Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem a pipit ezzel is hülyére vették.Igen,olyan van hogy jelzi az olajcsere aktualitását,de az is simán törölhető,lehet a hülye ezzel keveri.
De ha van is... Leakasztom az akksit arra a fél órára és már nincs is szenzor.
De azt honnan tudja az autó, engem csak az érdekel. Mert erre nincs érzékelő.belegyártva se az olajteknőbe se az olajszűrőre se a leeresztő csavarra.
A beprogramozott gyári csereperiódust jóhogy ki kell ütni belőle. Itt a korábbi olajcseréről van szó. Arról fogalma nincs az autónak, max jobban érzi magát
én azt nem tudhatom melyik autón van vagy nincs, de a maszternél minden olajcserénél ki kellett írni belőle(kezeit széttáró) Miért kéne megkülönböztetni, hogy mennyi hiányzik belőle? Egy olajcserénél az össze hiányozni fog 😅
Szerintem se.....autót ilyet még nem láttam......
Nem nyulsz bele......folyadékot cserélsz ami egyébként a használati utasitásba is benne van mit tegyél bele........meg mennyit. A régebbi manuálokba még a hogyan is benne volt.....
Ablakmosót is öntesz bele. Fékfolyadékot meg betétet se cserélhetnél.......de ilyen alapon egy gumicserére is viheted szervizbe
Miért dobna ilyen baromságokat,bebaszna ha egy olajcsere miatt ilyeneket dobálna.
A központ harmadolással oldotta meg a dolgot, egy harmad ford hungary egy harmad én egyharmad szerviz. Ők ugyanúgy lázongtak mert az autót nem tőlük vettem, nem az övéké csak olajatcserélgetnek többnyire rajta. De mivel régi a kapcsolat meg jófej a szervizes próbált az elejétől segiteni, azzal váltunk el hogy majd valamikor küld egy számlát pár tizezerről de aztán nem.küldött semmit. Multkor mondtam neki amikor beugrottam, hogy még nem jött a számla. Aszonta tudja, akart is szólni de gondolta nem fontos tudnom, megoldotta. Hogy mit bűvészkedett a számokkal a központ felé az már nem érdekel. Télleg nyomase volt módon megjavitották, mintha mi se történt volna....
furi(gondolkodós) 5 éves gariperiódusban, hogy a faxba nyúlhat bele idegen kéz?
egy szaros kazettásmagnón is volt garancia matrica ragasztva a csavarmélyedés tetejére amit biztos nem tudtál úgy levenni, hogy ne szakadjon 6 fele. Ha azt megbontottad ugrott a gari,mert akkor tudták, hogy benne jártál(kezeit széttáró) Én úgy tudtam a szervíz könyv nem az otthoni garázsolajcsrékről szól(gondolkodós)
hát utolsó információim a rohadással kapcsolatban az volt tőled, hogy azon tanakodtál érdemes e pert indítani ellenük és megbolygatni az ügyet. Talán erre írtam, hogy megérdemelnék a rohadékok de nem ér ennyi veszkődést az egész sufniban okosban pár ezer forintért meg van a művelet. Blődi féle műkedvelő megcsinálja gombokért(kezeit széttáró)
Mondjuk a franciákon kivül kevés autón van a müszerfalon is megjelenithető olajszint jelzés. De az se tudja megkülönböztetni hogy sok hiányzik belőle, vagy az összes. Egy elektronikus nivópálca van bennük de nem ér le a teknő aljára
😂 akkor meg volt a heti vesszőfutás
Szerintem az csak a biznisz elvesztésének okán mondta. De rosszat nem tettél vele max drágább volt.
Jah az olaj nem gyári alkatrész azt nem lehet kókányolni....de ha.már itt tartunk régebben volt nem egy szerviz amelyik baszott olajat cserélni mert inkább eladták, azzal gondolom.nyugodtan aludt a gazdája. Én ha át is basznak olajjal max harmincezret megyek vele és nem mondjuk nyolcvanat. Ennyit meg bőven megér mert a motor tuti nem döglik meg, a többihez meg nincs köze az olajcserének. Az elektromos cuccok sokaságától jobban tartok, hogy idő elött beszarik
nekem még a 17 éves maszter is jelzi 😅
nekem azt mondta a faszi ha én tetem rá akkor mind1 milyen műbizonylat, milyen szervíz csinálta eleve 2x kell forgalmiztatni és ha nem ők csinálják akkor az átalakításnak számít a gyárihoz képest(kezeit széttáró) Nekem levehető vonóhorog van és ez nem jelez vissza semmit a nagy gyári horguk 😅 Minden autómba volt eddig kontroll led a vonóhorghoz na ehhez nincs semmi 😅 Mondjuk nem mint ha hiányozna(kezeit széttáró)
A rohadást tök ingyé elbótolták végülis, ott a szerviz tök.segitőkész meg korrekt volt. Volt renault az se nyüglödött egy leengedett olajon sose. Ellenben az elmaradton igen. Mindgy, ahány autóm.eddig volt nem.tette szóvá az idő előtti olajcserét.
Jah keeway.....ma eredetvizsga meg átírás......hát ilyen szájbabaszott rencert....
