Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Huhhh...aztaaaa, nálad vannak félre infók. A kerekek felcserélését a tpms jelzi, de normálisabb autók öntanulók ezen a téren. Ha mégis van olyan hogy nem csinálja meg magának az autó akkor neked kéne a műszerfal menüjében, ami ugye neked magas pálya.... és ez nem.kiütés mert nektek már mindent ki kell ütni ha véletlen kijelez valamit. Lassan már a távolsági visszajelzőjét is kiütötteted hog ne vikágitsaon.......Az izzókat sehova nem kell adaptálni max ha nem megfelelőt teszel bele tovább jelez, ezzel is vakvágányra vittek valahol, ha.meg ledes nincs is mit cserélned. Az akkut az uj autókba ha cseréled fel kell tanitani a töltésrendszerhez, de be fog indulni. Be is baszna ha lemerül valahol és ott.maradsz mert nem.tudod bebikázni.
Az a gond hogy aki ennyire nem.ért hozzá azzal mindent el.lehet hitetni és még tesz is hozzá.
Beszarás ! 😅 🙃 Skacok ma péntek 13 ! Mindenki vigyázzon az arcára ! 😉
A masternek amúgy 15000 volt az intervalluma? Mert akkor egyszerű a dolog, minden normálisabb autó vagy 25 éve kidobja a service jelzőt (először nem a lámpát) ami bármi lehet nekem pl. egy fekete villáskulcs ikon (ez mondjuk nem csak az olajra hanem bárminek a cseréjének közelében megjelenik) amikor közel érek a cseréhez vagy 1000km-el előtte és csak ha meghaladom gyullad ki a service lámpa tehát cserekor az előjelző ikont is ki kell kapcsolni így nagy eséllyel a sárga csíkok a masterben szinén valami közelség jelző lehet, hogy nemsokára idő lesz és azért kellett azt is kiütni ami egy sima intervallum visszaállítással megoldódik.
Huha, egyre nagyobb hükyeségekbe merülsz. Egy olajcsere má sufni művelet és ha nem a szervizben cserélik teszkós vagy semmilyen olajra attól beszarik a motor. Ja, mint az összes fordos ismerőseidé😃 azok is ekkora zsenik lehettek😃
De azért kellett mert az olajcsere idejét jelezte amit olajcsere után illik resetelni te szerencsecsomag. Azért röhej hogy már többen bőszen keresitek azt az érzékelőt ami.nem is létezik és szükségtelen is az autó életében csak hogy a hozzánemértésetek bizonygassátok😃 tökmindegy miben cseréltem olajat, a mostani se de az ezeréves technika pláne nem AZT jelezte hogy már meg volt az olajcsere😃 annak mi értelme? Azé világitott hogy vidd olajcserére.
Nagy műszaki.zseni vagy de egyre makacsabbul ragazkodsz a hülyeségedhez.
Mostanában néha ráérek, meghivsz egy csoffadt pizzára aztán leengedjük.meg vissza tesszük az olajat és megnézzük mi gyulad ki a műszerfalon. De ha most meg azzal jössz hogy képes az uj olajat is érzékelni akkor vegyél azt is😃
nálam más a helyzet(kezeit széttáró) Én szarok minden lámpára. Nálam ez úgy működik, hogy van az a napellenző fölöttem. Annak a belső felére szoktam ragasztani egy barna vastag ragasztószalagot. Arra ráírom az olajcsere időpontját és a kilométer óra állását. 15 ezrenként cseréltetek motorolajat. Ha például 158200-nál cserélek olajat akkor felírom, hogy "olajcsere 2019 10.22 158200. Következő: 173200."
aztán alatta van, hogy diffi olaj csere azt 60 ezrenként, váltóolaj csere 100 ezrenként, vezérlés 150 ezrenként. Volt vagy 4-5 hajeszem mindegyiknél így csináltam nekem bevált.
Most más a helyzet mert az új autó miatt jön az sms a tojotától, hogy válasszak időpontot mert elérkezett az olajcsere ideje(kezeit széttáró) De ha majd kifut a gariidő nem várom meg amíg bedobja a kulcsot mert gyárilag 20 ezer az olajcsere intervallum. Akkor ismét megy a ragasztószalag a napellenző belső felére(kezeit széttáró) A maszternél olajcserekor mindig világított valami de már nememléxem pontosan, hogy mi talán narancssárga csíkok de nem vagyok szentül meggyőződve de az is lehet, hogy ikon. Az tuti valami olyan amit sose szoktam egyébként látni(kezeit széttáró) Mindenki fel van ezen akadva nem értem(kezeit széttáró) Amikor már egy kibaxot izzót hiába cserélek ki úgy sem fog világítani amíg számítógéppel rá nem adaptálták. Egy akksit sem lehet kicserélni otthon,mert nem fogja indítani az autót amíg ki nincs kódolva vagy a kibaxott első kerekeket sem tudom felcserélni a hátsókkal annélkül, hogy ne világítson valami lófasz a műszerfalon amit kütyüvel kell kiütni belőle(kezeit széttáró) ezek már tizen éve így vannak(gondolkodós)
Tehát szerinted, a kocsidban a lámpa( vagy mindegy minek mondjuk) akkor jelzi az olajcserét miután lecserélték? Nem világított semmi, kockasfüzetből kiolvastad hogy megvan az x km, olajat kell cserélni, odavitted, lecserélték aztán felvillant a lámpa amit ki kellett ütni ?
