Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nem láttam frankot de a haver eurós kölcsönének még a kamata is más volt
nekem akkoriban azt mondták ez a pénzt a kereskedelmi bank nem a jegybanktól szerzi be hanem egy svájci banktól és az ottani akapkamatra tesznek rá egy kicsit és a bank frankban fizeti vissza
mert amit forintban veszel fel azon jegybanki akspkamat van plusz a bank kamata
de nem emlékszem pontosan hogy volt mert 2004 -ben volt
az biztos hogy ezt 2006- ban egy másik kocsi csere során át kellett váltani kásik hitelre és az forint alapú lett mert akkor egy hozzáértő ismerős már mondta hogy ne vegyunk fel devizában mert ez már teljesen más konstrukció mint ami eddig volt és ez rizikós
utána változó kamatú firint kölcsön lett ami akapkamat+nékány % volt és negyed évente küldték a kamat különbözetet ami 4 év alatt ilyen huszonezer volt
a legutolsót meg ne sem fizettük mert elbaszta a bank és előbb küldte ki a nullás egyenleget mint az utolsó kamatösszesítőt 😂
Nem, ez gyötrelmes
Én meg azon sírok miért nem vettem hamarabb? Az utóbbi 12 évben a 2 SV-vel összesen nem mentem annyit mint a 400-as burgonyával az utóbbi 4 hónapban.
De frankot nem vettek vagy adtak.......csak ahhoz rögzitették
Ez a stresszmentes 🤣
Na végre valaki, aki érti.
És láttad te azt a frankot, amit felvettél? Fogtad a bankjegyet? Lófaxt, számokat láttál egy kivonaton... királyfi, te még hiszel a mesékben? 🤣
Pont itt a csavar benne. Nem vette.
Nem, nem keresek neked erre forrást. 🤣
Mert sosem volt deviza alapú. Deviza elszámolású volt, ezt azóta többen is bebizonyították. Sokan nem tudják, mi a kettő közt a különbség...
Egyébként több ismerős dolgozott külföldön akkoriban, volt, aki devizában akarta visszafizetni - nem lehetett. Na vajon miért?
Stressz mentes parkolás 😁 🤣
Teljes harci díszbe 😂😂😂😂😂
Csak ne legyen szar idő
Nem egészen... nyomtattak űj pénzt, hogy a kamatot fussa. Ez az infláció. Ki van ez találva zsidóilag, ne aggódj 😅
Frnak alapút vett fel a bank a nemzetközi piacon, amit utána továbbhiteleztek, és mivel onnét kedvezőbben tudtak olyant szerezni, azért tűnt először jobb üzletnek.
De a jövedelmed miben szerezted? Frankban?
Azt ne mond, hogy a frankhitelesek 0.001%-a tudott valahonnét szerezni olcsóbban és azt adta vissza a bankban.
Munkára kiváló kaszni 😎👍 tegnap sokat termeltem vele . De ma se rossz. Amúgy úgy meg szoktam hogy nekem nem is kéne más. Kirándulni is nagy királyság döntőgetni is lehet szóval kajak kiszolgál
de-de 😆
Mivel az egész biznyic frankban volt elszámolva, neked nőtt a törlesztőd, mert egyrészt az is az árfolyamhoz kapcsolódott, másrészt a tőke tartozásod is magasabb lett. Szóval a kamatod mértéke nem ment fel sokat, csak az értéke...
Az ibusz irodánál.
Jól látod 😎
lassu vagy
nekem még mindig nem sikerült venni nagyrobogót
egy majdnem megvolt de mire mentem volna ott voltak érte
Azt ki szoktam hagyni,érdeklődés hiányában.
Ott hátul van valami motorféle. 🤣
Én most is azt csinálom 😃
Ha jó az idő még egy tengerbe mártózás talán lesz. Bár én nem szeretem a hideg vizet
Na végre,legalább valaki. 😆
Délután indulok is.....