Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a régiek tűzzománcozott panelokból álltak, nekem a 80-as évekbeli miele szárítógép még mindig rozsdamentes
amíg nem baszod le a zománcot addig nem rohad
ismerős kb 30 éve miele gépeket javít/ újít fel
devecseri piacon megveszi aztán rendbevágja és nem nagy pénzért árulja
vagyis árulta mert mostanában mind annyira szar hogy meg sem lehet haszonnal javítani
azért látszik hogy az átlag német is egyre csóróbb mert csak akkor bassza ki a háztartási gépeit ha már javíthatatlan
de nem ez a lényeg
vett pár éve egy vadi új miele mosógépet 600+ ezerért hogy örüljön az asszony, az volt az első hogy szétszedte 🤣
azt mondja ezek a miele gépek meg sem közelítik a régieket maximum az árképzésben, ezek már nem 20+ évre készültek mint a régiek
ő mondta hogy ha veszek a lehető legolcsóbbat, aztán ha kihal ne is hívjam hanem vegyek egy újat
80 ezres géphez 50 ezer a vezérlő panel ami kb okyan okos mint egy négygombos zenélő kvarcóra....
Akkor még az is lehet hogy nem lett visszadugva a stekker.Elsőkörben ezt nézném aztán ha ez nem esetleg nincs-e odacsípve valahova a vezeték
A legdrágább míle is szétrohad a lúgos kémhatású mosóvíztől, csak később. Addig a másikból vehecc 2-t, és még árban is bejjeb leszel 🤣
Az már régen volt, a fél millás míle. Most inkább 8-900... de mint tudjuk, ilyent csak a sznobok vesznek
Most volt a motorkivétel bontással, azóta írja.
mindenben nekem sem lehet szerencsém(kezeit széttáró)
Pedig ez volt az első gondolatom,tuti elégett.
Na, annyira azért nem mennék vissza a Kádár-korszakba :D Bár az olajos melósruhához elvileg kiváló a keverőtárcsás. :D
egy keverőtárcsásat külön centrifugával lehet tudok ha érdekel 😅
Az asszony felújítatta és elrakta, hogy milyen jó lesz 😅
Én mondtam neki takarítsa el a házból ezeket nem fogom itt kerülgetni(fetrengős) Mintha mostanába nem látnám ezeket nem tudom hová tárolta le előlem eldugta az tuti mert én kibaxnám innen, hogy miért nem égtek azok is el tűzben(fetrengős)
Nagyjából reálisan hangzik. Egy-egy drágább AEG vagy Bosch kihúzná tinédzserkorig, de árban is dupla tud lenni sajnos.
Whirpool mosógép leeresztő szivattyúja és szintén Whirlpool mosogatógép keringető pumpája szinte egyszerre halt be 3-3.5 évesen. Ha beszarik, eskü felhajtok egy Energomatot, atomjaira kapom és felújítom.
hát a régi mosógépeket inkább csapágyasra hajtotta az ember mint az elektronika beszart volna rajta. Most már egybe öntik a dobot, hogy ne lehessen csapágyat se cserélni ezekbe. Az a lényeg megdögöljön aztán vegyed az ujjat (kezeit széttáró) Mondjuk ez mozgatja a gazdaságot nem a perpétum mobilék(gondolkodós)
Igen,ezért mondom hogy az a baj hogy már ezek is sokat gondolkoznak,régen ment a mosógép amíg a motor bírta vagy a szívattyú,most meg hogy ezek ne dögöljenek meg tele vannak érzékelőkkel,csak most nem a motor döglik meg hanem az érzékelő
mondjuk a mosogatógép 8 éve van az is lux. Igaz volt már barkácsolva vagy kétszer nem túl nagy pénzekért. A hűtő szintén lux 8 éves hiba nélkül szerintem azt már túlhordtuk(kezeit széttáró) A fagyasztót meg pláne az 17 éves és hibátlan még(kezeit széttáró)
mondjuk én nem panaszkodom. Régen vettünk valami neve sincs fagor-t. 7 évet kibírt. Aztán vettünk elektroluxot az is kibírt 7 évet aztán 4 éve megint elektrolux van(kezeit széttáró) Elméletileg van még 3 éve(óranézegetős)
👍️
max ha nem boldogulok kérdezlek 😁
túl tudományosak lettek már a mosógépek is(gondolkodós) Ez okozza az idő előtti halálukat(kezeit széttáró) Pont mint az autóknál 😅
Ja,a lényeg hogy nem kell beszarni ha megáll,akkor csak valami hisztije van,kiírja a hibakódot azt meg akár a neten is meg lehet nézni,de azt hiszem a papírján is rajta vannak.
Kinézetre ilyen a miénk is,Árba is valami hasonló volt,lehet 180
Igen erről olvastam véleményt .De kösz a infót 😁
Nekem pont a szerelő haver mondta hogy már ez miele sem az miele amivel bekerült a köztudatba,azt mondta 3 dolgot kell nézni,szerelhetőség,alkatrész ár és ellátottság.
Lehet hogy pont az a baj hogy át van ütve.
Ja,nekünk is az van,az a baj hogy már ezek a szarok is sokat gondolkodnak,amúgy jó,csak ilyen dolgai vannak hogy méri a súlyelosztást,aztán ha nem tetszik neki megáll,akkor igazítani kell egyet a ruhákon aztán megy tovább,mondjuk nem mindennapos,párszor fordult elő.Amúgy fasza asszony szereti.
Akkor koszos ruhába burgmanoznék 😂 😂 ha választani kéne hogy mosógép vagy ...............