Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

számodra ismét csak a lényeg felfoghatatlan......
ha van 1000 hülye és egy okos, akkor a szolgáltatónak meg úgy kb mindennek az 1000 hülyéhez kell igazodni
hiszen ha ezt nem teszi nem tud szolgáltatni
Ez világos, de akkor nekem a propeller fordulat után kelljen fizetnem, nem bonyolult ez, régen is mikor csak az volt a számlán mindenki szerint átverték a népet a változó hőértékkel, de legalább láttuk saját nyitott szemmel a pörgő számlálót most viszont bemondanak valamit amit nem tudunk semmiképp ellenőrizni és aszondják úgy a jó.
te azért tetted be ezt a kilowattórás gáz elszámolót mert tudtad jól hogy ebbe lesz aki beleáll hogy a kwh villany
és elkezdhatted a szokásos fölényeskedésedet ma is
a kis lelkednek ez már hiányzott......
leszarod te azt vastagon mennyi a gáz ára és azt is hogy ezt mi tudjuk-e vagy sem
Ezt nem értem, a mágneskapcsoló nem is látszik, a régebbi időkben is plombázott tokozat fedte, ha valahogy mégis kitámasztották, az éjszakai mérő akkor is mért, azt így nem tudta kikerülni. A méretlen oldalt átvinni a mért oldalra (a mérőt kikerülve) egy kicsit már bonyolultabb, ezzel inkább a mérőszekrényen kívűl szoktak próbálkozni. Nincs már jutalék, van viszont "szabálytalan vételezés" fül a digitális felületen, ha ennek gyanúja fennál akkor azt kitölti a szolgáltató szerelője, a többi viszont nem az ő hatásköre, hanem az áramkommandóé, ők a megfelelő műszerekkel (hőkamera stb..) azt is kimérik, ha a méretlen leszálló van megcsapolva.
Mondjuk ez nem életszerűség, csak annyi hogy a népnem fingja sincs mi az a mértékegység, de többség még a prefix-et sem fogja fel, csak megszokásból mondja mert ezt szokta meg, de nem tudja átszámolni hogy 1MJ az hány kJ
Egyébként ez hasonló probléma mint a tűzifa vásárlás.
Ott is lehet mázsára, vagy köbméterre is venni. Egyik sem energia mennyiség amit szeretnél valójában venni, de ezeket lehet mérni.
A súly esetén nem lehet trükközni azzal hogy szellősen rakják a fát, ha köbméterre veszed, akkor nem lehet trükközni a vizes fával.
Erre van a nedvesség mérő, mert megméred és máris át lehet számolni a súlyt hogy mennyivel akarnak átcseszni.
Végre kimondtad a lényeget.

Nyolc, hülye, tanulatlan, kancsal belterjes cigány a szavazás esetén legyőzheti a hét professzort, hogy a nap forog-e a Föld körül.

Ha sok hülye állít valamit, akkor az a jó.
Azért mert a gáz mennyiségét lehet közvetlenül mérni.
Az energia tartalmát csak úgy tudod mérni ha elégeted.
Ez a központban mérve van fene tudja hogy, szerintem egy kis őrláng hőmérsékletét mérik és ebből csinálják a korrekciós tényezőt amit a számlán látsz és a korrektség jegyében az energia mennyiség után fizetsz.
Persze fizethetsz köbmétert is, de akkor garantálom hogy durván le fog esni a gáz fűtőértéke és olyan sok inert gáz lesz a vezetékes gázban, hogy az óra pörög, de a húsleves csak nem akar megfőni.
mert egyszerűbb a gázzal megforgatott propeller tengelyének a fordulatát megszámolni.
Túlmutat a kötekedésen. Én egyszerűen a gázár változását - csökkenését - akartam volna mutatni, és tök mindegy, miben és hogyan mérve.
Sajnos a leghülyébb még ebbe is belekötött, igaz, mint kiderült fogalma sincs az egészről. Arra azért kíváncsi lennék, az állítólagos albérleteit hogyan adja ki a bérlőknek? 70.000,- forint literenként? Kilónként? Havonta? Rockwell keménységben mérve?
igazándiból nem érdekel a téma
de kérdezz meg 1000 embert hogy a kwh villany-e vagy gáz "mértékegység" aztán ha nem valami fizikatanár esik be a mintavételezésbe kivétel nélkül mindenki a villanyra voksol
szóval ha kötekedés ha nem kurvára nem életszerű a gázt kwh mérni a nép körében...
mint ahogy írtam kérheted a napi felest+fröccsöt is grammban, először hülyének néznek de majd megszokják 😂
Ok, nincs is ezzel semmi baj, de akkor miért nem ezt mérik a lakásomban?
Az ugye megvan hogy a kWh meg a MJ ugyan azt jelenti, csak más mértékegységgel kifejezve?
1kWh = 3.6MJ
De hogy jobban értsed. 1 Joule=1 Watt* 1másodperc

A hivatalos a Joule, de ugye a Wattóra is SI mértékegységből van származtatva, és olyan helyen ahol a teljesítményt Wattban mérik, könnyebb kiszámolni hogy az 1000W-os fűtőtest 1 óráig használva 1kWh-t fog elfogyasztani. Gáznak a fűtőértékénél ott semmi ilyesmi nincs amihez tudnál viszonyítani, ezért használnak Joule-t kivéve ha egy elektromos fűtéshez akarod hasonlítani a fogyasztását, mert akkor meg kényelmesebb ezt kWh-ban megtenni.

