Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha figyeled az időképet ki tudod hozni télen is nullára a szaldót, utolsó pár nap fűtesz a nappalival
a kapcsolós dologhoz nem értek, én tuti megcsinálnám ha szabályos ha nem úgy se nézi senki sem
Talan blődi megtudja,valami autos cucc inkabb.
Jo lenne tudni az anyagat.
Feldobom a labdát, műanyag nyílászárót elég keményen megkarcoltam, mivel lehetne javítani? Saját ajtóm, egyszerű fehér.
igen
és nincs átjárás a rendszerek között
Köszönöm!

Mivel én is szar ingyenélő vagyok (napaelem a tetőn) az aktuális változások fényében arra gondoltam, hogy a meglévő, de az éves szaldó miatt nem használt H-tarifát ismét használatba kellene vennem. Eddig ugye nyáron volt annyi többletem, ami a téli fogyasztást fedezte, így méreteztem meg és kiviteleztettem az E-onnal. A hűtő-fűtő berendezések is a nappali áramról mennek, egy-egy fázison a többi fogyasztó mellett.

Arra gondoltam, hogy októbertől, amikor a fűtés miatt a fogyasztásunk túllépné a termelésünket a klímákat egy ilyen kapcsolóval átkapcsolnám a H-tarifás mérőre, pontosabban annak a kismegszakítóira. Amikor eljön a tavasz, akkor pedig visszakapcsolnál a nappalira, mert azt a kevés fűtést, amit akkor igénylünk a napos órák számának emelkedése már kompenzálja. Ezzel tudnék valamennyit spórolni.

Kawa, látsz ebben bármi kivetnivalót, mint szakember?
Tehát ha 1-re kapcsolsz akkor csak hálózat van ha 0-ra akkor semmi ha 2-re akkor csak a napelem?
csak hogy jobban érts a pöcsöd a ház elektromos rendszere
és vagy a segg adja az ingert vagy a száj adja az ingert, egyszerre semmiképp sem sikerülhet kiszen kihúzod az egyik foglalatból és át kell tolni a másikba közben meg egyikben sincs
remélem így sikerült megértetni a kapcsoló működését 😁
amúgy létezik automata kapcsoló is, ha nincs áram az egyik oldalon átkapcsol a másikra, de én ilyet semmiképp se szerettem volna
nem kell érzékelni semmit
úgy képzelt el hogy vagy seggbe dugod az asszonyt vagy szájba, egyszerre nem megy mert csak egy pöcsöd van
szóval ha én napelemről haszálom a házat akkor a hálózati feszültséget lekapcsolja a kapcsoló, ha átkapcsolok hálózatra akkor a napelemet kapcsolja le
egyszerre kapcsolja le/fel mindkét oldalt

amúgy ha összekötném a hálózatot az inverter kimenettel akkor az invertel egyből elfüstölne, szóval elhiheted hogy igyekszem a teljes biztosnságra
Továbbra is a lényeg, neked kell kapcsolni, hogy ne legyen fesz alatt a hálózat vagy automatikusan érzékeli a változást? Nem tudom ezért kérdem.
En erzem.
Az allampolgar fizet adot, jarulekot, illeteket, rendszerhasznalati dijat, eloleget, foglalot, mindent. A pontos neven kell nevezni ezeket.
Ezért van a munkahelyi földelés, amire sokkal régebbi szabály van mint a napelemes rendszerek elterjedése.
sanyi baszki eljössz hozzánk és megfogom a pöcsömmel is ha kell a hálózati szakaszt ha a napelemes részre van kapcsolva
egyszerűen nem tud kimenni áram se a fázison se a nullán, pont ezért van a kapcsoló, és pont emiatt van középen a nulla mert így még át sem tud húzni, és pont azért 63 amperes hogy még véletlen se olvadjon szét a 20 amperes terhelésektől
szóval a fejlámpádban lévő 18650 akku előbb fog villanyszerelőt megrázni mint nekem a napelem
egyedül a tűzoltók vannak veszélyben ha égne a ház és senki nincs itthon, mert van leválasztó kapcsoló a napelemeknél, ki van oktatva mindenki még a szomszéd is, 1 másodperc alatt meg lehet szüntetni minden kapcsolatot mindkét vezetéken
vágatni akarok egy saválló táblát erre vonatkozólag de eddig még nem találtam aki megcsinálta volna
de ha blődli féle fogyatékos lenne a csapat és nem tudnak olvasni akkor lehet meglepetés
Ennél nég mindig az a bajom, hogy te kapcsolgatod oszt ha elfelejted vagy csak épp horgászol mikor a szerelő felmászik a kábelekhez és nem kapcsolod át akkor a kis rendszered megtolja némi vellannyal a közhálózatot hiába kapcsolja le és kissé lefüstöl, erről beszélnek a többiek, hogy ez nem túl biztonságos a te részedre sem mert hosszú hűsölés nézhet ki.
nekem az opcionális 4. kapcsoló rész nem kellett mert csak fázist és nullát kapcsol
En tudom, mi a kulonbseg az ado es a jarulek kozott.
Ado egy van, a szocho.
Nem járulék hanem adók, anno erről az összes fórumon vitáztak, a lényeg ha járulék akkor kötelező az ellentételezés (tehát ha tb akkor kötelező az állam részéről az ellátás) míg ha adó akkor nem kötelező hanem csak adható.
ilyen a kapcsoló https://www.ledbenjo.hu/Sirco-...
egy hibája van nem fér bele az elosztó dobozba mert nem lehet lecsukni rendesen
Lehet, de akinek igénye van rá, az próbáljon precízen fogalmazni.
De.
A munkavállaló munkabérét terhelő adók és járulékok a következők lehetnek 2023-ban:

15 százalék személyi jövedelemadó (szja),

18,5 százalék társadalombiztosítási járulék (melyből a nyugdíjjárulék 10 százalék, az egészségbiztosítási járulék 7 százalék, a munkaerő-piaci járulék 1,5 százalék.)
https://www.rsm.hu/kisokos/mun...

Mire gondolsz?
Azért az adó elnevezés sem annyira dehonesztáló hisz több mint 10 éve a tb járulék sem járulék már hanem adó az elnevezésében is ahogy mindennek adó lett a neve is.
Ini, ha szabad egy kerdest.

Az 1-0-2 kapcsolod tipusat meg tudod mondani nekem?
Max ami engem érint. Pontosabban nem is biztos, hogy az engem érintőkkel teljes mértékben, de azért igyekszem. A bortermelőkkel kapcsolatosakat nem tudom, de le sem sajnálom. A sárkányrepülőkre vonatkozó sem, meg a bányakapitányságokat sem. Hát... mondjuk azzal volt már dolgom, hogy a kitermelt termőfölddel mit kell tenni, de az csak érintőleges volt.
Meggyőzni meg lehet, de nem arról, ami le van írva, hogy nem adó, hanem használathoz köthető hozzájárulás.
Ha mutatsz valami hivatalosat, hogy aki csak gondol is a napelemre annak ADÓT kell fizetni, elnézést fogok kérni.
az inverterről már lekötöttem a hálózatot mert nincs értelme hálózatos módban használni ( eredetit igen de ez a klón nem sikerült jól)
a két hálózatot meg a 1-0-2 kapcsoló elválassza egymástól
a mérnökasszony szerint nem köthetnek bele mert elküldtem a kapcsolási rajzot arról amit mókoltam
amúgy a bemenő biztosíték sincs felkapcsolva hónapok óta