Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem. A két mérés közül az EGYIKET a házad falán mérik. A másikat meg a fene tudja, de így lesz ebből az, amit keresel: a pontos ár.
Akkor hogyan számolod ki, hogy nálatok mondjuk 35 GJ a vezetékes gáz fűtőértéke, nálam mondjuk 35,9 GJ, és térfogatban ugyanannyit mér a mérőnk? Pontosabban hogyan számlázod ki?

A nép hülye, a nép az én véleményem szerint megérdemelné - csak azért nem, mert akkor én sem tudnám magam függetleníteni a hatásoktól - hogy az ÁTLAG nép egyszemélyi megtestesítője irányítsa az országot pár évig.
Szerencse, hogy nem így van.

Semmiféle privilégium. A kWh a teljesítmény mértékegysége.

Most te tüntetsz ezért, de ha jön egy okostojás balfasz pipi és az meg azért tüntet, hogy nálad 20 perc alatt fő meg a leves nála meg 25 perc alatt, de ugyanannyit fizet vagy többet, akkor meg az lenne a baj.
Az, hogy az összeméerhetőség miatt "közös nevezőre" hozzák és ez az emberek 95%-nak nehézséget okoz, az már ne mondjuk a patás problémája legyen.

De szeretném látni, hogy a te okfejtésed alapján megszűnne az órabér, a napibér, a havibér és mindenki az elvégzett munka alapján kapná a fizetését.
És.
A számlán amúgy rajta van a induló-záró óraállás, a hőegyenérték, a korrekciós tényező és hát így termelt energia is kWh-ban is, előtte az EGYSÉGÁR.
De nem is ez volt a lényeg, amiért megmutattam egy objektumunk elszámoló számlájának azon részét, ahol az egységár volt... tudtam, hogy lesz hülye, aki nem érti és belekérdez.
Így legyen lottó ötösöm.
senki sem mondta hogy ez nem így van
de mérni még mindig köbméterben mérjük, szóval a nép egyszerű gyermekeinek át van számolva egy viszonylag pontos árra a köbméter
Inikém,a gáz ára MJ-ban van. 😂
Én kb 70dkg lisztet használok el,nem is ez a tétel,a többi.Persze,tudom.Ananász se megy rá ennyi,két kanállal én szoktam megenni.De még mindig rohadt messze vagyunk a te 300as pizzádtól.
én verném aki ilyen szarokat tesz rá..... de nem csak a pizzára húsra, mártásba stbstb
és mindezt úgy hogy imádom az ananászt
azért valljuk be: nem szokványos a gázt kwh egységben számolni
átlag nép még mindig köbméterben számol, ha pontos adat kell akkor meg mega joule
a kwh a villanyáram priviléguma volt eddig
ez a gáz ár kwh számolva kb olyan mint ha a kocsmában grammra kérnéd az elfogyasztandó alkohol mennyiséget, ki lehet számolni de nem ehhez vagyunk szokva, hanem a feleshez meg a fröccshöz
...ja, és ráadásul miféle szarházi vállalkozó lehet az, aki az egységár kifejezést nem tudja értelmezni?
Olyan, mint te, vagyis nem olyan, hanem AZ, ami TE.
Te a saját elméd szolgája vagy, ahogy látom. Vagy inkább a korlátoltságodé?
Amúgy az egységár, mint kifejezés tanulmányozása mellett javaslom a szolga kifejezés értelmezését is.
Tegyük hozzá hogy rendes pizzán nincs helye ananásznak 🤷🏼‍♂️
1 kg lisztből eleve 5-6 32-es pizzát megcsinálsz
1kg liszt,egy élesztő nem tudom mennyi,sűrített paradicsom 600körül,sajt 800-100,gépsonka 25dkg 1000,paprikás szalámi 10dkg 500,kukorica 500,ananász 800,hagyma,paprika,meg esetleg még valami plusz.
hát a parmezán sajt pont nem jó sütni te benke laci bácsi 😅 Olvasztani kiválló a tésztákra melegszendvicsre pizzára nem nagyon jó.(kezeit széttáró) Persze rá lehet tenni csak szar lesz(kezeit széttáró)
én a házmestert iszom 😅
olasz országból szállítási költséggel együtt 😂
a korlátoltság szerintem az ha más szolgája vagy(kezeit széttáró) de te tudod(puszit küldő)
A fröccsnek is több neve van, az arányokhoz igazodva 🤷🏼‍♂️
Én ha csinálok pizzát itthon,mindent akkor veszek meg a boltba.Kb 4db 32es pizza,simán 4-5 ezer az alapanyag.
Sajt?Parmezán van rajta.Én ha csinálok itthon pizzát,akkor simán fizetek a sajtért 1000ft-ot.
...és még az apukád is erősebb, te szerencsesütemény?
Itt látszik a korlátoltságod.

Az, hogy az ember esze nem annak a mércéje, hogy vállalkozó vagy alkalmazott, most jó bebizonyítottad. Igaz, a felgyújtott fészered és a bojlerbekötésed ezt azért már sejtetni engedte.
ha te mondod(kezeit széttáró) Szombat délelőtt nem kell melóznod?
hát nyílván! milyen válogatós picsa lehetsz te sanya 😅 Se a kenyér nem jó, se a hurka hát én még nagyon rosszat egyikből sem ettem, de lehet akkor csak szerencsém volt az elmúlt 50 évben
nem tudom(kezeit széttáró) ezek meg vannak zavarodva ezzel a pizzával, mintha a világ legbonyolúltabb étele lenne 😅
Egy egyszerű kaja. Tészta megsütve a rádobálgatott dolgokkal el se nagyon lehet baxni. Illetve a sütést el lehet vagy bent ég vagy nyers marad na kb. ennyi a tudomány 😂
nem enné hanem örömmel eszi is(kezeit széttáró) Múltkor hekkhalat sütöttem(meghajlós)
Balfasz vagy, ott a kepen, hogy egysegar. Mindegy, hogy minek az egysegara, MJ, m3, vagy kWh, egysegar csokkent.
Ez magyarazhatod, hisztizhetxz, buta vagy mint a faszom!

Es ezt onkent a vilag ele tarod, hogy egy funkcionalis analfabeta vagy.