Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mivel lehet muanyagrol egyszeruen leszedni a masok altal felganyolt repedezett 3-4 reteg festeket,gittet?
540kWh akku van benne és ez kb. 2-2.5tonna. Motorok lehetnek még 3-400kiló, meg egy 1-200 kiló az apróság.

Mekkora súlya van egy kamion dízel hajtásláncnak? Mert az ugye annak a helyére ment.
Nahat Sanyi, beadtad a derekad és a wabihoz igazoltál ?
Pontosan ezzel mentem mármint a sárgával.
Azé csak vótak, csak én nem láttam őket😃
És érdekességképp a súlya mindössze 1.7t-val nehezebb mint a diesel-é, azt hittem sokkal többel.
Ez publikus így leírom amit hallottam, én csak a vontatóval mentem pót nélkül és úgy 40km alatt 7%-ot evett ami üresen kb. 450-500km lehet, de rakott pótkocsival 250-et mondtak rá, a töltést nem tudom mert nincs kiépített töltő még és sima 380-ba van dugva fogalmam sincs hány amperesbe, a fogyasztáshoz még annyit, hogy mikor beleültem előtte rakott fuvarja volt és 210kwH/100km-t mutatott, de az üres 40 km alatt ez lement 157-re.
igen két rétegben glettelünk mi is. a második réteget csiszoljuk. Az ad tükör felületet. Aztán még egy sor falfix, majd jön rá 1 sor festék. Utána kilámpázom az első sor festés után látszanak az apró gödrök azt kiflekkelem majd elcsiszoszolom és jöhet a második sor festék. Na ilyen műveletsor után szép a fal(meghajlós)
akkor nem kell újra glettelni viszont ha okádékul van felfestve az előző szín, az bizony az csíkos, rücskös felületű. Azt kell simára csiszolni és falfixezés után újrafesteni.
A mamlasznak és a kérinek is kinyalom a picsáját ha úgy tud glettelni ami után nem kell csiszolni ezt már régen is mondtam és még ez mindig áll 😂 Én ismerek olyat aki profin glettel az után mondjuk szívesen csiszolok egy 150-es papírral átmegyek rajta kézzel szobánként kb. 1-1,5 óra(meghajlós) Saját magam után nem szívesen csiszolok de muszáj 😅 Aztán mindenki azt hiszi,milyen qrva egyszerű telibeglettelni egy falat hát nem az. Nagyon sok gyakorlat kell hozzá. Mert jól glettelni gyakorlat nélkül nehéz. Én majd még néhány lakás után lassan elérem a gyenge kezdő szintet(kezeit széttáró)
Mindig benne van a pakliban egy emberesebb pofáraesés,ez ilyen biznisz.En meg utalom a tűt.
Lófasz,főleg kamion szinten.Nemzetközizni nem kell vele,belföldit is kell logisztikázni.
Mert mondjuk egységes lesz a textúra, nő a tapadóképesség.
Ez már volt kérdés és válaszoltam rá.
de még is mi a hatótáv? Mennyi idő alatt lehet visszadelejezni a lemerült akksikat stb?
glettelés előtt minek csiszolni 😂 Azért glettelsz, hogy sima legyen a fal 😅 Le kell kapargatni a nagyon hullani kívánó részeket egy sor falfix és mehet a glett(kezeit széttáró) A glettelést csiszoljuk(kezeit széttáró) Vagy ha eleve jó a glettelés a falon és szar érdes a meglévő festés, mert vastag anyaggal húzta a paraszt vagy hosszú szálú hengerrel akkor a festés előtt csiszoljuk meg a falat, hogy sima legyen az előző festékrétegtől(kezeit széttáró)
Azzal én tisztában vagyok, hogy nagy segítség a falcsiszoló zsiráf, de eddig még csak ipari géppel dolgoztam, ipari porszívós kivitellel. Azt viszont nem hozom haza 1200km-ről, mert a fiam vállalkozásának része. A kérdés csak annyi lett volna, hogy aki dolgozott olcsóbb géppel az mennyire elégedett vele, érdemes megvenni, vagy arra az 1-2 napra béreljek ipari gépet. Végülis a választ megkaptam, mert festők is használják az olcsóbbakat is. Megnézem majd az Obi-ban is, rendelni nem akarom csak ha már a kezembe fogtam előtte, talán árulkodó lesz a kialakítása is.
Összes kollégám, anyám, apám, apósomék, be vannak oltva, a feleségem öregek otthonában dolgozik, az ott lakók átlagéletkora 80 felett van, ott is mindenki oltott, szerencsére azóta sem ugrott meg az elhunytak száma. Igaz covid időszakban sem, pedig voltak megbetegedések elég nagy számban. Engem háromszor oltottak, így utólag nem biztos hogy jó ötlet volt belemenni, de próbálok túllépni ezen, bajom egyelőre nincs, konteókat nem olvasok mert mindenben van egy kis igazság, aztán sok mindent bele is lehet gondolni.
Mondjuk ez se sokkal vidámabb téma.
Ha már említetted, a kinti melónál használtam életemben először bekevert vedres glettet, ami lehet hogy drága, de gyönyörűen lehet vele dolgozni. Nem húz rád 40 perc alatt mint a hagyományos, sőt legalább dupla vagy hosszabb a feldolgozási ideje, a teljes száradás idő viszont nem hosszabb mint a hagyományosnak. A durvább alapot ott is bekeverőssel csináltuk, ráadásul a szállítás nyűgje miatt 100×125-ös gipszkarton lapokat használtunk, ezért sok volt az élgyaluzott hálós találkozás, amihez kellett a 0-10-es glett, illetve a régi falra is, amiből egy félveder tiplit húzgáltam ki. Minőségi anyagokkal nem nagy dolgok ezek, nyilván kell hozzá egy kis akarat is, de nem ördöngösség szépen megcsinálni.
ja szerintem 730-ért tankoltam múltkor.
obiban 36 ezerért vásárolható alsópolcos gagyit használtam teljesen jó(meghajlós) Mondjuk, hogy mi a különbség az ipari között azt nem tudom, mert iparit még nem használtam. Te tuti ha balfasz a felhasználó azzal is lehet kagylósra csiszolni a falat.
nekem is ez jutott eszembe 😅