Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ne legyél már nyomi, ventillátor fújja át a levegőt szűrőn, terelőkön... azt akárhogy baxod, mindenképp lesz hangja, biztosan több, mint egy lapradiátoré 🤣
Tavaly egy 7. emeleti szobában voltunk - mit akarsz már annál magasabban pozícionáltat? Egyégként tudom, hogy csak kötexel.
létezik olyan rendszer amikor a föld "ki van hagyva" ? mert ugye erőműből is csak a fázisok jönnek
már ahol nincs leválasztó trafó
A gree egy tulhájpolt kinai lom. Nehéz és zajos. Amikor a daikinnal összebutoroztak rengeteget fejlödtek (loptak) és ugy gondolták nyugodtan árazhatnak.
Nem érted a lényeget, a leggázabb időszak amikor +2 fok van és köd van vagy esik, mert olyankor a hőcserélő 0 fok alatt van és szépen ráfagy minden a kinti levegőből.
A minuszban már szárazabb a levegö. Többnyire -7-nél kezd látványosan letörni a jósági tényezö. Ha egy két órát megy nem tapasztalsz semmit. Ha nonstop megy mert csak az van, akkor lesz pár napon.belül komplett jégkocka a kültéri. Láttam olyat ahol csak a ventillátor ahogy forgott egy jég tömbben lyukat hagyott maga körül.
Úgy tűnik mégsem,azért ahol zavaróan hangos a klíma az nem lehet túl jó hely.
nekem a gree elég jól zúg, de ez egy ilyen alsó polcos valami
comfort x vagy mi a fene a neve
gyereknék az albérletben daikin volt, és egész drága típus na annak kb annyi hangja volt mint a pesti háttérzaj csukott ablakoknál
éjjel se nagyon lehetett hallani a fürdőben csukott ajtónál hangosabb volt az elszívó
Nálunk délelőtt szokott menni egy két órát,sosem foglalkoztam vele hogy milyen idő van,szerintem még mínusz is volt,de simán ment mindig.Lehet hogy ez a rövid idő intervallum miatt van így,hogy nem egésznap megy,de mindig tolta a meleget.
pedig azzal mindig ki van nyúlva, hogy micsoda parádés helyekre megy 😂
Az "Ólban" ami már nem ól(kezeit széttáró) Most csináltam a villanyt amikor felújítottam(kezeit széttáró) Amikor leégett akkor én ott villanyhoz nem nyúltam szerintem annyira sem, hogy felkapcsoljam. Lomokat és építési anyagokat tároltam ott. (kezeit széttáró)
Akkor a szálloda se magasan pozicionált ha zavar a klíma zaja és emiatt le kell kapcsolni.
Amig nem párás ködös esös az idö. Nem a három fokkal van baja.
akkó jóvan kora tavaszt, kései őszt ki lehet húzni ha ez az igény(gondolkodós) mondjuk ha én laknék majd ott biztos nem küszködnék vele nem lesz nagy a ház fűtésigénye(kezeit széttáró)
Na látod, ezért gyulladt ki az ólad 😂 ennyit értesz a villanyhoz 😄
Az nem az valóban, már vagy 15 éves... viszont a környék elég magasan pozícionált, lakó-pihenő övezet kertváros, szóval csönd van.
Biztos a maiak már jobbak, de én utálom a zajt, a szállókban is mindig lekapcsolom.
Igen😃😃😃😃 a légvezetéket, mert a tizes alu szart se tart, a sulyátol elszakadna. A mostani NFA önfeszitös és önhordó. Cserébe jó kemény.és szar vele dolgozni.
Igen. Nézz szét, mindenhol van. Nem cserélik csak ha bővités, átalakitás van. Az uj házakat vagy 25-30 éve már nem ezzel kötik de a régiek mind ilyenek.
Hát így visszagondolva ilyen sodrott alumínium vezeték rémlik a gyerekkoromból bár én azt hittem az csak tart valamit(gondolkodós)
A logikáját nem kell értened, azé van összekötve mert magyaro. nullázott a hálózat, igy a hibaáram gyors és biztos kioldást okoz. Van még jó pár védelmi mód, azokat se kell értened. ha hozzányulsz tudnod kell mit csinálsz, különben megint leégeted a házad felét
Én sem láttam ilyet, de szerintem a feszítő drót egyben a PEN, és a tetőtartónál tekernek rá egy szigetelt vezetéket, az jön le az órához. Gondolom :-D
Most mondom, a fázis szigetelt. Eregy ki az utcára tuti látni fogsz sokat. Régen csak ez volt.
hát nem tudom baszod olyan csöndesek az új klímák, hogy észre se venni. Ezt csak a haver lakásában tudom ellenőrizni idén is rakattam már 3 klímát de még egyet sem láttam bekapcsolva 😅
Ha a kezébe adod vagy a szekrénybe hagyta elképzelhető, de felénk csak akkor csinálják meg ha ott az összes vezetékvég a mérőnél. Ugyhogy én berakom mindig háromfázisra előkészítve, aztán ha lesz csak papiroznom kell meg majd bekötni az elosztónál a fogyasztói részt. Az áramszolgáltatós meg nem hagyja ott. De ez sokhelyen némi apróval támogatható de anyag nincs náluk. Hacsak nem maszekol rendszeresen.
nem tudom ez mi nem is találkoztam ilyennel meg, hogy még 1*szer elolvasva nem is értem, hogy a nulla és a fázis az, hogy jön össze azonnali zárlat azt veri lefelé. Olyan több helyen van ahol a védőföld és a nulla egybemegy(gondolkodós) Bár a logikáját annak sem értem de olyannal már sok helyen találkoztam és működőképes dolog(gondolkodós) 😅
*EON
hogy a faszba kell szerkeszteni, vagy már ilyen nincs?