Szóval ez a vita, kb. a nettó kötekedés...ebben a témában is.
Te,a bolt közepén hagyott kosár is érdekelt,pedig nem kellett volna.
Kolbászt ételbe nem teszek csak külön ételként eszem.
Dehogynem ettem, a lőrinci piacon 2-3 dabasi család árul és nekik jó a hurkájuk csak nem járunk arra,bazt írtam, hogy kb. 15 éve nem sikerült jót ennem főleg helyiektől nem amit istenítenek.
azért ha ennyi idő alatt nem ettél még jó hurkát akkor te nem is szereted a hurkát
ha a kolbász zsíros akaszd ki pár hétre a padlás gerendára, utána sokkal jobb lesz, sajnos ettől még sósabb lesz, de paprikáskrumplihoz teljesen jó lesz
Én abban szeretném fizetni aminek a mérését is látom még ha sejtem, hogy az óra sem mér pontosan, de legalább azt látom, bármilyen ilyen olyan átszámolás csak a lehúzás miatt van hisz ellenőrizhetetlen nem véletlen tértek át, ha mj, kwh meg ilyenekben számolnak akkor azoknak a mérésére szolgáló eszközt is telepítsenek a felhasználókhoz.
Akinek minden étel jó azzal felesleges bármilyenről beszélni, ha felénk jársz adok a szomszéd kolbászából amit nagyon kedvesen adott nekünk pár hónapja, ilyen sós és zsíros szart már rég kóstoltam viszont mindenki dícséri velünk együtt amit nem csodálok mert igen nagy darab és erőszakra is hajlamos a kolbászkészítő. 😅
hát akkor ne legyen tékom ügyfélszolga
akkor sóbányában sófal csákányozás, és minden nap macskák karmolásszák meló előtt különböző testrészed
nekem mindegy milyen részed szenved, csak szenvedjen, 😂
Nem kell elintéznem.
Úgy gondolom, ha nem ad értékelhető választ, akkor nem tudom mit kéne csinálnom. Amúgy tudok úgy kérdezni, hogy úgy válaszoljon, ahogyan nekem jó.
Áramszolgáltatós koromban a szabálytalan vételezéskor - akkor - 8% volt a jutalék, most nem tudom mennyi. Magánszemélyként 5 évre visszamenőleg lehetett elszámolni a szabálytalan vételezés kezdetét, ha a pontos időpont nem volt megállapítható. Cégnél egy év, de ez most mindegy. A sok balfasz arra a kérdésre, hogy mikor kezdted a lopást? jellemzően hülyének tettette magát, mert azt hitte, így a jó neki, ha nem tud semmit. Persze kérdezni tudni kellett, hogy ezt a választ adja. Bumm, és máris rögzítésre került az 5 év visszamenőleg.

- Ugye nem tudja megmondani, hogy a bojler mágneskapcsolóhoz mikor nyúltak hozzá (kitámasztás)?
- Ö... ö... ö... hát nem, nem is tudom miről van szó, nem is én voltam, nem is voltam itthon...
- Köszönöm, akkor azt rögzítem, hogy "nem megállapítható", jó lesz így, itt legyen szíves aláírni a jegyzőkönyvet.
- Viszlát.

Volt, aki a villanyóra szekrény ajtajába beépített mikrokapcsolóval vezérelte a mágneskapcsolót, amikor nyitva volt, akkor forgott a mérő, amikor a leolvasó ember becsukta, akkor kikerülte az elektron a mérőt. csak nem jól állította be, feszült, és egyszer akkor esett szét, amikor leolvasás volt, és a kirepülő alkatrész pont képen találta a leolvasót.

És ennyi.
akkor érdekelne, hiszen ez lenne az elfoglaltságod, és el kell intézned mindent is a sok agyatlannak aki még a feltett kérdést sem érti meg.......
...mert ha így lenne ügyfélszolgaként érdekelne a sok balfasz? Gondolod?
Ahogy a kivégzőosztag parancsnoka délben már nézi az óráját, hogy mikor lesz az ebédszünet, engem a tefajta és a balfasz pipi siránkozása érdekelne, ezt gondolod?
Akkor félreismertél.
:-D
ha létezne a jótündér és a kívánságai akkor az egyik kívánságom az lenne hogy élj ezer évig és ezt töltsd el telekomos ügyfélszolgaként 😂
csak hogy sorvadjon az agyad nap mint nap
amúgy a gáz drágítás előtt 184köbmétert fogyasztottunk havi átlagban, a napos cucc beüzemelése után ez 122 lett
a villany meg 220kwh helyett 140 lett
úgy hogy egész nyáron majd megfagytam mert 22 fok volt bent, most meg 25 mert ugye ha nincs nyár a 25 fok az fasza
én meg fetrengek 1 gatyában mert a 25 nekem nem az igazi
így azért a napos cucc belátható időn belül meg fog térülni, igaz az elmúlt tél elég hitvány volt nem sokat kellett fűteni