Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A másik, hogy a szakmai körökben Az összes felmerülő név elismert tudós, Tesla, Edison, Marconi, Popov, Maxwell, Hertz, Faraday, mindannyian hozzájárultak a rádiózás megszületéséhez.
Valójában meg az Orosz Popov 😆

Valójában a jelenséget Faraday fedezte fel, Maxwell dolgozta ki a matematikáját és Hertz folytatta valamint Ő volt aki dokumentáltal először elektromágneses hullámot küldött egy primitív adó és egy vevő berendezés között, amivel bizonyította, hogy az elődei munkássága helytálló. Ennél fogva Tesla hiába nyert pert csupán amerikában, hazai pályán, mégis Marconi kapott Nobeldíjat ezért.
Tesla, Marconi, Popov ezekre az alapokra építve külön külön megcsinálták a saját rádiótávírójukat, ezért is alaptalan hogy Teslától lopta Marconi. Legfeljebb az ötletet, hogy ezen dolgozzon, mivel az elmélet már kész volt. És az is vitathatatlan, hogy Marconi csinálta az első használható rádió távírót, míg Tesla erre nem volt képes, ugyanis ő az egyre nagyobb hullámhosszúság irányába akart elmenni, a nagy távolságú átvitelhez, Marconi meg a magasabb frekvencia irányába. Bár Tesla tudott jelet küldeni nem tudta ezt nagy távolságra megtenni. Marconi igen. Ezért is a Marconi rádió távíró dolgozott a Titanicon is, nem pedig Tesláé

https://hu.wikipedia.org/wiki/...
https://hu.wikipedia.org/wiki/...
https://hu.wikipedia.org/wiki/...
De minek az neked? Zenét nem hallgatsz mert zavar. Kommunikációra nem használod mert alig mész hosszabb utra társasággal. Ha mégis, olyat kell venni ami kompatibilis az övékével. Telefonhoz meg bőven sok.ha hivást vársz mert fontos.
engem abszolút nem érdekel a te feleséged miből tart el téged. Írtam a vízóra összegét, mert el voltál keseredve, hogy milyen sok pénzbe kerül. Aztán írtam, hogy ne keseregj, mert a nejed azt a pénzt egy óra alatt megkeresi. Erre lesöpörted a vállad vagányan és azt írtad, hogy be is baxna ha csak annyit keresne. Én meg gyorsba kiszámoltam, hogy ez mennyi lenne. Kb. úgy írtad, hogy óránként 25 ezer ft az lófasz(kezeit széttáró) Az emberek legnagyobb többsége egy nap nem keres ennyi pénzt nem, hogy egy óra alatt(kezeit széttáró)
ja értem 😆
hát mondtam, hogy néhány hónapja láttam, nem tegnap(kezeit széttáró)
Na bekötöttem a 9V-os elemet , így vellany nélkül is megy fel is , meg le is mind a fej rész , mind a láb és derék rész is , kicsit lassabban mint vellannyal , de minden funkciója működik elemérről is ! 😉 Köszönöm urak a segítséget , majd talán találok egy kezelési útmutatót hozzá a neten ! 👌
De igen , Tesla találta fel a rádiót , be is perelte Marcónit ! 😉
És megcsinálta a Niagarára az első vízerőművet , a hol a váltófeszültséget feltranszformálva igaz hogy vezetéken , de tudták továbbítani ! Ezt Tesla vezeték nélkül szerette volna , és ami nem tetszett az áramszolgáltatóknak és ezzel kereskedőknek , Tesla azt hangsúlyozta , hogy ingyen energiát szeretne minden háztartásba és a lényeg , hogy vezeték nélkül szerette volna megoldani , amit rádió vezérléssel gondolt kiváltani !
Írd már le pontosan ide a fórumra hány kecót adsz ki és mennyiért, utána én is megmondom 😅
Te agyatlan 😅
Az mit sem számít ha a te ajtódról van szó .
Pont fordítva , Edison az egyenáramot , Tesla a váltóáramot preferálta , Tesla pénz híján eladta a jogokat Westinghausnak , ebből a pénzből kisérletezett tovább !
Hát úgy látszik nem sokat jegyeztél meg belőle... Tesla volt a váltóáram Edison meg az egyen
néhány hónapja volt erről a teszláról egy dokumentum film. ott valami olyan volt, hogy a vetélytársa a váltóárammal mahinált a teszla az egyenárammal. ha teszla nyer most a háztartások állítólag egyenárammal működnének(kezeit széttáró) meg horvátban láttam ilyen teszla múzeumot gondolom akkor ottani születésű a csákó(kezeit széttáró)
Ez a legolcsobb,szoval az kilove.
Az 5R lite ahogy nezem csak karos,zart bukoban nyűgos,az 5R hez van vezetekes mikrofon es mintha jobb hangja lenne.
De abban az arban mar ott az sf1-2.
Ahhhh.
Belezavarodom.
pedig én is régóta keresek olyan megoldást, hogy valami wifi féle dolgon dzsalhatna a 220 is a faxom ki van a sok tyúkbéllel 😅
Felásattam a fél udvart szerintem 100 méter kábelem megy a földbe ezeket a szopásokat mind-mind ki lehetne kerülni ha már létezne ilyen(kezeit széttáró)
nálatok ekkora a hó? Pedig még a bükkben sincs 😅
2018-ban havi fizetésed volt 100 ezer miért okoskodsz nagyok dolgába?
napi négy órában az 100-as egy nap havi 22 nappal az 2,2 milla az már kézzel fogható lóvé(gondolkodós) Abból a magán és a háztartáson kívül már csak téged kell eltartani. mer miért mennyit keres egy mezei háziorvos 5 millát? haggyámá 😂
Smh5 van a lánynak. Nem nagy szám. Többnyire a felcsatlakoztatható eszközök számában térnek el. Egy napot jó esetben kibir. Hangminőség elfogadható, de van jobb is. 130 felett már azt mondja nem nagyon hallani rendesen
Sena kütyüböl talaltam olyat hogy 5r,5r Lite,meg 3s plus,sf1,SMH5.

Ezek mind max 50 parezer,de a 37r koruli jobban bejon arban.
Melyik hogy,mit tud?
te milyen okosabb? Baszki buta vagy mint a főd(fetrengős)
De jó hogy ilyen okos fórumtársaim vannak ! 🤫
Soha nem gondoltam volna, hogy ez előjön az életemben. Gyógyászati segédeszközökkel foglakozik az ember. Apám sajnos mozgáskorlátozott, innen jött a téma.
Kiváncsi leszek mit fog csinálni elemmel vellany nélkül ?!