Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De akkor sem csak 10évnél fiatalabb autókban van,igaz?Megint széllel szembe pisáltál,jössz hogy 10 évnél idősebb autó ezt nem tudja,majd te magad beteszel egy 17 éves cikket ami ezt taglalja......
Olvasgatok egy angol CB500X csoportot, elképesztő távokat mennek velük, olyan fogyasztási adatokkal amit le se merek ide írni.
A súly-teljesítmény arány nem lényegesen rosszabb mint az NC-X-nél, legutóbb amikor néztem 2,6M környékén volt az új akciósan.
A nagyhornetnek se húzom már a szarvát úgy mint régen, simán el tudnám képzelni magamnak a kis 500X-et, egy új engem már kiszolgálna.
Csak városon belülre kéne vagy túlra is?
Na és ha már itt vagyunk. Mit fog gondolni a kocsi ha feltoltod friss olajjal? Azt hogy nem kell olajat cserélni ?
Magad alatt vágod a fát.
Mi az az olajminőség? Pontosan mit takar az olajminőség?!
Elolvatad a cikket? Ha igen, elég baj, mert akkor szövegértés gondok vannak...
"Ezeknek a kondenzátoroknak a kapacitásai változnak az olajszint és az olajminőség változásának hatására. Ugyanis a fenti jellemzők változásakor a kondenzátorok dielektromos állandója (permittivitása) változik"
Igen, emleget fémrészeket később, hogy mitől szokott a szenzor bexarni:
" A szenzormeghibásodások egy részénél a fémhengerek közé bekerült fém szennyező anyagok rövidre zárják a kondenzátorok fegyverzeteit"
Viszkozitást nem említett senki, csak te... szennyezettséget, elhasználódást néz.
Penzugyileg tuti nem jon ki egy uj.Es igazabol rovid tavon ingazni kene egy kisfogyasztasu valami.
A roboogok nem motorszeruek.
Menettulajdonsagai nekem nem jonnek be.
De kell dobozolni es mehet bele a cucc.
A cbr-t szamolgatom fogyasztasra a karbi meg sok szivatoval 7,5 korul eszik.
Viszont a delellott maradek vasbol osszehebrakolt vagdalva hajlitott,szemre felrakott doboztarto fenyesen bizonyitott,siman birja a napi nyusolest.
Olajhőmérsékletet, nyomast, fémszemcséket. Viszkozitását nem tudja nézni. Saccol, nem baj, de saccol.
Az újat vedd meg Zoli, nagyon komoly futómű van alatta!
Meg mindig 1,7m korul kezdodnek a 13-14-es peldanyok. 🤔
Crf terep,azt nem akarnek.
Ninmas lenne a lom cbr?
Ez akkor még újdonság volt, ez egy ismertető cikk, amit linkeltem... a fóccvágen akkor még ezt nem tudta, pl. az Opel már igen. Meg persze a béjemvé is, meraz prémijum 😅
Biztos van frissebb leírás is a szenzorról, de ezt baxta fel elsőnek a gugli, ennél több időt meg nem szántam a tanításotokra 😆
Hondát? 😆
Masik dizellel vontatva, regen maxon... :)
Pedig te még délelött azzal jöttél hogy 10 évesnél idősebb autó bla bla.....honnan is tudnám,most meg jössz egy 18 éves cikkel.
Konektorról töltöttétek, hogy csak mostanra töltött fel? 😁
Én írtam, hogy hívja a szervizt, utána te:
"Mamlasz csodálatod bmw-je nem az olaj minőségét figyeli hanem a számítógép kiszámolja és FELTÉTELEZI az olaj állapotát a felhasználás, hidegindítás, olajnyomas/olajhőfok alapján.
Aztán még az egoista parasztnak ad is egy lehetőséget, hogy hívja a szervizt."
Nem nekem céloztad? Éééérdekes... 🤣
Úgy látom, tudat alatt rám vagy kattanva, de szerencsére ez nem kölcsönös... 😅

Amúgy igen, az olajminőség figyelése volt a téma - szóval figyeli, nem csak az ECU saccol - és ez 2006-os cikk.
Nekem is kéne, vagy egy crf300. Mind a kettő jó lenne.
Érdekes hogy a parasztot magadra vetted pedig nem kifejezetten neked céloztam. De hát akkor ez valós lehet.
Az írásom melyik részét cáfolod ezzel a szenzorral? Elolvastad mi a feladata, igen van egy plusz benne, figyeli az olaj fémszennyezettségét…
lambda tuti nem mert gázzal emulálva van, benzinnel meg mindig világít kb 10 éve
nem tudom kitekerni azt a szart úgy bele van rohadva
van otthon hamis opcom ki tudnám olvasni de kihalt a szervizes laptop akkuja hétvégén nem lesz a garázsban a toyota akkor kiolvasom mi a fasz baja lehet
többször nem cserélek olajat mert csak a baj van a változásokkal
Az a környezetvédelmi dolgok hibáját szokta jelezni, mivel nem mai csirke a kocsid így igazából talán csak azt az egy lambda szondát jelzi ami benne van. Akár össze is függhet az olajcserével, de a fene tudja.
a csekkendzsin világít nem az olajnyomás
Elképzelhető, hogy a szarrá kopott szivattyúd az oldott sűrű kátrányt még fel tudta nyomni, de a híg olajat már nem 😃 és kicsi az olajnyomás... ilyet neki akkor:
https://akcio-shop.hu/termek/f...
Nesze kisköcsög, hátha egy egoista paraszttól is tucc tanulni valamit 😅
http://www.lezo.hu/szerkezetta...
amióta lecseréltem az olajat néha világít a sárga tengeralattjáró
jó megérte