Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Te a legfapadosabbat nézed a reklámból azért.
Az ö adojábol a négyes metron csak azt a pár tiplit tudták megvenni amire a megállo táblákat felakasztották 🤣
Nem.egyszerübb. a parkolo valaki tulajdona. Ujabb engedélyeztetések és ingyen a parkolo se fog bizositani se helyet se semmit. Ha neked a portádon ingyen kiépitene egy töltöt a szolgáltato mer jo fej és ez az elvárás csak azért hohy az utcádban lakok tudják tölteni a vackukat amikor kedvük szottyan, biztositanád a területet?
Pont úgy, mint az én adómból majd a te kórházi ellátásod.

Az, hogy te egész nap a házban töltöd az idődet, az nem jelenti azt, hogy ne mehetnél a fővárosba és használhatnád az adódból a metrót.

De megint a proli éned, a másik zsebében turkálsz, hogy a hasznából mire költsön.
miért lenne jótékony? ha bevezeti a házadba az áramot az jótékonyság?
ha egy parkolóba vezeti be ugyanaz mint a házakba csak sokkal egyszerűbb
Azt a gazdagok csak, mert lopják a pénzt.
A szolgáltatonak milyen érdeke füzödne hozuá? Profitot akar nem jotékonykodni
szerintem meg te magad tetteted hülyének, és ez annyira jól sikerült hogy mindenki el is hiszi

szóval az rendben van hogy az én adómból is épült a 4 es metró amit még sosem láttam vagy a 7. lakó szabó néni befizetett áfájából is épül valami autópálya amin sosem fog közlekedni
de az nincs rendjén hogy piaci áron értélesített áramból csináljon a szolgáltató fejlesztéseket amivel a villany autókat lehet tölteni és plusz bevételt szerezni
Egyébként te mikor tervezed anyagilag is támogatni az utcátokban már indokolt töltöfej kiépitését? 🤣
Értem. Mondjuk benzinkutat.se akarnak telepiteni a házuk mellé pedig annak nagyobb lenne a kihasználtsága.....
Kb három bérházra esik egy full villanyauto.......tényleg nagy lenne a megtérülés tizenöt töltöpont kiápizésébek, ráadásul az egybként is kevés parkolohelyet venné el a többitöl.
Vagy azt is épitsenek mer semmiböl nem.tart?
Az már biztos, hogy te direkt tetteted magad. Már megint te akarod eldönteni más helyett, hogy neki mi a fontosabb a saját vagyonából, a mobilja vagy a más autójának a töltési lehetősége.
A számból vetted ki a szót. Az új családi házaknál az okosok talán kiépítettek egy külön áramkört a méréstől a garázsba, de tuti nem mind. A panelházak lakóközössége meg... főleg a nyuggerek, amikor bejelentik, hogy lakásonként kéne egy pár százas (ezrekben persze) az elektromos autók töltésének a lehetőségére.

Nem, nem érdekel ini, ne is írd le, hogy csak attól kell kérni, akinek az van, mert ez ugye megint kizárja a fejlesztés lehetőségét. Meg utólag sem, mert akkor megint az van, hogy nekem szűkül a lehetőségem, ha az enyémet - ha már én fizettem - tölteni akarom.
azért nem reális mert a villanyos alternatíva drágább emiatt döcög a fejlesztés
de ennek sosem technikai okai vannak
és a szegény panel lakóknak nincs pénzük a villamos fejlesztésre, de telefonra meg ezer mindente van ugye?
mindig arra van pénz amire akarják hogy legyen
amúgy
ha majd a füstös kocsi havi adója 100 ezer lesz a villanyosé meg 10 akkor szinte mindenki villanyost vesz
ha az áramot is nem 70 ért adnák hanem 200 ért akkor lenne pénz fejlesztésre is akár trafó akár töltő téren is
A napelem? Hááááát ha lesz majd holdelem akkor teliholdkor nem csak a farkasok vonyítanak majd hanem az inverterek is. 😁
Ezt nem.nagyon látod át ugy érzem......
Most hogy a lakoknak kellene fizetni a saját hálozatuk rendbetételét cseréjét bövitését a saját lépcsöházukban és arra sincs pénzük vagy nem akarnak adni mer ingyen kéne és anno is odavezette valaki, akkor vélhetöen a többszörösét kifizetnék lazán annak a néhány talán még ott se lako de biztos hogy tölteni odajáro villanyautosnak.......

Reális gondolatmenet
múltkor láttam usás videót hogy vagy 1500 töltő lett összesen valamelyik reptéren vagy 1500 új erre mem vennék mérget
még mondta is hogy a többsége lassú töltő de van egy csomó gyors is
Nem, olyankor - meg borús időben - gyorsan felkapcsolják Paksot.
a lakótelep lakásokba bevezezett áramot ki fizette ki? csak akadt valaki aki kifizette az anyagot is a munkadíjat is mert mindenhol van áram...
fura dolog ugye? a parkolóban ami egy bazi nagy sík placc mem lehet áramot vinni de a 10 emeletesbe igen ahol lépcsőházanként minimum van 30 mérési hely
Mé, éjszaka nem tölt? Oldják meg!
Nem, te pont az az a balfasz vagy mint a német külügyminiszter az ötleteivel.
A gazdasági fejlődés az a gondolkodókkal rendelkezők jutalma, ez rád nem igaz.
És azt te oda telepited? Tevezteted engedélyezteted veszed anyagot SZABÁLYOSAN ÉS SZABVÁNYOSAN AZ ELÖIRÁSOKNAK MEGFELELÖEN (tehát nem ugy mint otthon )megépited? Tök ingyen?
Éjszakás műszalban? Vagy olyankor gyalog járnak melózni? Legfeljebb az irodistáknak működne ez.
Azért azt tegyük hozzá.ahol ezrével.telepitik ott is felsöbb nyomásra történik gazdasági számitások nélkül, mert pl unios elvárás.....nem a munkáltato ötletelte ki.
Persze, megvalosithato de a pénzt azt nem tudom honnan várjátok rá. A helyi töltök mérések kiépitése, emiatt a csatlakozási pontok átépitése bövitése, kábelek cseréje trafok cseréje nagyfesz rendszerek cseréje stb......
Ez.nem otthon felteszek még két konnektort. Mondani lehet hogy elvi sikon tök egyszerü nem tartana semmibe
Honnan látod, hogy annyira telepítik a töltőket ha a faludat sem hagyod el hónapokig? Én pl. 1 hónapja voltam német-olasz-osztrák relációban, de nem nagyon láttam a hatalmas töltőparkokat.
miért kellene a munkahelynek?
sosem írtam hogy annak kell, csak a minkahelyi parkolóban töltené
gondok vannak a napenergiával annyi a napelem hogy sok helyen nem tud tölteni a hálózatba, itt a megoldás
csak ugye még mindenki 5 perc alatt akar 900 km hatótávot 😂