Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kötelező volt ezt a szakmát választani, amikor tudtátok előre, hogy nem csak cicát kell leszedni a fáról?
Nem te inditottad a dukátit torott kulcsal es bikazoval a behalt akksi miatt egy kuton?
Mondjuk a dodor jol beleallt a kattintasszamert. 😄
Majd ha kesz a robesz,valami sportdobbal vonyikoltatom.
Fel-le. 🤣
Na, mész napon aszalodni?
Ennél azért picit összetettebb a dolog. Mi sem csak Egerben vagyunk tűzoltók. Rengeteg település tartozik hozzánk. Fizikai megterhelés van,de megoldod, mert arra tudsz edzeni. A lelki trauma már picit másabb. Lehet, hogy nálatok a tűzoltók nem hagyják el a várost,amit kizártnak tartok, de mi fura dolgokat látunk. Lehet fikázni a munkánkat, de mégis minket hívnak ha probléma van. El kell akkor felejteni a tel.számot, ilyen egyszerű!
Pl a rendőrök, mentősök se szívesen gyűjtik össze az emberi maradványokat egy vonat gázolásnál, nem keresnek leszakadt kezet, lábat, fejet a szántásba... És furcsa végignézni, ahogy a gyerek látja meghalni valamelyik szülőjét a roncsban......... Az állatmentes az olyan, amikor a feleséged felír egy fájdalomcsillapítót fejfájásra. Minden szakmának van szép és árnyoldala.
Gondolom így jobban belelátást az életünkbe?!
Én soha nem nézem le a segédmunkást, eladót.....
Mindenkire szükség van, kivéve a naplopókra.
felénk homok sivatag van 10 evente 1x van vizesebb év ilyenkor a 170 centis szerelő aknámban van 20 centi víz
inkább akkor folyik be a víz ha rengeteg eső esik aztán a lejárón befolyik, mert kb senki sem tett szivattyút a víz öszefolyóba mert minek az hoszen évente 3x kell csak 😂
na ezek hívogatják a tűzoltókat de ha kiszámláznák neki az árát másnap már futna is szivattyút venni
Felénk magas a talajvíz itt csak a leghülyébbek építenek pince garázst, bár van olyan városrész ami magasabb ott van néhány pince
Nem hát. 30000 es város, nem falu
Állásból ja, az a valami, szép lenne ha nekifutásból se ugranak két métert
ennyi erővel a biztonsági őrség se rossz
egy ismerős 48 óra meló 24 pihenőben tolta évekig
drága volt pestre a vonatjegy aztán így spórolt
Mit ossze hupákolnak mar ezen a visegradon. 🤔
Nem számolgatom(kezeit széttáró) Azt számolgatom, hogy 4 hónap alatt az ember meg tudta keresni az éves bérét. Na nem a rongyrázó életét de átlagba havi 270 ezer 2017-2018-ban nem volt olyan rossz pénz(kezeit széttáró)
ha átszámítod napi 16-18-20 órákra és heti 7 napra nem olyan sok az
valószínűleg igen(kezeit széttáró)
Csak a magasan pozicionált gépjárművekre szakosodott az esővíz 😅
Nekem ilyen sosevót,pincegarazs van,igaz csak aszma,az okozhatja hogy nem megy be viz?
kamu dumának meg azért nem mert ez egy riport volt a tv-ben(kezeit széttáró)
Nem magamtól találtam ki. Én magam részéről a balatonnál szerintem több mint 10 éve nem voltam(kezeit széttáró)
egyszer raktak néhány éve fel egy táblázatot szezonban balatonnál menyit keres egy szakács vagy egy felszolgáló. Elég megdöbbentő fizetések voltak(szemeit körbeforgató) Akkor valami 6-8száz ezer forintos kereset volt egy szakácsnak és ez még jóval a kovidhiszti előtt volt(kezeit széttáró)
de van és özönvízszerű esőzés is van amikor sírva próbálod a tűzoltókat elérni, hogy szivattyúzzák ki a pincegarázsodból a vizet mert a bömbinek már csak a teteje látszik(kezeit széttáró)
A probléma az hogy ezek szezonális éttermek,tehát elég nehéz 4hónapra munkaerőt találni,vannak olyanok akik 4hónapit itt 4hónapot síparadicsomba télen,de ez is egy cigány élet.Az éves éttermeknek itt sincs gondjuk.
ez is egy kamu duma
mert lófasz pénzeket adnak afrikai szintű körülmények mellett
sógornőm sokáig pincérnő volt az apja éttermében, az sokat mesélt erről az "élettől"
álló helyből... nem nekifutásbó
de végülis mindegy....
Nem írtad melyik település tűzoltóságáról beszélgetünk
Bazdmeg árvíz még a tűzkárnál is ritkábban van
Elcseszés? Itt percek alatt éveket okosodhatsz 🤣