Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

+3 fokban Simán fűt.
Egyetértek.
Értem, a H tarifához nem rakott be semmit, akkor újra hívnom kell a regszerelőt, hogy bekösse azt a pár vezetéket. Azt hittem az emberei ezt már megoldják amikor hozzák az órát.
Valószínű nem egy magasan pozicionált klímád van.
Pedig pont akkor fog többnyire. Ez meg fizika és nem sok klima kivétel, amelyik meg igen pont kétszerannyiba kerül és azt meg nem veszik meg mert átbaszás 😃
Ennek az lenne a lényege, hogy az őszt meg a tavaszt el vigye ha a bérlő azzal óhajt fűteni az átmeneti időszakban ha már lesz h-tarifa.(kezeit széttáró)
A lényege az lenne, hogy +3 foknál ne dermedjen le a cső mert akkor baxik fűteni. Egyébként egy bosch kazán látja el a házat ami körbe van szigetelve szerintem kb. 1000-1200 m3 gázból ki fog jönni akkor is ha nem lesz használva a klíma(kezeit széttáró) Mivel nyárra a klíma mindenkép kell akkor már tudjon fűteni is az átmeneti időszakokban ha kell(gondolkodós)
Akinek ilyen van (és horror lóvét beletett) az mind azt mondja, nem zavarja a zúgás 😁 valszeg én is azt mondanám 🤣
ezzel szemben halálra idegesít a zaja, pedig mi csak klímázunk vele, azt is ritkán (sztem nem megy évi 10 órát összesen)
Már benne kéne legyen. De ha nem reg.vill.szer. ujabb kör, plombabontással támogatva.
Három különálló. Ha egy beszarik marad fütés.
ja, ezt csak most olvastam utólag. 😃 simán kérhetnéd a vezéreltet elvileg... de majd hátha az okos villanyszerelő elmondja a tutit, ő naprakész a szabályokban.
Alusodrony a nulla és rá van bandázsolva a szigetelt fázis vezetö. A nullát a tetőtartónál kötik le szigeteltre. Remek hibaforrás, ráadásul terhelésfüggö
Ja így nem lenne sehol együtt, más kmsz vagy bármi, azért is raknám így. A 10mkh-t nekem kell adnom nekik? ahhoz a részhez én már nyilván nem nyúlhatok. Még agyalok amúgy, hogy 3 külön klíma legyen vagy 1 légcsatornázható és légcsatornát kiépíteni minden helységbe. Amúgy is az lenne a cél, hogy a légfűtéses kandalló így látná el a házat, ezért nem lett vízteres.
80-as években épült házunkban 10-es alu derót, fa szekrényben, de lehet, 16-os (rég láttam, plomba alatt van) elvisz 50 A-t, nem tudom, nektek milyen vékony kanócot húzhattak be...
Ez a fütésre optimalizált nagy varázsszó kett. Legtöbbször csak annyit takar hogy van tálca meg karterfütése.
De se a COP se a leolvasztás metodikája se a kondenzátor mérete nem támasztja alá ezt a marketing szöveget. Viszont igy drágábban is eladható
mi a frászt takar az, hogy szigeteletlen nulla?
Még menőbb
Biztos hogy tizes. Nem volt szigeteletlen nulláson 16-os családi házaknál.
Villanykazan? :)
A végét nem olvastam. Az alapján hogy mit kérsz. Nyilván amperonként fizetni kell, de kérhetsz akár 3x10-et vagy egyszer 32 mindegy. Vagy amennyi pénzed van rá és igénylik. a berendezések
vagy 25 éve kötötték így, 16os alu vezeték, de mindegy mert nem kínlódok a villany bővítéssel
Nem. Hőszivattyú pl elég sűrű három fázissal.
Jó, a mérődobozból ha 10-es MKh jön fel, az elosztóba mehet minden. Annxi a lényeg a vezérelt és a nappali nem lehet sehol együtt.
na ennek még nekem is utána kell járnom de már csak jövőre(óranézegetős) veszek egy fűtésre optimalizált klímát és megigénylem hozzá a h-tarifát hagy örüljön aki használni fogja 😅
Ezt már rég megoldották... létezik hőcserélővel, keringtetővel és beltéri tárolóval. Csak a csövek vannak a tetőn, a renccer fagyállóval feltöltve 😃 de ez se trendi már, minden helyet elleptek a napelemek - most lesz az ideje, hogy vegyek ilyen vákumcsöveket 😁 melegvizet jó hatásfokkal termel.
Év végéig még akciós a sírkő, meg volt hirdetve. Meg akartam kérdezni, hogy meddig kell megnyuvadni, hogy ki tudjam használni ezt a remek akciót, de végül elengedtem a dolgot 😁
Mondjuk.attól nagyobb áramzabáló nem kell.