Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A villamos energia ára ettől sokkal összetettebb, mint öt forint meg 37 forint vagy hetven. A szaldó kivitelezése is árnyaltabb ettől, bár egy tiktok videón bejelentése egy ilyen horderejű intézkedésnek, azé több mint nevetséges. Az átvételi ár se biztos még, mert a zöld energiát emelt áron kellene átvenni, ha meg a KÁT szerinti árat nézem az egész fasza lenne.
Másik hogy az is ordas nagy hazugság hogy máshol nincs ilyen. 6 uniós országban van.
Hollandiában ráadásul 25évre adták meg.
De van olyan ország ahol nem is éves, hanem 3 éves viszonylatban lehet görgetni a szaldót.
Ehhh.......fotelmotoros......
Nem
Megmaradt a szaldo vagy nem?
A kormányzat ígérte azt, konkrétan tavaly, hogy aki 2024 előtt napelemes rendszerrel rendelkezik az maradhat a szaldós rendszerben 10 évig a telepítéstől számítva. Ez rendben is lett volna.
Az úniós előírás is csak az, hogy 2024 után már nem lehet ÚJ szerződés. Ez volt ismert.
Meg az hogy aki 24 után telepít, az már csak bruttó elszámolással lehet, viszont ennek a szabályai a mai napig nem ismertek még pletyka szinten sem.
Az únió azt is előírta, hogy a szaldó kivezetését úgy kell végrehajtani, hogy a szaldós rendszerben maradtak megtérülését ne befolyásolja jelentősen az új rendszer, mert ez rontja a napelemes beruházási hajlandóságot, és visszaveti a megújulók létfontosságú terjedését...na ezt sikerült most elbaszni.

Jelenleg ugye úgy van hogy 5forintért megveszik tőled és 70 forintért vissza vásárolhatod, ami enyhén szólva is lopás, tekintve hogy 12forint volt eddig az átvételi ár, 47forint eladás mellett. (ez sem volt egy hűdejó bolt)
Na ez az önkényes módosítás az amit a pertársaság meg akar támadni, mert egyértelműen a lehúzás miatt változtattak ezen, miközben a piaci áram árakhoz köze nincs egyiknek sem. Ahol piaci alapon megy a dolog az sem olyan rossz. Csak ugye jó lett volna ha engedélyezik egyáltalán a hibrid invertereket korábban, mert én pl. ha akartam volna sem tudtam volna visszatáplálós hibrid invertert venni, mert magyarországon azt tilos volt telepíteni.
Ismétlem. Nem a határral van a gond, hanem hogy mozog és nem lehet tudni előre hogy hova.
Ha összeomlóban lenne a rendszer, akkor miért helyezett üzembe Lölö 22MW teljesítményű napelemparkot? Gondolom ott nem 5forintért veszik át.
A fapatkány nem lesz meg.
