Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Motorozzatok már. 🤣
Igen csak az a hitel svájci frank alapú volt de nem frankban folyósitották és frankot se látott az a konstrukció soha
nekem az eredeti frank hitel volt nem frank alapú hanem frank hitel
felvettem x összeget frankban 1-2% kamattal ( forintis kamat sokkal több volt) és minden hónapban y összegű frankot törlesztettem amit a bank átváltott forintra napi árfolyamon
havernak ugyanez volt csak euróban
én úgy emlékszem ezt lehetett volna devizában is törleszteni
szóval nekem minden hónapban megvolt mennyi frank van még hátra a törlesztésből
perszev em tenném a tökömet fel arra hogy lehetett volna devizában fizetni mert meg sem fordult az ember fejében ez a lehetőség hiszen nem volt a zsebben frank egy darab sem
A bank annyiért adja tovább, amennyiért ő is veszi.
Mert deviza alapú volt?
Amúgy ha frankban kaptad volna, mit tettél volna? Vitted volna a frankot az építőanyag kereskedőhöz? Meg adtad volna a szobafestőnek?
Nekem? Soha. Ami kellett, azért megdolgoztam, nem hitelből - kivéve a forintos lakásépítésit a 90-es évek elején.
ez nem teljesen független a pannon pumától de a hitel és az érték nélküli pénz mindig ilyen
vannak felívelő szakaszok utána a szopó ág
akkor is ha jól teljesít a puma és 5 lába van
mivel a bank csak a kölcsön összeget adja te meg a kamatot is adod vissza(a kamat sosem kerül pluszba a forgalomba) emiatt nem tudja mindenki visszafizetni a kölcsönt
Robogó nem motor 😂 😂
https://www.facebook.com/watch?v=446628086975937
Persze hogy kell, nekem se sikerült volna megindulnom máshogy, ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül kell túlvállalni magad ahhoz, hogy váratlan helyzetbe kerülj.
nem-nem
a kamat is kurva sokat nőt
nem vagyok benne hiztos de ilyen 2 volt 20+ lett
ismerős törlrsztője 30-ról 80 lett az árfolyam meg nem lett 2,5x annyi
Ott volt a linkemben, hogy hogy is volt ez... azóta se lett kellőképpen kihangsúlyozva hogy a szoci kormányok által behozott külföldi bankok szopatták szét a magyar népet, mert ami Frank hitelünk frankot sose életében nem látott. Nem a kamat szaladt el, hanem az árfolyam amihez a hitel rögzítve volt... magyarul a bankok tollasodtak csak.
Először azt hittem hogy már a 290. Orbán kormány intézkedéseiről beszélsz 😄
Jó volt az 2005-nek is. 😁
gizda hatalmas lájk 😋 az meg néztem háromszor is 😂 😂
A hitel kell mert aki nem keres havi millákat anélkül sosem lesz semmije, ugye 3005-ben ugrált a pannon puma és azt hittük az eu belépéssel együtt, hogy ez örökké tart így volt jövőkép amire érdemes volt hitelt felvenni, de hát tudjuk, hogy a pumának kitört a lába, most 2015-től lehetett megint ezt érezni és meg is indult a hitelfelvétel mint állat és most, hogy újra befigyelhet a gond vissza is esett rendesen még a bankok is panaszkodnak miatta.
A Hajdú-Bét csődjét testközelből sikerült átélni, az akkor sok ember életét keserítette meg. Nem azt mondom, hogy álom munkahely volt, de akkor még volt lakáshitelem, amit gond nélkül tudtam fizetni belőle úgy, hogy nem kellett nélkülöznünk. A bajnais 2003-as év aztán válaszút elé állított, tele kételyekkel az elsők között léptem le, mert látszott a baj és nem várhattam meg a fizetések elmaradását, ami aztán be is következett, 13 évem ment a levesbe. Érdekes kettősséget láttam, a cég udvarán sorakoztak az új cégautók amikor bementem leszámolni, a főbejáratnál meg kikötötte magát a libás vállalkozó úgy demonstrálta, hogy nem fizették ki. Akkor már a cég saját telepei se tudták etetni az állományt, mert nem adtak haladékot a tápos cégek...
20 év telt el azóta, akkor mindegy volt mi, csak legyen melóhelyem, szerencsére olyan jól sikerült hogy azóta is ott vagyok, a második munkahelyemen. Akkor rengeteg ember ment tönkre, aminek azóta sincs felelőse, illetve van, csak élik a világukat. Persze akkor is voltak már apróbetűs részek, de utólag könnyű okosnak lenni.
Na meg nem magával a hitelekkel volt baj szerintem amit én is sokszor leírtam hanem a válság miatt elvesztett melóhelyek okán, csak annál a cégnél ahol akkor voltunk több mint 500-an dolgoztak akkoriban jó fizetésért és mindenki lapátra került csőd miatt melóhely meg hirtelen nem volt vagy ha mégis akkor harmadannyi pénzért, a törlesztők jellemzően 30-50%-kal emelkedtek meg amit a válság előtti fizetésekből mindenki ki tudott volna fizetni, de utána a lecsökkentből már vagy evett vagy törlesztett, akinek megmaradt a jövedelme az nem is panaszkodott, de ez jellemzően az állami vagy azt kiszolgáló szektorokban maradt így, de népnek buktavári volt a fizetések jelentős csökkenése.
2001-ben lett lehetőség a devizahitelekre, de a 2002-ben hatalomra került szocik is tapsoltak hozzá, de az akkori ellenzék sem vitatkozott vele igaz ők vezették be, jó is lehetett volna az euro alapú hitel ha gyurcsányék jobban kezelték volna a válságot, a svájci frank és a yen hitel alapból katasztrófa volt és nem lehet nem gondolni a szándékosságra, érdekes, hogy ennek a felelősségét senki nem firtatta soha.
Az orvostudomány sem képes csodákra 😁
Ne mondd már hogy nem volt egyetlen devizahiteled sem... mert akkor jó hülye vagy, akkor az volt a legkedvezőbb konstrukció 😁
Egyébként legtöbb aki ma Orbán ozik meg Fidesz birkázik az elfelejti, hogy a jóságos gyurcsánytól meg megyótól kaptuk a szart a nyakunkba
https://www.oeconomus.hu/iraso...
En? En nem futottam be tatott szajjal a hitelerdobe.
reménytelen vagy,
menj orvoshoz vizsgáltasd ki magad, hátha létezik valami gyógymód arra hogy rendes embert csináljanak belőled
Más volt előtte? Az felmentést ad a gondolkodás alól?
A bank nagyobb részt inkább csak a saját és a befektetők érdekeit nézi. Kisebb részben gátlástalan.
De mit szeretnél? Amit a sok banga, hogy "nekik úgy is sok van, adjanak belőle"?
a gizdát én is tolnám, még egy kéket is beáldoznék a projektre 😁