Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lehet........
Holnap menjünk motorozni v.hova ! Lesz még kedve valakinek rajtam kívül ? 😉
én hol sértődtem meg? Én csak nevetek rajtad, hogy felsőbb rendűbbnek képzeled magad és azt hiszed te vagy a világ legokosabb embere 😆 A buta mint a tök már jobban hasonlít annak a kifejezéséhez ha valaki esetleg nincs tisztába valamivel a szarházi még most sem ide való szó(kezeit széttáró) De ezt te sosem fogod megérteni, mert satu hülye vagy 😂
Ez legtöbb esetben tévedés.....le lehet vágni garanciavesztés nélkül.
nálam az arisztonoknál pont ez volt a 22 es csapdája(kezeit széttáró) villásdugóval szerelve jön ki a gyárból(kezeit széttáró) Ha azt levágod és rákötöd az éjszakaira bukott az ariszton garanciája. Enélkül meg nem lehet éjszakaiba kötni 😆
Szerencsére a néhány év tapasztalata azt mutatja, hogy nappali fázison jól muzsikál az ariszton. Megjegyzi a felfűtési isőszakokat és előkészíti a melegvizet. Ha éjszakairól menne nem tudná a memóriája megjegyezni. Elég kicsivel beéri az ariszton(meghajlós)
nem! Pont a forrókutyában ettük a grilltálat amikor ezt fotóztad(fetrengős)
én csak a lilafüredi motorvonattal garadna völgyig. 3 napja miskolcon héderelünk 😅
ki fogja megenni? Mert gondolom neked a joghurt lesz az ebéd 😂
kinek mi a nem kevés. Nálunk 5 rugó ennyit 2 nap alatt csokira elköltök 😆
egy a lényeg mindig előbb kell lejelenteni mint az óraleolvasó jön évente és maga veszi észre(kezeit széttáró) Ha le van jelentve tehát tudnak róla nálam még soha nem baszakodtak mindig engedték, hogy haladhassak a felújítással.(kezeit széttáró)
Gáznál más már a helyzet ott egy ilyen akció hivatalosan 100 ezer forint környéke(kezeit széttáró)
nekem több ilyenem is volt már. Víznél nem szokott ez túl nagy probléma lenni. Ha meg kell bolygatni az órát mert új vezetékelés van felhívom az ügyfélszolgálatot bemondom az óra számát és az állását mondja, hogy meg lehet bontani ha végzek szóljak küldi az embert új plomba 5000 körül volt utoljára(kezeit széttáró) Ha meg új szerződést kell kötni ott sincs problémád. A régi óra az állásig ki van fizetve kettő perc alatt van új szerződés. Új szerződés általában új mérőórát is takar(kezeit széttáró) Az új óra nálunk most 25500 ft felszerelve. Vettem már jónéhányat(kezeit széttáró) Nejed ezt 1 óra alatt kikeresi ne aggódj ezen(meghajlós)
és az sem rémhír, hogy a lakosság a gázt a rezsiátlagon felül 767 ft-ért kapja ezek is kőkemény tények. Geri már megmondta, hogy most 128 ft-ért jön be a gáz ugye köbméterbe 😅 De dec 31-ig nem változtatnak marad a rezsiátlagon felüli 767 (kezeit széttáró) Hát lőrinek is tankolni kell valamiből azt a qrva jaktot 😅
Ja én nem, csak hallottam róla 😁
Amúgy igen, kellett hozzá optimalizálni.
Most amúgy nincs, mert semmi értelme nem volt, lévén elég jól termel a napelem.
na akkor leírom negyedjére is sajnos nem rémhír. 165, 1480, 500 ft a gázár nálunk így alakult 2022-2023-2024 ezek a tények(kezeit széttáró)
és köbméterre számoltam át mert nálunk mj ben határozzák meg az alapján kapunk éves ajánlatot nem kwh-ban 😂
Minden év szeptemberében kijön az éves szerződés a következő évre és leírják mennyiért tudják adni a földgázt mj-ben. Ha nem válaszolok akkor a szerződést elfogadottnak tekintik ez ilyen egyszerű ezt is leírják 😅
Ez valszleg nem így megy, egyszerűen megemelik az RHD*-t, ami most 9.8,- /kWh, de 2.7,- volt 21 körül. Ez benne van a számlában.

