Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem, ez már a plombázott rész után kell a mért vezetékekre tenni.
Nem az elműves mágneskapcsolót kell berhelni, hanem venni a boltba egy sajátot, és azt berakni.
Pontosabban tedd fel kérdést kérlek.
Ha a digitális befolyásolását kérdezed, akkor nem tudom a gyakorlatát.
Te nem érted. Elszámoláskor a valót kell megjeleníteni és nem azt, amit a tudatlanok szeretnének. Ez nem másért van így, mert MINDIG van pár másik problémás, akik a tényeket szeretnék látni és nem azt, hogy alma meg körte.
Amúgy a gázfogyasztás nem kötelező. Ha nem tetszik az elszámolás - vagy valamelyik másik vetülete a szerződésnek - nyugodtan fel lehet mondani. Ez NEM kívánságműsor, habár, a kormány azért előírja, hogy minimálisan minek kell szerepelnie a számlán.

(Ehhhhhhhhh... és ilyenek adósítják el lakáshitellel magukat 20 évre, amikor ezt sem értik meg...)
Tehát létezik gázkromatográf olyan kivitelben amit nálam is felszerelhetnének? (fogalmam sincs, egyáltalán nem értek hozzá) Akkor miért nem azzal mérik és annak alapján számláznak miért a régi köbmétert mérővel? Én viszont mindent úgy nézek, hogy alapból átvernek és az ilyen ellenőrizhetetlen ügyek inkább megerősítik mint gyengítik a vélelmemet.
erre gondoltam én is, kisebb a nyomás és túl sok levegőt kap
ott a lemezke el lehet zárni a rést(nekem olyan a bojler fűtés mint egy sima bogrács alámelegítő
és a sárgaság nem múlik el
plusz egyszer számolgattam is hogy a hidegebb vízhez mennyivel kell több felfűtési idő de nem jött ki a matek
pedig full tudományosan víz fajhő, gázégő teljesítmény blablabla
de akkor se jött ki az hogy a nyári 1,5 órából hogy lesz télen 4,5 óra felfűtés
Na mesélj hogyan 🤣
Elektromágnes ellentétes fázisban?
Értelek, de neked mindegy, hogy az a gáz ami tekeri a propellert, mennyi hasznos munkát végez?

Én úgy gondolom, hogy az, hogy propellert tekerő gáz milyen arányban végez hasznos munkát és ezt leírva közlik és megjelenik az egyenletben, ez mindenképpen fogyasztóbarát, ha lehet ezt így mondani. Ez lehetőséget biztosít arra, hogy bárki (akár személy, akár szervezet) egy gázkromatográffal ellenőrizheti a leírtakat.

Ehhez hasonlót a száguldozók próbáltak a vhKKEP-al, hogy hol a hitelesítés, de akkor és azzal sem jött be, szerintem ez az adat is helytálló, ami a gázszámlán van. Én legalábbis nem tudok mindenre elsőre úgy nézni, hogy biztosan átbasznak vele, de persze minden is elképzelhető.

Amit a saját véleményem alátámasztására tudok mondani, az én szolgáltatómnál az utolsó 10 év gázfogyasztását követni lehet, ami tök egyenletesen 950-1100 m3 között volt. Ha csalnak, akkor mindig ugyanolyan mértékben csalnak.
Szemétláda volt a ribancával (az volt aljas szegény sógorommal) együtt és nyilván a kölykük is az lett, szerencsére már rég nem is láttam őket, de akkor ez elég nyilvános volt, hogy csak meg kell keresni és volt megoldás.
Igazából hitelesen is lehet mérni ha nagyon nem bízol bennük, de amiről te beszélsz az inkább a nyomásváltozásról szól. Ha többen használják akkor csökken a vezetékben a nyomás. Ennyi. A fűtőérték változás az jellemzően nem olyan sok.
Ugye mint amikor az osztrákoktól hazajött ember mondja hogy az osztrák benzinnel kevesebbet fogyaszt a kocsija, pedig csak annyi hogy optimálisabban volt használva 🤣
Az emberek sötétek nagyon. El lehet mindent mondani, de jellemzően nem értik meg, és akkor mennek ezek az összeesküvés elméletek.
Ilyen is volt.
Tényleg? Tök hihető hisz meg van írva. Én meg 16 évig 1-2 hetente jártam az omh-hoz hitelesíttetni mindegy miket, nyilván ha így van akkor az így van. 😆
Ennek akkor volt értelme, ha az éjszakai áramot másra is használta és emiatt nem volt elég a vezérelt ciklus. Ezek a primitív mókolások viszont azonnal látszottak ha kinyitottad a mérőszekrényt, az viszont azonnal bukta és nincs tovább kérdés, a 90-es években sem volt.
valamiért még sincsen kwh a lakossági számlákon
Még a 90-es években az egyik szomszéd áramkommandós volt (talán nem így voltak akkor még külön, de ellenőrzés volt a dolga és amennyire tudom mostanában is ezt csinálja bár vagy 8 éve nem hallottam felőle) és kedvező áron ő csinálta haveroknak a kerülő cuccost, a környék egyik legszebb házát építette.
Hitelesített műszerekkel mérik.
Ráadásul ahogy írja nem is kaloriméterrel, hanem már kromatográffal ami jóval pontosabb.
https://mindentafoldgazrol.hu/...

