Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jelenleg töprengek robogó helyett ingázni egy CB500X-en.
Majd jövőre,vagy soha.De jó lenne.El kéne adni a lom cbr-t. 🤔
Túl sok popcorn ahhoz sem fog kelleni
Legalább annyit erről is fogok írni. 😅
De ha olyan lesz a második rész mint az első ,akkor bele se kezdj,az is ilyen nesze semmi fogd meg jól sztori volt.
Azon a távon amire használod teljesen jó lesz akár a fagyokig. Amit tesód elhozott lábtakaró nekem is úgy tűnik, hogy beválik, ma használtam először és még igazítani kell kissé, de remélem kiváltja a körülményesen felvehető téli motoros nadrágomat ami amúgy igen jó akár -15°-ig is, de az öltözködés nehézkes.
Csak hogy legyen valamiféle motor is,ez a decathlonos cucc egész jó reggel tizenfokban polóra perforált bőrkabát alá.
160-nál már éreztem némi friss levegőt,de nélküle sokkal rosszabb,a héten még teszt alatt.

https://www.decathlon.hu/p/fer...
Holnap jön a villanykamion 2. fejezet, remélem engedi a főnök, hogy én vezessem 🙏, de gyanús, hogy ő akarja kipróbálni. 😁
Nem, nekem nem akarták lecserélni csak én ragaszkodtam hozzá, azt mondták majd 1 év múlva vagy ha elérem a 30000-et.
Az az egy tény hogy veled erről vitázni nem lehet. Te egyrészt hülye vagy hozzá, másrészt a vitát tényekkel kellene alátámasztani amit te nem tudsz, hiszen semmiféle tapasztalatod vagy tudásod nincs az autókról azon kívül hogy beülsz és elfordítod a kulcsot. Ennyi.
Az hogy a tankban a két gyújtás között kevesebb a gázolaj persze, hogy érzi. De azt hogy a motorban 8 helyett 8,2 liter olaj van, arra nem fog hisztizni.
Azt, hogy a motor alján kitekered a csavart, leengeded az olajat, kicseréled a szűrőt(ha kicseréled) és feltöltöd friss olajjal, persze miután visszatekerted a csavart. A kocsi nem fogja észrevenni.
Mamlasz csodálatod bmw-je nem az olaj minőségét figyeli hanem a számítógép kiszámolja és FELTÉTELEZI az olaj állapotát a felhasználás, hidegindítás, olajnyomas/olajhőfok alapján.
Aztán még az egoista parasztnak ad is egy lehetőséget, hogy hívja a szervizt.
Mivel te csak leengeded és feltöltöd friss olajjal, a kocsi nem fogja tudni hogy valami változott, ő csak számolja tovább a hidegindítást stb stb pörgeti az algoritmust.
Ennyi.
Ilyen itt a volánosokkal volt amikor bejöttek az új mercik. Kiloptak belőle egy kanna gázolajat, nem indult a busz. A szervizes mondta hogy öntse vissza amit kivett és akkor menni fog.
mindent biztos nem ha azt mondja a kommunizmusban náluk lakott az összes cigány 😅
én nem bánnám ha vidékről mind oda költözne. Számításaim szerint még így is maradhatna 2-3 kerület a fehérembereknek 😂
nem azt kétlem, hogy te nem tudod kicserélni precízen az olajat akár jobban mint a márkaszervízben. Nem azt kétlem, hogy nem veszed meg hozzá a gyárilag előírt olajat és a gyárilag előírt mennyiséget töltöd bele. A szakszervizben linkóci szaralakok dolgoznak akit nem is ellenőrizhetsz,hogy mit és hogyan csinálna egyáltalán megcsinálják e az elvégzendő feladatokat vagy hordják haza a te olajadat amit basztak beletölteni az autóba. Itt arról van szó, ha viszont ezt nem ők csinálják és dokumentálják akkor baxhatod te a garanciádat úgy is bele fognak kötni a garanciális jogodba(kezeit széttáró) Pont neked írom? Amikor rádfogták, hogy te vagy a hibás, hogy a 6 éves autó szitára rohadt? Majd az lett a nagy tervük sok ugatás árán, hogy fizessed a harmadrészét 😅 ez már akkor is milyen dolog még ha ezt a harmad részt sem kellett kifizetni ami egyébként a szerviz részéről egy filléres javítás volt(kezeit széttáró) Aztán amikor elkezd föttögni az autó, hogy előtte egy kicsit még mén majd a végén trélerrel húzatod oda de egy hengerben sem tudnak értékelhető kompressziót mérni akkor széles mosollyal az arcukon aplikálnak bele egy új motort az olajcseréidre? Nem gondold te ezt komolyan(kezeit széttáró)
http://youtu.be/rR3FMO_Qjqk
Csak az nem ugyanaz mint amiről te beszélsz
Kéri.meg amugyse érdekel az egy kis buzi aki azt hiszi mindent jobban tud.
Ehh, nem.boldogulni veled, hagylak a picsába.....én cserélem mindenki más meg azt csinál amit akar, felőlem viheted márkaszervizbe, autószerelőmérnökhöz, vagy ahova gondolod. Én tuti lecserélem biztos hogy az megy bele ami belevaló és nem kerül plusz ötvenezerbe. Egy motorhibánál meg biztos meg tudják állapitani hogy nem az ő olajuk van benne......de az ugyis csak másodlagos mert ha meg van a szint egy szar teszkós olajjal is sokat elmegy az auto
a kéri amit linkelt cikket tisztán világosan leírja milyen dokumentációval kell rendelkezni ahhoz, hogy te egy olajcserét megcsináltathass más független autószervizzel(kezeit széttáró) És még így is vitára adhat okot egy garanciális bajnál a márkaszerviz részéről(kezeit széttáró) Az, hogy te az udvaron jó időben a diófa alatt lecseréled az olajat még akkor sem számít szakszerű karbantartásnak, ha viszed a számlát az olajról a szűrőről meg még az olajos flakonokat is elviszed bemutatásra bizonyítékul. (fetrengős) Nem tudom elhinni, hogy minden autószerelő végzettség nélküli saját szakműhely nélküli emberke innen-onnan vett olajból cserélgetheti azt kénye-kedve szerint gariidőn belül. Azt sem tudom elképzelni, hogy ha véletlen beütne a szar azt gallyra menne a ford motorja téged nem az ajtóból penderítenének ki amikor érvényesíteni akarnád a garanciához való jogodat 😂
Pipi, az a baj te a büdös életbe nem cseréltél olajat de mondod amit innen onnan összehallasz és kilogikázol valamit belőle 😁
Én meg világéletemben minden járművemen magam cseréltem és ez igaz az ujakra is ha hosszunak.találom a csereidőszakot. És lám, nekem nem ment szarrá a fordmotor.....
De csak az a tank szintadóját figyeli. Elsősorban az üzemanyag elfolyás miatt lett kitalálva, itthon inkább a lopás megakadályozására szolgál.
Ez igy igaz.
Az megint más.......azt a mazda is irja de semmire nincs hatással. Az auto által meghatározott olajcsere utáni szerviz nullázástól számolja. Ha hamarabb cserélsz olajat az uj betöltött olaj ugyanugy monyuk hatvan százalékos lesz
nincs és kész(kezeit széttáró) blődi, kawa, levi már megmondta a tutit(meghajlós)
hát ezt már biztos nem tudjuk elfelejteni 😅
mondja ezt egy magasan pozicionált bmw-s 😅
itt többek szerint ilyen nem is létezhet(kezeit széttáró)
te szerencsére vitán felül minden tudó vagy(meghajlós)