Mondom ne legyen már annyi jármű.a nevemen, pláne négy motor a gyerek nevére irtuk az adásvételit.....ugyis csak ő jár vele ne kelljen mindig a rendőrnek magyarázkodni mér az apja motorjával szaggat. Hogy a kötelező majd a duplája mert a 16 éves kor miatt 1.79 a szorzó a dijra hagyján. Eredetvizsgán mondkát szerződés semmis, meghatalmazás szart nem.ér mert mig nem nagykorú nem szerződhet, csak a gyám.....na fasza, még jó hogy ismerősökhöz vittem, adásvételire ráirtam.törvényes képviselő plusz aláirás......kevés mert kell a szül akvi. kiv. is.....de a képek már időbélyeggel készen vannak a feltöltésre, usgyi gyorsba haz érte.......okmányirodára már kétkedve billegtem be, ott átcsamcsogtak mindentt hosszas pislogások közepette, de a rendszer átengedte ugyhogy lett forgalmi.....azon csodálkoztak a legjobban hogy tudtunk biztositást kötni a nevére, erre még egy kisebb kupaktanácsot is rögtönöztek....
Ezt a bürokráciát én nem értem.......vegyek a nevemre valamit amit sose én használok, aki használja vigyen tőlem magával mindig egy papírt hogy a tudtommal használja.....a mi időnkbe 16-17 évesen már az etz meg mz a nevünkön volt, különösképp hogy a szülöknek többnyire jogsijuk se volt rá.
A kulcsocskát nekem is bedobja kb. 18 ezernél.Nem ehhez van köze. De ha cserélsz olajat ki kell ütni a műszerfalról az ikont retyónál 3 narancsárga csík, pözsónál asszem csekk endzsin az ott fog világítani szarik az a periódusra az azt jelzi ha lemegy róla az olaj kb. ennyi. (kezeit széttáró) Azt furálom, hogy márkaszervízben garancia periódusban hozzá lehet barmolni a motorhoz így mi alapján adják a garanciát? Más munkájára idegen alkatrészekre ki az a marha aki adja hozzá a nevét? Én is elvihetem máshová garanciális szervizbe az autót nem fontos nekem a kecskeméti tojotához menni.(kezeit széttáró) Bármelyik tojotához mehetek de csak tojotához(kezeit széttáró) Csak nincs értelme mindenhol pont ugyanez a lehúzás van akkor miért utazzak messzebbre?
Előírt olajat teszed bele? Mivel igazolod, hogy az előírt olajat tetted bele?
Hallgatólagosan támogatják az olajcserédet? A lófaszt nem akarnak kibaszni a gariból, mert viszel nekik fél évente 200 ezret. Majd amikor szarrá megy a motor és gariba javíttatnád na akkor lesz meglepetés., hogy de uram ön cseréli benne az olajat milyen garanciát remél tőlünk a motorra? Emlékszel amikor a 6 éves fordod szétrohadt? Ezek a hallgatólagos beleegyezős faszik pár tízezer forintos tétel miatt elküldtek a halál náthás faszára(kezeit széttáró) Mit vársz majd egy motorgenerálnál amikor tudják, hogy te cseréled benne az olajat?
Körbe fognak röhögni baszki. 😅
Ártani nem tudsz vele, az biztos. Nálam is 10 ezrenként kap a motor, 20 ezrenként a váltó és akkor nyugodtan alszom.
Amugy az hogy nem fasza olajat tettél bele az kiderül ha széthullik a motor és mész reklamálni ugyis......többet adhatsz az autódnak, csak kevesebbet nem mint amit előírnak. Az idő előtti folyadék cserék meg nem gari problémák.
A hétvégén lesz három is, a ford a ducati meg a keeway.....mind garis kötelező szervizes.......
Nem dob egy autó se semmitse..... minden autót motort itthon olajcserézek, plusz a kötelezőket szervizben.
mert amint kiveszed belőle az olajat dob egy csekk endzsint és el sem tűnik amíg géppel ki nem ütöd belőle(kezeit széttáró)
De szerintem ez a 20 éves passzátodnál is így van már(kezeit széttáró) a gond meg szerintem ott lesz, ha észreveszik és neadj isten ha valami motor hiba lesz rögtön újjal fognak mutogatni, hogy házibarkácsba lett az olaj kicserélve biztos valami hamisított olcsó gagyi olaj került bele az is szakszerűtlen módon, mert tuti még a motor sem lett elöblítve olajcsere előtt, mintha ezt bármelyik szervizben is csinálnák 😅 Hiszen csak az ő literenként 5-6 ezer forintos olajuk a jó hordóból pumpálva(kezeit széttáró)
Amugy a vonóhoroggal átbasztak mert nem ugrik a gari. Sőt, az előző autóba belealkudtam a vonóhorgot és a kereskedésben mikor megjött felaplikáltak egy bosalt (amit bárhol feltesznek, ők is egy maszekhoz vitték ecélból), a mostanit gyárival rendeltem, ez sokkal több.mindent visszajelez pl ha felcsatlakoztatom vagy le az elektromos csatlakozót....