amúgy neked azt javaslom hogy nézz körbe hogy tudod a megtermelt áramot felhasználni akkor amikor termelődik
mert akkor vagy a legnagyobb biztonságban ha azt elhasználod egyből
pl most tesztelek olyanon hogy a fagyasztót feltekertem -23 fokra és csak 10-18 óra között hűt, így egész nyáron lehet használni úgy hogy nem kell nagyobb akku
kidolgozás alatt van a villany bojler üzemeltetés is, mosás mosogatás sütögetés már eddig is akkor van ha a nap süt
szóval lehet pont a világítás lesz inkább hálózatról mi pár watt és ezek a kacatok a napról(nek kell menni az inverternek 0-24-ben feleslegesen)
neked ez annyiból jó hogy ha bevezetik a bruttó elszámolst x év múlva, akkor már fel vagy készülve mindennel le van tesztelve minden és működőképes
mert biztos lesz bruttó elszámolás, ha nem jövőre akkor 3 év múlva vagy 13 év múlva, de tuti lesz válozás
ismerős se számított arra amikor belefogott a napelemes témába hogy beszopja
neki csak az 4 milla volt hogy elvezessék hozzá a villanyt, a napelem az valami tanya fejlesztés volt 80% támogatással
első évben ment is minden faszán, második évben meg alig termelt be mert ahová becsatlakozott a vezetéke azon a részen rengetegen tettek napelemet a tetőre
a poén az hogy a szerződésben benne van hogy 5 évig nem változtathat a rendszeren, még a kábel csatornán is plomba van, volt némi huzavona a szolgáltatóval hogy nem termel befelé töredékét sem mint előtte évben, de nem jutott semmire sem, most nem tudom hol tart a dolog, utána azt akarta hogy engedélyezzék hogy hibrid legyen a rendszer
szóval úgy gondolom a szolgáltatóval szemben bukott ügy bármit is tenni, ha csak nincs olyan szerződés amin el lehet indulni, de úgy gondolom ott sokkal jobb a jogi csapat mint bárkinél otthon így megoldják azt hogy bármit megtehessenek
amúgy simán el tudom képpzelni hogy pár hét kurvaanyázés után bejelenti a vityusz hogy meghagyják az éves szaldót 3 évig, és mindenki boldog lesz, mert a vitya a mi megmentőnk
szóval nem most hanem 3 év múlva húznak faszra mindenkit, és ráadásul ennek örülni is fog mindenki.......
10 evnyi eves szaldo biztos nem lesz benne. A 10 eves musort joval kesobb otlottek ki odafent, minthogy akar a Pipi, akar en alairtunk volna. Egyebkent biztos vagyok benne, hogy az elszamolasrol szolo reszeknel csak annyi van, hogy az X kormanyrendelet ertelmeben tortenik.
Kerdeztem anno az uzletkotot, hogy mi a kotta, mi varhato, de 2021 tavaszan csak sejtesei voltak. Vilagosan megmondta, hogy a szaldo elszamolast most az a bizonyos kormanyrendelet teszi lehetove, a szerzodesben is ez lesz a hivatkozasi alap, de hogy ez meddig tart, azt senki nem tudja, egyelore nem latnak szandekot fentrol a varialasra. Akkor meg csak azok mentek volna brutto elszamolasba, akik 2021. julnius 31. utan szerzodnek ugy, hogy az allam 50%-at allta a bulinak.

Akkor epp 13-14 Ft kornyeken vettek meg a tultermelest kilowattorankent es 38 Ft-ert vetted a nappali aramot. Az en rendszerem pont azert akkora, amekkora, hogy meg az akkori brutto elszamolas szerint is oke legyek.
Hogy haboru lesz, hogy beszopjuk a gazzal, hogy azota az MVM mindent IS megvett es alaigert mindenkinek (4.7 Ft / kWh-ert termelnek be a napelemfarmjaik) es ezt ar arat kapjuk mi is... na, erre nem szamithattam se en, se mas.
amúgy meg pipi baszki néz már meg azt a mvm szerződésed amit a napelem telepítéskor kaptál, hogy mi van benne
van-e bármi is a 10 évig tartó éves szaldóról
ezt nézd meg: http://youtu.be/hY6P3hrjtNw?si=iTsWj9iNPmLQxA5p
ha csak a lényegre vagy kíváncsi akkor a 3. perctől nézd pár pecig, amúgy érdemes az egész sorozaton megnézni
szóval ez az ember már múlt évben tudta hogy az éves szaldó csak egy évig tart már(a podcast áprilisi) de a napelem telepítők még ész nékül hirdették az éves szaldót sőt még most is látni pár maradvány hirdetést hoyg telepíts most maradj szaldóban
persze a kormány geci, ez nem vitás mindig is az volt, mindegy ki kormányzott, ez egy ilyen munka
de a telepítők is átbasztak mindenkit

amúgy gyurcsány bohóc után a o1g volt a messiás, de rájött a nép hogy az is szar, milyen meglepó
a te tóth haverod sem lesz különb, egyszerűen nem lehet más aki a politikai elitbe tartozik, mert vagy ott vagy és geci vagy vagy nem vagy ott
árnyalatnyi különbségek lehetnek, de attól senkinek sem lesz jobb
tótvideót láttam többet is hol ezt akarna megmenteni hol azt, de nem tud......
