Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

na szóval mivel kb. inin és rajtam kívül más nem nagyon csinált ilyeneket azért mondom, hogy kb 300-500 ft-ba van egy pizérriásnak a pizza előállítási költsége. fél kiló lisztből és fél adag élesztőből 3 blödiféle pizza tésztája meg van a tészta 50 ft/pizza. 110 gramm sajt 200 ft. Sűrített paradicsomból készített alap és a saját kolbász, szalonna, sonka ami a bolti ár töredéke, nekem meg van 300 ft-ból minőségi alapanyagból a pizza. A pizzéria a bolti vákumfóliásból fog feltétet pakolni neki így lehet belekerül a végén 500 ft-ba energiaárral együtt(kezeit széttáró)
balfasz? te jársz dolgozni másnak munkahelyre ha jól emléxem nem én 😂
Balfasz vagy, es ezt onkent a vilag ele tarod, tobb oldalon keresztul.
mifelénk az megajoul. abból számolnak köbmétert.
De igaz szoktam látni ezt a kwh-t a gázszámlán is.
Én leírtam nálunk mennyi volt a gázár a lényege ez lett volna a mondandómnak. De látszik nem ment át(kezeit széttáró)
Ostoba fajankó 😅
szerintem mamlasz a pizzériádra gondolt(kezeit széttáró)
Nálam minőségi cuccokból készül a pizza nem olcsó alapanyagosból, hogy keressünk rajta a lehető legtöbbet(kezeit széttáró)
Nem mindegy honnan szedték ? "Mándzsáró" azt kész ! 😉
hát pont te nem tudod milyen maradékokból van össze dobálva a tied 😅 Sajt? Minőség alatti trapistát raknak rá 1800 ft/kg. 110 gramm fedi be kényelmesen az én 32 es pizzáim na ők sem tesznek többet milyen 1000 ft sajtról beszélsz jó ha 200 ft 😅 Házi kolbászt,sonkát csirke alól elvett házitojást rakok rá (puszit küldő) A pizzéria is? 😂
Ejnye ! Már korán reggel ? ! 🤐
A hülye fejed,már megint okos akarsz lenni aztán hülyeséget írsz.Spanyoloktol nyúlták.......te ostoba.
Hat... En ilyen szempontbol igenytelenebb vagyok, ami a boltban kaphato, barmelyik boltban, es nem kifejezetten az ízével van bajom, azt mindent megeszek. Az, hogy egy mas iz miatt atmenjek masik boltba, nem tudom elkepzelni. Van, amit jobban szeretek mint a tobbit, pl. A lidlis kaukazusi kefir, de hetkoznap reggel melo elott a penny-st veszem,mert az esik utba.
kenyeret süss otthon
veszel egy rendes sütőt aztán az alap kenyeret megsütöd utána módosítasz rajta ezt-azt és mindig felírod milyen lett
ha kitartó vagy meglesz a tuti kb féláron mint a szar bolti
a gyors kenyerekkel ne foglalkozz az kb mind szar ami 2,5+ órás program azokat kell faragni
Amúgy az olaszok jól kitalálták ezt a kaja marketinget. Adnak neki valami jól hangzó dallamos nevet, és elmisztifikálják hogy az az igaz, meg eredeti.
Lehet a magyar kaják is ilyen menőek lennének, csak a nyelv miatt a "rántotthús" meg "töltöttkáposzta" nem hangzik olyan vonzónak.
Az "gulyás" meg a "lecsó" amit ki tudnak mondani a külföldiek, aztán rögtön ez lett a nemzeti eledelünk, mást nem is ismernek.

Szóval ha valami jobb nevet adunk a "melegszendvicsnek" akkor lehet az terjed el a világon, nem a vacak digó kajáért lenne oda mindenki. 🤣 Ugyan úgy ahogy a tejeskávét is elnevezték három féle néven is a tej mennyiségétől függően aztán az egész világ oda van érte és minimum dupla annyit el lehet kérni egy capuccinóért mint egy tejeskávéért.
Ja és a vicc, hogy Spanyoloktól nyúlták a pizzát, és az eredeti az ugye a margherita volt, amin mozarella, bazsalikom, és paradicsom volt csak hogy az olasz nemzeti színeket jelenítsék meg, és Margit királynő látogatásának tiszteletére találták ki. A többi pizza már csak elfajzás eredménye, ennél fogva Pipi kenyérlángosát is lehet pizzának nevezni, csak az a Pipiféle különleges magyar pizza.