Nincs is ilyen szenzor az asztmában, szerencsére. :D
nem feltételen mert ini is eljárt az olajsárral 😅
A mérő csövek kondenzátorként viselkednek, kapacitív elven mér.
A kondenzátornak két egymástól elszigetelt fegyverzete van, a kettő között van egy rés, amit kitölthet "bármi". Ez a bármi lehet levegő, lehet tiszta olaj vagy lehet kopadékkal szennyezett olaj. Ez a kettő közötti résbe beülő anyag a dielektrikum. Annak az anyagminősége (esetünkben a permittivitása) befolyásolja, hogy a két fegyverzet által alkotott kondenzátor kapacitása hány pikofarad. A levegő permittivitása ~1, a tiszta olaj 2-2.5 között van, a kopadékkal szennyezett meg ennek a sokszorosa.
Persze ha annyira tele van kopadékkal, hogy a két fegyverzet rövidre lesz zárva tőle, akkor már szar van a palacsintában :D
ja pont minden olajcserénél 😂
Hát nagy mázli(fetrengős)
nem bazmeg hanem az, hogy vittem egy jó párszor az elmúlt 10 évben olajcserére a retyót amit meg is vártam helyszínen és olajcsere után ki kellett baszni a világító bisz-baszt a műszerfalról. Ehhez nem kell az én szaktudásomnak mérvadónak lenni. Nem is azt írtam, hogy hű de qrvára értek hozzá azt írtam, hogy így kellett eljárni minden olajcsere után. De ha te jobban tudod annak örülök mert biztosan sok 2006-2010 120 2,5 dci-be cseréltél már olajat(meghajlós)
Annyira ostoba a pipi hogy még mindig nem érti hogy nem a friss olaj miatt világít az olajcsere hanem mert eljött az ideje…
jaj(fejét fogó) Reménytelen vagy(kezeit széttáró) Te csak azon imádkozz,hogy gallyra nem mennyen a motorja az új autódnak mert azt otthoni sufni olajcserékre nem fog járni a gari az tutkó 😂
kösz(kezeit széttáró) úgy ételmezem főleg az olaj szennyezetséget tudja mérni attól függően, hogy a statikus töltés,hogy csökken a növekvő szennyezőanyagoktól amik nem vezetik át(gondolkodós)
te sanyi(gondolkodós) Te nőnek is pont ugyanolyan ronda lennél mint amilyen férfinak vagy 😅
Nem vagyok elfogadó........toleráns is csak nagyon ritkán........
Miért vagy ilyen kirekesztő? elfogadónak kellene lenned. (gondolkodós)
majd megérzékenyítenek és lassan indulhatsz te is női szépségversenyen 😂
A idézőjelek megsemmisülnek ha küldés után javítod más probléma nincsen vele(kezeit széttáró)
Az olajcseréből amit sose csináltál vagy az autók jelzéseiröl amit végképp nem értesz a mostani autódon se, mert csak az indexet meg az ablaktörlőt tudod bekapcsolni rajta, többi meghaladja képességeid.... tényleg a te szaktudásod a mérvadó ebben a témában......
ini asztmájának a 8 éves olajára vinnyogot volna már a kütyü? 😅
na mi van a 4 millás vellanydákóval? fent van a napelemed annál kevesebbet már tényleg nem lehet költeni fenntartásra mint a vellanydákó 😅
Nullánál nincs kisebb (kezeit széttáró) Azt mondtad amint 4 milla lesz már is veszel egyet(kezeit széttáró)
Nrm.értesz hozzá, ennyi. Olajcserénél semmi.nem vikágit egy autón se. Csak hogy cseréld ki amikor el jön az ideje. Te magad mondtad higy 15 ezer a csere ciklus. Sose cseréltél hamarabb, te meg plána csak a szerelőd. Te tényleg vagy teljesen okoska tőrp vagy vagy pedig trollkodsz.....
levike mindenkire rá van kattanva(kezeit széttáró) A világ legokosabb fiukájának érzi magát a 22 évével(kezeit széttáró)
Aztán az van, hogy mi már rég kijöttünk abból az erdőből amibe ő még csak be se ment(kezeit széttáró)
Segítek.