Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha-ha-ha-ha sutyerák...

Folyamatosan járatod le magad, most pl. azt, hogy anyázod az amúgy semmiről nem tehető szerencsétlen telefonos ügykezelőt. Te és a tefajtád.

Csak az a baj, hogy ügykezelőként én pont tudom, kivel és honnét beszélek, míg te ezt már nem annyira. És amikor LEGJOBB esetben megjelensz a youtube-n névvel címmel és a hanganyaggal, akkor ezen elgondolkozhatsz. És ez csak a kezdet.
Az ilyen videókat fenntartásokkal kezeld, a mai modern mérők már a nem mechanikai eredetű külső hatásokat is képesek eltárolni.
hát pont te méred a gázt mindenféle ismeretlen mértékegységgel 😅
A gázár változást mi engem meg érint leírtam. De leírom harmadjára is 2022. 165 ft/m3 2023 1480ft/m3 2024 500 ft=m3
Nálunk éves szerződés van dec 31-jan 1-ig(kezeit széttáró) Aztán fűrészelheted tőlem tovább a fingot akkor is ezek a tények 😅
Az a szarházi, akik elolvashatná a képen leírtakat, de nem, mert buta mint a tök, és amikor mutatják, akkor még ő sértődik meg.

És igen, te pont az "átlagnép" vagy. Te írtad.
A tefajtád meg sem próbálja értelmezni a LÁTOTTAKAT, egyszerűen megy a jól begyakorolt hiszti és a másra mutogatás. Erről lehet felismerni az átlagnépet, hogy meg sem próbál okulni vagy tanulni.

De még mindig hülyegyerek vagy, mert még mindig nem érted, hogy gáz (egység-) ára csökken, az másodlagos, hogy mennyiről-mennyire.
én kolbászt mindenbe is teszek, talán a tejbegrízbe nem de még az az idő is eljöhet(fetrengős)
😅 akkor érdemes elfogadni azt a kolbászt 😅
pajtika rám se tehetnéd a telefont még akkor sem ha anyukádat szidnám 😅
A balfasz pipi siránkozását végig kellene hallgatnod minden sértegetésével együtt 😂
Ha sérül a plomba jobban jársz ha azonnal bejelented és nem ők veszik észre, és elmondod a valóságot, na meg körbefotózod ott izibe. Nagy genyóság amúgy. Másik hogy az ami ott van csak almérő. Tehát a főmérő és a többi óra különbözetét fizettethetik ki veled....mondjuk az is tud sok lenni, mert nálunk arról locsolták a kertet, mondván hogy úgy is a közös költségből van fizetve a különbözet.
Semmivel. Amikor nincs éjszakai akkor visszakapcsol a nappalira a saját mágnes kapcsoló, amikor van akkor meg arról működik.
Ehhez nem kell semmit patkolni, de ettől még szabálytalan vételezés, mert az éjszakait csak fixen bekötött bojlerre, meg fűtőtestre lehet használni.
Tudod a cigány amikor kérlelte a jóistent
- jáj drágá istenem, há ad mán meg egyszer, hogy ötösöm legyen a lottón(imádkozós)
Isten leszól az égből
- Te cigány legalább egyszer vegyél már akkor egy lottószelvényt 😅
Jó pizza nincs agyonbaszva feltéttel. A pizzaütős sem rak rá emeletnyi feltétet. Nem attól jó egy pizza, ha vastagon van rajta a feltét. Legyen rajta jó a cucc az lényeg(kezeit széttáró) Rakjon rá 6 karikát a vákumos vékony szalámiból, néhány karika kolbászt egy közepes fej vörös vagy lila hagymát, azt a hosszú zöld csípőspaprikát. Ha nagyon tulzásba akar esni rakjon rá egy gombát vékonyra szeletelve én pl. imádom rajta a félbevágott olivabogyót. Paradicsomos oregánós alapra a 100-110 gramm sajttal nem kell más rá több. ha nagyon spéci a cucc üssön rá egy tojást. Ezek nem ezer forintos tételek filléres dolgok.(kezeit széttáró)
hát a feles már az úniós normáknak megfelelően már csak 4 cent(kezeit széttáró) Ők nem mernek nagyot álmodni 😅
hát a szarházi kifejezést biztos nem arra használjuk ha valaki nem tud valamit arra legfeljebb annyit mondunk, hogy hülye(kezeit széttáró)
De nem szarházi(kezeit széttáró) Ezt a kifejezést a kollégáid mondják rád a hátad mögött érthető okokból 😅
Nálam a gáz egységára még mindig a köbméter amit le is írtam, hogy jelen pillanatban 1480 ft bruttó, jövőre lesz 500 ft bruttó. Ha nagyon cizellálni akarjuk a számítást akkor megadzsúl. Van rá havonta szorzószám mifelénk kb. 34 (kezeit széttáró) kilóvatt órával továbbra is villanyáram mennyiségi felhasználást számol a köznép. Természetesen mindent be lehet helyettesíteni mindennel de átlag népnek ez nem természetszerű(kezeit széttáró)
Én speciel olyan takarékosan élek, hogy nekem nem éri meg trükközni. A második harmadnak van pénze jól megcsinálni, én valszleg az ő helyükben földkábelt kérnék ott jöhet a bármilyen kamera, a harmadik harmad meg lebukik, azzal amíg foglalkozik a kommandó, nem lesz idő a nehezen felderíthetőkre.

