagosan nem nehéz kiszámolni csak a fűtésem került volna 1,54 millióba évente ez havonta átlag 128 ezer forint lenne. Le szigeteltem a födémet kapott a ház korszerű gáz kazánt kiegészítő fűtésnek egy vegyes kazánt. Ez szűk 4 forint volt tavaly ilyenkor. Ha csak januártól drasztikusan vissza nem csökkentik a 128 forintért kapott és 763 forintért adott lakossági gáz árát akkor 2,5 év alatt megtérül a beruházás amiből 1 év ebben a pillanatban telt le(óranézegetős) Aztán a vegyes kazán árán meg a puffertartály árán kiegészítő fűtésként rakathattam volna fel én is klímákat de nem tettem. Azon megfontolásból nem, hogy bizonytalan volt az is, hogy egyáltalán lesz e gáz a jövőben és legyünk őszinték ez még most is bizonytalan(kezeit széttáró) a villany árát is akkor változtatják 70 forintról 300-ra amikor akarják, mint ahogy a napelemes szerződéseket is akkor rúgják fel egyoldalúan amikor akarják. Szóval eléggé képlékeny a jövő energiahordozók tekintetében. Mind árában, mind abban, hogy egyáltalán lesz e. Nos a vegyes kazánomhoz az alapanyag viszont nekem korlátlanul rendelkezésemre áll és ingyen. Most a födém szigeteléssel és a korszerű kazánnak köszönhetően nyilván a tél alakulásának a függvényében de jelentősen csökkent a gázfelhasználásom számításaim szerint átlagban 1000-1500 m3-rel kevesebb fogy gázból mint eddig. A maradék részt ki lehet fűteni a vegyessel 3-6 hét közé teszem az időt amíg azzal kell fűteni a szezonba. Most úgy tervezem, hogy január 10-től február 10-ig csak azzal fűtök. Azután ha még a maradék hulladék ingatlanjaim is újjá varázsolódnak akkor lesz arra időm, hogy a 3 db hűtőbordát kiiktassam a házamból. Ilyen a terasz amit akkor szigetelés nélkül tettek a ház mellé és a szintenként végigfutó 2 lodzsa. Ezek húzzák befelé a hideget és a padlófűtésem hatékonyságát csökkentik azzal, hogy közvetlen hűtik a fűtőkört. Aztán ha a terasz és a lodzsák kész akkor a lábazat kap egy 6 cm-is xps-t körbe a járószintig ami szintén növelni fogja a padlófűtés hatékonyságát.
Ezzel a lépéssel tervezek még 5-7 száz m3 megspórolni ekkor már valószínű bele fogok férni az 1729 m3 qvótába ha addigra lesz még qvóta és egyáltalán lesz még gáz(kezeit széttáró) Minden esetre a cég már kapott az mvm től egy nyilatkozatot amire válaszolni kellett volna, ott az volt a kérdés, hogy gázkorlátozás esetén a cégünk bele tartozik e a 6 kivétel valamelyikébe. (kezeit széttáró) Mivel második éve 1m3 gázt nem használtunk fel a telephelyen így ez nem nagyon érdekel. Meg egyébként sem tartozunk bele azokba az üde kivételekbe ami jogosultá tenne bennünket arra, hogy a mi vállalkozásunk kapjon gázt amíg a többi vállalkozás nem(kezeit széttáró)
mondjuk mondta mamlasz, hogy magasan pozicionált környéken lakik 😅
😅
Mondjuk akkor nem csodálkozom hogy elkopott.