Tehát igazából pont leszarom ki és mit meg hogy nevez, vagy mit tart eredetinek. Lényeg hogy finom legyen és NEKEM jól essen amikor eszem/iszom.
Nekem a kenyér is problémás, 40km-es körzetben nem kapok olyat amit megennék, a kedvenceim közé tartozik a hurka, de vagy 15 éve nem kaptam sehol jót főleg helyiektől akik szerint világbajnok hurkát készítenek, de vagy zsíros vagy száraz, a rizs kemény, szétfolyós és többnyire vacakul fűszerezettek, de persze ez csak az én véleményem hisz nekik jó így nyilván bennem van a hiba. 😏
Én - hangsúlyozom: én - kicsit egyszerűbben veszem a világot, a kinézet alapján mondom rá, hogy valami pizza vagy sem. Azután persze a kóstolás, de a véleményem szerint nagyon elrontani a szándékosságot nem figyelembe véve, nem lehet.
Az én álláspontom szerint aki étkeztetésből él, (és már csinálja is egy ideje) annak mindenképpen meg kell ütnie egy minimális szintet, minőséget. Vékony avagy vastag, majdnem mindegy, mert minden olyan helyen megfogja találni azt a réteget, ami eltartja azt a vállalkozót. ha nem, akkor változtat, ha az sem, mert nem eléggé változtat, akkor befuccsol.
Tehát az én logikám szerint a pizzázók kínálata és minősége nem fog túl nagy szórást mutatni, tehát nem lesz Trabant és Maybach pizzázó.
Itt Gianni ír erről aki nem hangsúlyozza mi a vékony vastag hanem van a ropogós és a nápolyi nyúlos, de alapvetően az is vékonynak mondható, amit mi csinálunk otthon vagy a legtöbb étteremben, pizzériában kapunk annak csaa az elnevése pizza, de inkább magyar kenyérlángos: https://diningguide.hu/gianni-...
Értem, mi a "vastag" pontos mértéke?
Nálam a pizza alapvetően egy kemencében sült, jellemzően kerek, tésztával együtt megsütött feltét, ami többféle lehet, legtöbbször hússzármazékok, nyomokban zöldség, esetleg gyümölcs (Hawaii).
A vastag-vékony tészta között sem többszörös aránybeli eltérés van, ami a vastagságot illeti. Jó, esetleg a duplája, de az sem centikben mérhető. Ezzel - úgy gondolom, a pizzák 95%-t most jellemezni tudtam.

Mi is csináltunk már tepsis "pizzát", ott már a tészta vastagsága, formája, valamint a hordozó tészta- és a rajta levő feltét aránya volt más.
Amennyiben a kényszer miatt állandóan éhes vagyok az nem élet hanem vegetálás, remélem ilyet nem kell megélnem viszont addig is ha lehet inkább úgy élek és étkezem ahogy jólesik, nyilván nem zavar ha valaki a vastag tésztát kedveli csak az nem pizza és itt a polémia alapból erről szól. 😁
Aki válogat a pizzák között, az nem elég éhes. Oswieczimben bármelyiket megennétek, még ha "vegák" is lennétek.
Nem úri csak jó, nálunk a jó nem drágább mint a régi éttermes ahol a vastag és nyers pizzának eladott tésztaféleséget árulják. 😆
aki csóró nem járhat úri helyre pizzázni....
Mert nem jó helyekre jársz, uhyan egyre több helyen csinálnak jónak mondhatót, de főleg a régi helyeken régóta szart csinálnak mint nálunk is a régi helyeken csak az új ehető.
1990-ben a Bazár nevű újságban láttam egy hírdetést , ami tetszett ! Felhívtam /nem mobilon / a tulajt , két kérdésem volt hozzá ?!
Milyen típusú az eéadó motor , kell-e feküdni rajta ?
Megy-e 200Km/h-ás sebességgel ? A válasz mindkét kérdésemre igen volt , mire én -Akkor megvan véve a motor ! Még aznap mentem érte és kifizettem az árát ! Így lett 90-ben egy GPZ-750 Unitrack-om ! Micsoda űrhajó volt akkor ?!!! 😉
régen sok motor vételnél voltam jelen, volt hogy a motort meg sem nagyon néztem mert olyan volt a gazda hogy a motorra nem is voltam kíváncsi.....
ha nem lenne ilyen nagy(nekem kissebb/rövidebb robogó kell) már vinném is
csak ilyen állapotút vennék ebben nincs csalódás:
https://www.kepesmotor.hu/hond...
Ezt a járgányt ilyen bevásárlómotornak szánnám2-3e km egy évben.Annyit csak birna ezen a rengeteg km-en felül mondjuk 4-5 évig.
Lehetne valami csingcsung kinait venni ezér a pénzért,de csak elöbb tudnám elpasszolni ha úgy tartja kedvem.
Tudod jól, hogy attól függ, kinél telik el az a 43ezer. Az enyémben 65 fölött van már, de azt majdnem mindet én tettem bele. Tehát tudom, hogy mikor, mi és hogyan lett rajta csinálva. Bármikor gondolkodás nélkül elindulhatok vele "bárhová". Határt az én akaratom, szabadidőm és kalandvágyam szab a dolognak, nem a motor megbízhatósága. Ezért nem szívesen indulnék el messzire egy sokat futott motort megnézni. De, mint mondtam: ezek az én kritériumaim 🙃