Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A mágneskapcsolót régebben a kif. hálózaton futó vezérlőszál kapcsolta, majd később a hangfrekvenciás vevő terjedt el. Ahhoz, hogy holtidőn kívül is legyen éjszakai áramod, vagy kiékeled a mágneskapcsolót, vagy adsz neki valahonnan egy vezérlő pluszt. A mért oldalra el se jut a villany ha nyugalmi helyzetben van az áramszolgáltatói oldal mágneskapcsolója, úgyhogy még mindig nem értem, hogy a fogyasztói részről mivel tápálsz vissza a plombázott részre ahhoz, hogy legyen csúcsidőben is folyamatos éjszakai áramod.
Dolog mindíg van , én irigy is vagyok arra aki ráér depressziósnak lenni ! Én soha nem tudok az lenni , nincs rá időm ! 🤔
Remélem, mert dolog van a ház körül.
És holnap megy valaki valamerre motorral ? Jó időt jósolnak a hozáértők !?
Attól függ ki az a nora ? Mégha egy csini vékony Nóra , lehet szó róla !? 🤔
...az jobb, mint a tejfölös csirke?
Aki ma nem motorozott szopja meg a nora! 😶
Csináltam tejfölös csirkét nokedlivel, pikánsan csípősen.
Nyami.
Ezzel csak arra céloztam, hogy a plomba pótlásnak ára van, sajnos, nem is kevés.
Itt az, ahol én élek, nem hiszem, hogy nagy különbség lenne.

https://www.kaviz.hu/static/fi...(2022.07.01-t%C5%91l).pdf
be kellett volna jelenteni akkor ki lehetett volna puncsolni jobb díjszást is
pl anyámeknál beszart a bojler szelep, aztán kipuncsoltunk egy szennyvíz mentes díjat a múlt évi átlag fogyasztáson felül
nem mind geci csak ha sumákolsz
Akkor még minimum a 31-et ránkverik "mérőcsere" címén... amúgy ez Pécs, nem fővárosi vízmű, de biztos egygenya mind.
Mit ír a plombáról a szerződés?

Mert a gugli kérdésre az ELSŐ találat szerint:

https://www.vizmuvek.hu/hu/kez...
Ha már ilyen plombaszakértés van... lányom paneljében beszart a WC csap, ki kellett cserélni. Mivel 70-es évekbeli panel, közös felszálló vízcső, amire utólag ugye a nagy renccerváltás után lett vízmérő feltéve. Persze a hely ott qrva szűk, elég kókányul is lett felbarmolva anno, felszálló 6/4" csövön egy csonkra feltéve a műanyag fos vízmérő... amit ugye nem célszerű nagyon feszegetni.
Lényeg, hogy miközben a mért oldalon szereltük, eltekeredett a vízóra ház szerelés közben (össze volt ott minden rohadva, sztem 10 éve nem mozgatták) és elpattant a plomba. Szartunk rá, hisz egyetlen pillantással látni lehetett, hogy ott nem volt illegális vételezés, meg nem is lehetett.
Persze a leolvasó ember (hogy szakadt volna anyjába a feje) meglátta, egyből jegyzőkönyv, pár nap múlva meg felmondták arra az órára szerződést (plusz küldtek egy 10 ezres csekket "kötbér" néven) Most majd újra kell szerződni, annak biztos lesz ára, meg a herce-hurca...
Szóval gyakorlatilag mindent megtehetnek...
Kapta a kenyéradó gazdája.
Én, ha ilyenben gondolkodnék, a mérőszekrény alatt kötném, azt hőkamerázza ki a buzi, ha tudja.
Amúgy régebben használtak valami olyan eszközt is, hogy a csatlakozó kábel két végét szabaddá téve egy jelhullámot tettek a kábelre és az a végéről visszaverődve megmondta a távolságot, vagyis ha pl. félúton el volt vágva és ott volt beletoldva a vicces kábel, akkor lehetett tudni ezt.
De ha ott kötötték meg, ahol az előbb írtam, az szerintem már rejtve maradhatott.
A DIL0052-es mágneskapcsolót ujjal is be tudtad nyomni.
De nem így működik egy hivatalos mérés.
Azon kívül abban sem lehetsz biztos hogy a leplombált átfolyás mérő pontosan mér, csak reméled.
Mondjuk én ha nagyon akarnám meg tudom mérni egy műszer pontosságát, az alap fizikai dolgokra vissza származtatva, mert kb. ez a szakmám, de te hogy méred meg hogy az 1 méter az valóban 1 méter? A régi definíció az volt hogy a föld kerülete osztva 40000-el de mostanra ez már pontatlan. Most a fénysebességhez viszonyítják meg egy referencia atomok rezgésszámához, de még ezt a mérést is el lehet baszni hiába atom stabil az atom rezgésszáma, és a fény sebessége.
Hajrá!

Amikor Hencse közvil- és éjszakai vezérlését összeraktam - hattyúdal - úgy csináltam, hogy amikor majd a mágneskapcsolók segédérintkezőivel belevisznek egy olyan cselt, hogy időszakon kívül a behúzótekercs két fázist kapjon. A megoldásra nem emlékezem, a kirendeltségvezetővel lett kitalálva, így aki másnap bejelenti, hogy nincs melegvíz mert leégett a tekercs, azt tökön is lehetett rúgni.

https://www.google.com/maps/@4...!3m6!1e1!3m4!1soITnUIS4w5chX-WAA-jpZA!2e0!7i16384!8i8192?authuser=0&entry=ttu
Ez ilyen dolog. Sok mindent el kell hinned ha lusta vagy utána járni magad.
Ha nem tetszenek a feltételek, nem kötelező igénybe venni a szolgáltatást.
Háááát... megnézem most a neten, van-e olyan méretű gázkromatográf. Vakon mondom, hogy van ami a garázsodban elfér, de szerintem nem akarnád kifizetni.

https://www.google.com/search?...

www.nszkk.gov.hu%2Fcontent%2Fk...]https://www.google.com/url?sa=...[/url]
Nagyon remélem, de sajnos annál dörzsöltebb volt persze az is igaz, hogy addig jár a korsó kútra.........
És? Ez miben befolyásol bármit is arról amit freelac mondott? Ő ebben kapta, vagy számolta. Tökmindegy.
Erre lenne tényleg jó ha nem köbméterben mérik csak a kényeg, hogybazt nálam mérjék valahogy és ne egy sóhivatalban mondja rá kovács 2 józsef, hogy ő eztet megmérte és akkor az úgy van bár igazából még K2 józsefet sem látjuk mert akkor legalább rajta lehene számonkérni valamit, de jelenleg senkin semmit.
Lehet azért nem hallottál róla mert sitten van 🤣
pl a shell dízellel kb fél literrel kevesebbet evett az opel, 2 évig volt dízel opel volt párszor tesztelve
de drágább is volt szóval nem volt nagy nyereség
szóval lehet valami prémium szart tankolt az osztrákoknál csak nem vette észre