Amúgy simán megmérheted ha akarod. Szerzel mintavevőt, elviszed egy laborba és megmérik neked kromatográffal, vagy teszel egy hőmérőt, meg nyomásmérőt egy őrlángra. Nem hiteles, de mérhető akár házilag is.
Ez a megállapítás több okból is téves. Amiért megmutattam, az az, hogy már uncsi volt a rémhír, hogy ki-mennyit fizet a gázért. Volt idő, nem is olyan túl rég, hogy tényleg sokat, vagy még akár most is, de az, hogy a kormány drágábbért adja mint ahogy csökken, ez egyszerűen nem igaz.
Az, hogy ezek alapján jól tudtam, hogy az örök elégedetlenkedők között biztosan lesz olyan, aki mindamellett még hülye is, még ebbe is a beleköt, na, abban biztos voltam.

Nem, nem szarom le, hogy mennyi a gáz, mert én is azzal fűtök.
De az, hogy ha a 81 éves mutter ezt nem érti, az egy dolog. De az, hogy a fotelvirológus mindenhez is értők pont ehhez ne értsenek, de pofázni és utána megsértődni, hát az már kicsit irritáló, ezt bevallom.
Ez így leírva egyszerűnek tűnik, de plombabontás nélkül nem tudod megcsinálni, a mágneskapcsló része volt a régi mérőszekrénynek, plombázott tokozat fedte, kivülről csak egy kb 10x10-es kockát láttal belőle.
Leszedték a plombát meg azt a kis dobozkát, szigszalagos fogóval visszanyomták, a ravaszabb kifúrta a tetejét és valami pöcökkel kitámasztotta. A történetem - csak a félreértések elkerülése végett a 90-es évek eleje.

A legnagyobb hibát akkor követik el, amikor már egy évek óta lakott házban menet közben kezdik lopni az áramot, ugyanis a korábbi évek fogyasztási adatainak változása eleve gyanús.

Az új trükk a digitális órák befolyásolása, csak úgy megjegyzem.
Mert lehet.
1000 hülyéhez miért kéne igazodni? Ott a szám a végén azt fizesd be, kész, más dolgod nincs, ha képtelen vagy felfogni a részleteket.
nem a fenét...... egészen jó ember ismerő vagyok, egy 5 ezrest simán feltennék erre
Ez mondjuk kitelne tőle, de szerintem arra szerintem ő sem számíthatott hogy ebbe valaki beleköt 😆
Van vagy 50 féle mértékegység erre, bármelyikben megmutathatta volna, mert az arányok, a számok változása az érdekes.
az a vicces hogy most is leesik fűtési szezonban
mérni nem tudom de a bojler lángját látom télen is meg nyáron is, nyáron fasza fehéreskék, télen meg a teteje sárga
szóval senki se mondja hogy nincs benne turpisság
csak senki sem fogja ezt leellenőrizni hiszen a mintavétel és a mérés is egészen bonyolult még jogilag is, és ezt senki sem meri bevállalni, hiszen ha nincs vagy kicsi eltérés akkor az keményen fizetős lesz
ez ilyen és kész, akinek nem tetszik az ne használjon gázt
Pontosan. Aminek nem lehet megmérni kétséget kizáróan valamelyik fontos tulajdonságát, ott mindig menni fog a cigánykodás, illetve marad a tapasztalatok alapján a remélt legpontosabb meghatározás.
Ok, de miért higyjem el amit állítólag mérnek? Mindig ez volt amúgy is, soha nem hittük el, hogy "jó" a gáz hiába bizonygatják most meg már bizonygatni sem kell hisz ott van a számlán tessék, mérd meg ha nem hiszed.
Szabálytalan vételezés az is, ha az olcsóbb "éjszakai" áramot fixen használod. Sőt igazából a mágnes kapcsolós módszer is annak minősül.
Azaz, az órákhoz meg az időkapcsolóhoz nem kell hozzányúlni, csak beraksz egy váltó érintkezős mágneskapcsolót, az egyik ágára az éjszakait teszed, a másik ágára a nappali bejövő mért vezetéket, majd az éjszakaival vezérled a mágnes kapcsolót. Azaz ha van éppen éjszakai áram, arról megy az egész ház olcsóbban mint a nappaliról.
De hála freelacnak most már tudom hogy az a helyes válasz erre ha kérdezik, hogy "2 napja", és akkor nincs probléma.