* rendszerhasználati díj
Jó, csak arra figyelj ha mos az asszony, akkor ne indítsd el a 230-as flexet, ha meg régebbi (nem lágyindítású), akkor mosás nélkül se inditgasd. 🙂
Ja, jó leszel te energetikusnak a helyi tszcsében, mert majd a meddőmérőd adatait én, mint okosabb majd megfelelő módon értelmezem, te úgy is csak azt fogod nézni, amit a szürke doboz forgat.
Felszólítalak a kompenzációra, aztán majd akkor jól leszopd magad, és még ellenkezni sem tudsz, mert még ahhoz is buta vagy, hogy megkérdezz egy nálad okosabbat, hogy miről is van szó.
Mondjuk egyik haverom elküldta a picsába amikor arra hivatkozva akartak vele még fizettetni hogy az utcában valaki lopja az áramot.
Nem nagyon követtem a részleteket, de ahogy hallottam ott is maradtak az anyjuk picsájában.
Másik, amit hallottam, hogy felraknak az oszlopokra ideiglenes mérőket, így elég jól ki tudják szakaszolni melyik leágazásnál nem mér rendesen az óra.
Olyan hálózat analizátor amit te is mondtál nekünk is van, csak főleg koax kábelre. Bár szerintem lehetne sima villanydróton is reflexiót mérni vele.
A nép "eebe" számol?
Ha-ha-ha! És A szolgáltató meg "ÚGY" számol, és te "AZT" fizeted, hát nem érted?

Öööööö...

Na, mennyi eszem van, ha írok idegen nyelvű nyelvtankönyvet, ez lesz a címe:
Hát nem érted?
Hallani én is hallottam ilyent, látni csak víznél. Az biztos, hogy most már egyre kifinomultabb eljárás kell, hogy ki lehessen kerülni a mérést, és a retorzió is egyre komolyabb lesz.
Eleve a regisztrált szerelői rendszer egyfajta biztosíték erre még úgy is, hogy azok között is lehet problémás. Ami a szolgáltatónak viszont előnye van, a hálózati veszteséget, közte a szabálytalan vételezést, kifizetteti azokkal, akik fizetnek.
Így ők elvileg nem lesznek károsultak.
Meglepően sokmindenre elég a 10Amper 😆
nem az okoskodásotok a lényeg hanem amit ini írt. Gyerek korunk óta kwh-val mérjük a villanyt MERT EZ VAN A MÉRŐÓRÁRA RÁÍRVA BASZKI ÉS KÖBMÉTERREL A GÁZT MERT EZT MUTATJA AZ A KIS SZÜRKE DOBOZ AMIBE PÖRÖGNEK A SZÁMOK(kezeit széttáró) Te is fricikomáddal veregetheted a melled qrvára senkit nem érdekel a nép ebbe számol. Autónak és motornak a teljesítményét is lóerővel hasonlítjuk egymáshoz nem kilówattal pedig ott még a forgalmiban is kilóvatt alapján van megadva 😅
Nem tudok neked konkrét adatokkal szolgálni, ezt elismerem. Azt viszont tudom, hogy a megfelelően képzett hekkerek bankokat meg a pentagonos buzik gépeit törik fel, ebből gondolva, ez sem lehet megoldatlan feladat.
Ja, így már értem! Ez működhet, még ha szabálytalan is, de a felhasználói kört nagyon leszűkíti, mert a leginkább szokványos 10A nem nagy szabadságot enged.
Amikor vettem egy házat, és elkezdtük bontani, lehúzom a villanyórát és legnagyobb meglepetésemre továbbra is világított bent minden 😆
Kiderült a villanyóra felett volt egy 150-es kötődoboz, és azon keresztül ment a méretlen, amire szépen rá is kötötték a ház nagy részét, persze mindenféle biztosíték nélkül.
Na vágtam el rögtön, nehogy eszébe jusson bárkinek is, hogy bármi közöm van hozzá és szépen vissza is csavaroztam a doboztetőt, aztán szerencsére az óra leszerelésnél nem volt gond, de akkor fostam egy kicsit.

Amúgy egy öreg asszony lakott ott, nem lehetett amúgy sem nagy fogyasztása, és az egész villanyszerelésen látszott hogy régi, nem mostanában csinálták a rákötést sem.