hozzátenném ma őt tartom én is a leghitelesebb arcnak a magyar politikában, de ő is csak addig ilyen amíg tét nélküli meccseket játszik
fosod itt a nagy hülyeséget ini, nézd meg tóthnak azt a 3 perces videóját amit linkeltem és ahol elmondja a lényeget. Folyamatosan a fasszságaidat okádod csak a lényeggel nem törődsz, ki mit hisz ki mit nem a redvás faszt nem érdekli ezek nem hiszem nem hiszem dolgok hanem tények te meg hüje vagy(kezeit széttáró) Szemét korrupt tolvaj bandának a tótékat látom alternatívának. Addig incselkednek a néppel,hogy 2026-ban koppanni fognag egy kicsit sem bánom már(kezeit széttáró)
nekem azt tavalyelőtt törölték el. Van néhány garázsom itt-ott lakókon fizettem eddig értük mint a katonatiszt már nem kell egy ideje 😅
én nem sajnálom a szolgáltatót, mert egy szar szemét banda vezetőség szinten
csak senki se gondolja már hogy neki jobb lesz mint másoknak, minden bőrt le kell húzni a köznépről
érdekességképp: idéntől van garázs adóm, eddig nem volt, annyit mondtak ha van kocsim garázsom is van, ez tény(bár a ház rajzon nem garázsként van feltüntetve), hogy van de az is kapott akinek az udvaron áll mert nincs garázs.....
20+éve lakunk itt és sosem volt garázsadó....
nagyon kell a pénz mert omladozik a rendszer, drága a kokó is meg a ribik is, a yacht meg még sosem került ennyibe
Vagyunk egypáran ! 🙄
Azert a kedves szolgaltatot se sajnaljuk mar annyira nagyon. Ami tobbletet en termelek, 4.80 Ft-ert megveszi es a szomszed hazak fogyasztjak el 38 Ft-ert.
Nem fekete-feher vagy hulye es nem hulye sztori ez.
én ezt eddig is értettem, de valahol meg kell a határt húzni
most kurva szarul érinti azokat akik benne vannak
de
még mindig nem a bruttó elszámolást kapják, ami igazságos, hanem egy olyat ami miatt még mindig a szolgáltatónak okoz plusz terhet, csak jóval kisebbet mint az éves szaldó
és
ezt lehetett tudni már egész régóta, hogy változás lesz, az hogy pontosan mi az nem(még most sem biztos ám ez) de sejthető volt hogy drasztikus lépések lesznek, hiszen a rendszer összeomlóban volt már
van olyan ismerős aki negyedét se termelte be már múlt évben se mint előtte évben, össze vissza pakolgatta a napelemeket hogy ne délre nézzen mind mert akkor szinte mindig állt a betermelés és ez nem egyedi eset
ja és még mindit teli van minden "maradjon szaldóban" hirdetésekkel minden, pedig hónapokkal ezelőtt lehetett tudni hogy lesz változás
kíváncsi leszek hogy ha alakul per társaság elérnek-e valamit, nem tudom miféle a szeződés amit kötöttek az áramszolgáltatóval, mert ha benne van az hogy éves szaldó van/lesz akkor jogos a felháborodás és akár nyerni is lehet pert, ha nincs akkor ugyanolyan országos szintű szopatás ez is mint a deviza alapú hitel volt pár éve

amúgy a villanyos kocsik ingyenes parkolása, az ingyen töltők, ezek is mind-mind egy hosszú távú átbaszás részei
Ez esetben én kérek elnézést ! 🤔
Végül is igaz.
Akkor mondom úgy hogy te is megértsed.
Nem az a baj, hogy pöcse van a menyasszonynak, hanem az hogy ez csak esküvő után derült ki.
Elöször egy kis ismétlés aztán jöhet a Bakony ! 😌
én azt hittem(kezeit széttáró)
mások inkább szerelik lefelé 😅