Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

anyuci ilyen vérmes volt? 😁
vagy pakolni fel még pár stringet
ha találok olcsón nekem a melléképületben az előtető abból lesz, legalább spórolok a trapéz lemezen
Gondolom nem csak a szekrénnyel volt gond.....
Mondjuk amilyen olcsók lettek a panelek akár lecserélni is érdemes lehetne
a poli jobb lett volna nekem is csak azok kisebb teljesítményűek több tartószerkezet kellett volna
állítólan a zsindelyes mono sokkal jobb mint a sima mono, de az is drága meg kisebb teljesítmémyű panel
nekem valami perc technológia van nagyobb fény tartományban termel, állítólag az infravöröst is látja, szóval csinálok egy tábortüzet elé és termel bőszen 😁
Ma dolgoztunk egy családi házban.....
Arra se képesek ha tudják hogy megyünk ha már rendet nem is csinálnak legalább a szekrényajtót csuknák be......
Igy van. Az apator lengyel cucc, nagyon kicsi nagyon olcsó és azért az érintjező se combos benne. De teszi a dolgát és a ganz se a régi már.
én max a lányát csinálom meg ha van neki egy 20 év körüli és vékonyka a hölgy
más villanyához nem nyúlok, de más kocsiját se csinálom meg, most már a motor szerelések is fel vannak függesztve
max ilyen motoros permetező, láncfűrész stb csinálok mert azt lehet seggen ülve is

apator kapcsolót kell venni, az sokkal olcsóbb mint a ganz kk
csak a 10-16 ampereseket nem szabad megvenni nagyon szűk a hely benne meg elbaszott konstrukció, a 25 amperes stabil fasza cucc
nekem a légkondin van 16 amperes de volt anyázás miért nem 25öst vettem....... bojlerhoz már 25ös lesz
Bocs, átsiklottam felette. Igaz.
És a gáztervvel meg a kiépités költségével számolva nyilvánvalóan lényegesen kedvezőbb ennek a megvalósítása. Mindegy, a tapasztalata érdekel hogy jött ki a matek.
Nincs gáz.
Az nyilvánvaló hogy a hüvös miatt jobban termelne, de lényegesen kevesebb a lehetséges napsütéses órák száma illetve a valós meg még kevesebb. Nekem ha nappal világos van de ködös vagy enyhén borult már alig termel. Az ideálishoz nagyon közeli tájolás miatt anno ezt kristályszerkezetet ajánlották mert nyáron hülyére termeli magát, akkor még nem volt szó havi szaldóról. Most már inkább a másik verziót választanám.
Amugy két klimára mi a fenének H tarifa? Sose térül meg- legalábbis a jelenlegi kiépítési költségek mellett. Ezzel kapcsolatos tapasztalatod érdekel ha egy szezont fűtöttél H-val, kizárólag szakmai tapasztalat gyűjtés terén, mennyire merjem ajánlani a H tarifát két - három berendezésre.
télen(hidegben) nagyon tudja tolni az ampert, sokkal jobban mint nyáron mert hideg a panel
tavasz elején párszor megközelítettem a névleges teljesítményt többször is, nyáron a közelében se vagyok
avval van a legnagyobb gond hogy csak pár órát éri a nap, sokszor még 11kor is ködös párás, 14 felé szikrázó nap 16 kor meg már alig süt
Jogos,ezért is pontosítottam.Kérdés neki mi a mély,majd elmondja,esetleg lefényképezi.
ini megcsinálja:) de egyébként nem bonyolult a dolog.
Más, olcsóbb, kisebb méretű kapcsoló is jó lényeg hogy legalább 20A kapcsoló képessége legyen, az bőven birni fogja hosszutávon is.
nekem pl februárban most egész jól hozott, december csapnivalóan szar volt január se volt egy túl fasza
nekem szerencsére van gáz, gáz is volt vele mert 184 köbméteres átlagom volt ami annyit jelentett hogy a szűk 20 ezres gázszámlám drágább lett volna vagy 30 ezerrel a rezsi szopatás után
napelemel meg vissza tudtam menni 130 köbméterre, jövőre meg 120as átlag alá tervezek menni
Persze nagyon nem mindegy milyen mély az a karc,mert amit leírtam az mondjuk egy csavarhúzó okozta karc vagy ilyesmi,ha azon próbálgattad a fejsze élét ott már necces a dolog.
aszonta mély a karc..gondolom nem akarja teknősre simitani.....
Így van, a H-tarifa igény a két Gree klímával lett beadva, ezzel kaptuk meg, első évben arról is fűtöttünk.
Csak ugye a visszatermelt teljesítményt kizárólag az A1-re számolják el, ezért köttettem át H-ról a nappalira.
Oké, köszönöm. Ha ezek fényében nincs szakmai / jogi / elvi akadálya, akkor a jövő héten hívok egy szakit.
sajnos nekem a tél közepe szinte teljesen kilőve ha nem szikrázóan süt a nap a napelem adottságai miatt...ez pont nyáron termel rengeteget, ugyhogy a szaldó elérhetetlen télen. Ebben az esetben a kapcsolós bulival egyetértek, hisz legális a visszatáplálás.
és itt nem szükségszerű a három állás sem, hacsak nem akar az ember egy konkrét leválasztott állapotot.
Kicsiszolod és megpolírozod.Ha sokáig elmész a finomítással (3-4000 excenterrel)akkor még polírozni sem nagyon kell,ezzel már el lehet érni simán egy 75-80as gloss-t,ezek a nyílászárók sem fényesebbek ennél.
Ez jó kérdés, mert azon aműanyagon semmi nem akar tartósan megmaradni.......de valami epoxis cuccal próbálkoznék....
Elvileg nem (mivel a klima megkötés nélkül mehet mindkét tarifán), bár az összes kedvezményes tarifára fixen kötöttt cuccok rakhatóak, de egyrészt a kutya se nézi amig nincs oka rá, másrészt meg én is ezt tenném ha lenne H tarifám. Gondolom ugyanezen klímák voltak anno eredetileg is a H tarifán, ott ugyanis elvárás a rárakott berendezés jósági tényezője.
Tehát ott tartunk hogy akarsz figyelmeztető táblát,de még nincs......
Csak akkor tudom nullara hozni, ha kabatban leszunk a hazban :D
300-350 kWh-t termel a rendszer telen, ha borult az ido, 250kWh. A nappali fogyasztasunk 220-250 kozott van. Nincs gaz, nincs kazan, minden villamos.