De mint írtam délután, inkább a mérőt okosítom meg.
Pipi ismerős? Vártalak, még asztalt is foglaltam neked. 😉
Egy rutinellenőrzésbe bármikor belefuthatsz, ilyenkor szétszedik a mérőhelyet, aki ért hozzá kamera nélkül is megfog. Egyébként meglepően jól dolgoznak a hőkamerák, amelyik vezetőn áram folyik az megmutatja magát a környezeti hőhöz képest, mindegy ha 1 vagy 3 fázisú a rendszer. Buktak már meg áramszolgáltatós szerelők is, sőt pár éve volt egy aki csücsült is emiatt, mondjuk ő másoknak is "segített" olcsó áramhoz jutni.
Eh, motorozni kellett volna: https://24.hu/tudomany/2023/10...
Hideg volt a szél?
Én - ha ilyent csinálnék- valamilyen párhuzamszorítós csatlakozóval kötnék rá a méretlenre.
Amúgy meg mondom, a mérőszekrény alá befutó méretlenre a lakás felől megbontva kötném rá, vagyis a kamerával át kéne látni a mérőn és a dobozon is.
Amit kétlek.
A már lakott lakás felejtős (mert lebukik az ember), amikor építem vagy átalakítom, akkor meg nyugodtan rombolhatok a lakásoldal felől.
Háááát, kissé sajognak a csecseim. 😟
Igen, de azt azon a kis dobozon fúrt lyukon keresztül ki lehetett támasztani.
Na, az most nincs, ez már történelem.
A lépcsőházban ablakot cseréltem, méretváltozás volt, így a szélét kiraktam szeletelt téglával, azt kéne kifugáznom. De esett az eső, csupa víz minden, a szeletelt tégla is meg körülötte minden.
Köf-kif transzformátor állomásokban, rengeteg termovízós mérést csináltam, olyan érzékeny műszerrel dolgoztam aminél a színskála fél fokot is szépen mutatott, aztán már csak a célkeresztet kellett pontosan beállítani és számosítva is mutatta az eltérést, majd egy gombnyomással rögzítette a gép a mérési jegyzökönyvhöz. Nem is kell olyan hűde nagy teher legyen a hálózaton, a mai technikával meg lehet találni a kerülő áramutakat könnyen.
Nálunk régen a 052-es DiL volt elterjedve, abban pofon egyszerű volt behúzótekercset cserélni, legtöbbször azért nem volt vezérelt áram, mert egyszerűen megfőtt nyáron.