Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tehát neked nem is az elvonás mint olyan a baj, hanem az, hogy minek nevezik vagy mi alapján számolják a mértékét?
A kommunális adót is majd meg kell kifogásolni, mert ott is csak az az alap, hogy hány darab ingatlanod van (magánszemélyek esete!).
én igen 😁
A rendszert minden pillanatban üzemkész állapotban kell tartani. nem szerelik le éjszaka, télen, felsős idő esetén.
Ha elhasználod helyben úgy, hogy nem csatlakozik a hálózatra, akkor viszont mi a baj? Volt hír, hogy sziget üzemben is kell fizetni rendszerhasználati díjat?
Holnap!
Nem is volt olyan, hogy nőnek öltözött rohadt szar semmitérő buzi ratyi köcsög vonult az utcán.
😅
Csónakoztál te legfeljebb.
Az, hogy használom.a rendszert az egy másik történet lesz. Ez is napirenden van már hosszu ideje, eddig a zöldükés meg az eu elvárás miatt tologatták.
Azzal pont egyet is értenék ha az árammozgás mértékében ésszerű dijat kellene fizetni. Tisztában vagyok a rendszer működésével, fenntartásával, a napelelmesek miatti bővitésikényszerrel ugyhogy ez igazságos lenne hisz a villanyóra alapján simán elszámolható
Csak egy kirohanok-visszarohanok-ra lesz idő.Ez alapján az útvonal.

http://youtu.be/LcQ6AfGDErs;t=510s
A kivitelezést nem tudom minősíteni, én, ha tehetném, meghallgatnám a másik felet is.
Azt már írtam, hogy aki azért a saját, önös érdekeit csak önmagával négyszemközt félretette, az azért rájöhetett, hogy túl szép az egész.
De írtam azt, is, hogy az építkezőknek kötelező volt a 25% megújuló, úgyhogy választhattak a napelem meg a cserépkályha között. Csak hát ki szeret fát hasogatni?

Az éves szaldó nem jó volt, hanem csábító. Benne volt a rendszerben, hogy a túltermelés hatására is párhuzamosan kell rendszerben tartani minden más termelőegységet, aminek ára van. És azt az árat nem az MVM fogja kifizetni, mert mindig a fogyasztó fizet.
nem itt, mindenhol, máshol legfeljebb ezt ügyesebben kommunikálják, de ez az ügyesség nem ad felmentést a fizetés alól.
Leírtam már. Ők is használják az én rendszeremet, hogy neked lehessen áramod. Ennek a kitelepítése nekem is pénzbe került valamikor később meg karbantartási igénye is lesz. Nem beszélve az értékes tetőfelületemről amit átadtam a köz javára. Szóval rendszerhasználati díj fifti-fifti Oké?
Akkor hajrá, motorozz sokat és élményeset 🙂
Kéri véleménye nem releváns, okj-s hozzánemértő.....okoskodik csak. Ilyen alapon az autók sulyadója sem adó.....
Holnap este kezdem,addig ingázok.A gumirol naggyából már lejött a szőr középen.
Köszönöm.

Az "adó" kifejezést mindenki negatív kontextusban használja. Úgy értelmezik, hogy vért-verejtéket folyatva a napon megtermelik és valakik elveszik, pedig pont kéne a gyereknek új cipőre (piára), kifesteni a szobát (cigire), meg drága a gyógyszer is (műkörmös), így ha adót emlegetnek a cikkben, ami amúgy nem is lehetne, hiszen adót CSAK az állam vethet ki - speciális eset az egyház - senki más, így már megnevezés is hangulatkeltő, az áldozattá válás jele.
Ja, azért legyenek jók az utak és ne kelljen fizetnem a foghúzásért sem, hiszen mennyit dolgoztam.
Nem-nem......azt nem.tudják mennyit termelek be ikletve nem függvénye. Az is lehet helyben elhasználom az egészet. Ha a betermelt nennyiséggel függ össze a fizetendő dij akkor ok de ha a beépitettel akkor adó.
Így.
Én nem is tartom ezt ördögtől valónak, mert amúgy az, hogy a termelőnek nem számolták fel, azért a vele szemben felmerülő költségeket beépítették az eladott villamosenergia árába.

Pont, mint amikor a nyugger "ingyen" utazik.
Te kimotoroztad magad?
Kedden indulok....addig nincs idöm
Az átvételi és eladott árrésben eddig is számoltak azért valamennyit, persze ez a szaldósoknál nulla volt.Megint csak azt tudom írni, átlag családi felhasználásig más volt a díja a rendszerhasználatnak, attól függetlenül, hogy minek nevezik.
Sut a nap......
Valószínűleg te sem érted meg, hogy a háztartási átlagfogyasztás mértékéig valamennyi a rendszerhasználati díj, azt meghaladóan pedig több.
Pont mint amikor megveszed a parkside szarságokat, ha magáncélra akkor három év, ha vállalkozásra akkor már kevesebb.
Hogyne lenne ellenszolgáltatás, használod a rendszert, mint akkumulátor, egyrészt anyagi természetében a zsinórokat, és magát a rendszert is, nem mellesleg a karbantartásokat is.
Sőt, a sok visszirány miatt a fejlesztéseket is.

Veled nincs okom huzakodni, de azt írnám, hogy akinek nem tetszik, vegyen pár akkucellát és tárolja el a nyári termelést télre.
Nalam esik. Most nincs kedvem. :D
mennny mán a búsba a hüje témáiddal(szemeit körbeforgató)