Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem gyorsításnál vagy lassításnál lehet hogy van ennyi csúszás,itt egy másik kép.
eddig mindenki azt kérdezgette de mi van a szerződésben,(kezeit széttáró) most, hogy felteszem nem érdekel senkit 😅
annyi fényképet töltöttem már magamról, még a szarási szokásaimat is felraktam(kezeit széttáró)
Arról kell valakinek kép még bővebben?
és mennyivel vagytok boldogabbak vele? 😅
Eddig is tudtuk
Azért a nép saját magát is szopatja.
és kia faxomat érdekel? 😅 Én nem vagyok egy niknév mögé arcátlanul beburkolozva mint az itt lévők 90%-.a (fetrengős)
Semmi szégyelni valóm nincs még a faszom is nagy 😅
ezt már ide a minap egyszer én is leírtam (kezeit széttáró) ugyan ez volt az áram árával amikor első körben kijött az az információ, hogy a 38 ft-os villany 2022.08.01-től 200 ft lesz(kezeit széttáró) Aztán mikor kiderült, hogy csak 70,1 Ft akkor mindenki nagyon boldog volt(kezeit széttáró) Rohadtul örült a nép, pedig akkor emelték az áram árát egyik napról a másikra duplájára(kezeit széttáró)
Az üzemanyaggal pont ez volt. Amikor fél évig 480 ft volt a hatóságilag leszabályozott ára egyszer csak eljött az idő és azt mondták elfogyott(kezeit széttáró) Emléxem napokig áltak a kutakon az emberek bengáért. Aztán amikor másnap 7-8 forint lett egyből volt üzemanyag 😅 A nép akkor is örült, mert már mind1 volt mennyi az ára csak legyen(fetrengős) Erre írtam akkor, hogy minden szívatásnak tud örül ni a nép csak tudni kell tálalni 😅
Baszod, most mindenki tudja, hol lax.
Ez is olyan lesz, mint a devizahitel,mar latom elire.
A 10 evvel kapcsolatban en az rhd-t olvasom.
na akit érdekel a szerződés lényegi tartalma előkotortam itt van(kezeit széttáró)
Az a baj, hogy amig egyesek arrol beszelnek, hogy 5 forintert veszi meg a szolgaltato es 70 -ert adja tovabb, addig nincs is ketsegem, hogy lesre szalad majd a sok felperes.
230V a névleges és ehhez képest +- 10% maximális eltérés a megengedett, azaz 207-253V között még működnie kell egy szabványos eszköznek, és az elmű is csak ennél nagyobb eltéréssel foglalkozik.

A napelemes inverter szabályoz, illetve a jobb trafók is tudják változtatni a feszültségüket, és kompenzálják egy darabig ha túl sok a napelemes betermelés.
ezt írtam én is hogy a nép boldogan fog szopni csak nem most hanem kicsit később
amúgy szerintem ha sok szigetes lesz akkor a havi rendelkezésre állási díjat emelik majd
lesz havi 5-6 ezer minimum
Az nem számít. Most megnézik mit reagálnak rá, aztán amikor csak fele akkora szopatást kirakják a magyar közlönybe akkor mindenki megkönnyebbül és örül neki, hogy csak ennyivel rosszabb.
Rendszeresen megcsinálják ezt. Persze ettől még kell hőbörögni, mert ha nem tennénk, akkor azt hinnék hogy minden rendben van 😁
elbasztam mert nem 345 volt csak 245 volt
253-nál szabályoz le a betermelős inverter
Egyébként megvolt a korda gyuribácsi koncert(meghajlós)
A repteret kétszer is elnyomta(meghajlós) 😅
fura(gondolkodós) Olyan mintha a digitális sebességmérőd nem lenne azsúrba a mutatóval(gondolkodós)
nem is ez lesz a megtámadás indoka, hanem a rávaló utalás, kvázi a nép szándékos behülyítése is már törvénybe ütközik/tóth laci 3 perces videója/
250 felett már veszélyes a háztartási eszközökre. Szerintem ezt valami le is szabályozza(gondolkodós)
euró? Vagy sokat fogyaszt a motorod vagy nagyon drága ott a benzin 😅
"Megjegyzem ez az egész felhajtás az energiaügyi miniszter tictoc videóján alapszik."
Annyi a baj, hogy nem igyekeztek ezt azóta kiigazítani(kezeit széttáró)
Közlöny, 2022. 189. szám.
Asszem abban volt a rendelet módosítása, abban volt szó a 10 évről.

"A Rendelet 9. § (2a) és (2b) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(2a) A 2024. január 1. előtt létesített (az elosztói szabályzatban meghatározottak szerint üzembe helyezett)
háztartási méretű kiserőmű esetében az üzembe helyezését követő 10. év végéig, de legalább a 2024. január 1. utáni
első elszámoló számla által érintett időszak végéig a mérési intervallumokban mért, irányonként elkülönített és
összegzett mennyiségek különbsége alapján kell a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat megfizetni.

(2b) A (2a) bekezdéstől eltérően a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat az adott elszámolási időszakban
az irányonként elkülönített és összegzett villamosenergia-mennyiségek alapján, irányonként kell elszámolni és
megfizetni"

De egyrészt már a jogtár a 10/2016. (XI. 14.) MEKH rendelet aktuális verziójában a rendelet ezt nem tartalmazza (módosították?).

"(2) * Kétirányú mérés esetén az elszámolás alapját képező villamosenergia-mennyiségeket az adott mérési ponton a nemzetközi üzemi és kereskedelmi szabályzatban rögzített elszámolási mérési intervallumokban, irányonként kell megállapítani. A forgalomarányos rendszerhasználati díjakat az adott elszámolási időszakban az irányonként elkülönített és összegzett villamosenergia-mennyiségek alapján, irányonként kell megfizetni.

(2a) * Háztartási méretű kiserőművek esetében a mérési intervallumokban mért, irányonként elkülönített és összegzett mennyiségek különbsége alapján kell a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat megfizetni.

(2b) * A (2a) bekezdéstől eltérően a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat az adott elszámolási időszakban az irányonként elkülönített és összegzett villamosenergia-mennyiségek alapján, irányonként kell elszámolni és megfizetni"

Ellenben itt van ez a a nemzetközi üzemi és kereskedelmi szabályzat, amire hivatkoznak. Azt még keresem.
Ezt nézd pipi,pont egy két napja volt róla szó,hogy rahadnának meg a kotlájukkal.Igen,az ott egy teslás barom.