Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mondjuk az is egy ilyen eset lenne ha látom hogy tele van szórva napelemmel a ház, de nincs advesz mérő felszerelve 😄
Ez nem feltétlen igaz mindenesetben. De mint mondtam addig nincs baj amig nincs baj. Én se foglalkozok senki szarjával mit hogy csinál, arra figyelek nekem be kelljen biróságra járni. Ha olyan a ház hálózata akkor onkább ott hagyom és nem nyulok hozzá, legalábbis plombát nem bontok.
nem tudom milortól közép meg nagy de pl ha cégeknél cserélnek trafót vagy hasonló akkor ő kapcsolja a "magasfeszültséget"
az a baj hogy én mindent elfelejtek de amitvmegjegyeztem az az hogy ha előírás szerűen feszültség mentesítenek akkor se ráz a vezeték ha ráengedem az inverter áramot
gondolom össze van kötve minden is mindennel de ez csak tipp
Ja, meg az adóüggyel is 🤣
Hogy itt mindenki minimum a törvényhozás szintjén vágja ezt is 😄
nekem van a garázs tetején 3 db 230 wattos napelem több mint 10 éve , vagy 2 éve van egy szép aliexpresses 3 kw szinuszos inverterem 2 100 as akksi sorba , erről gépezek meg világítok a garázsban esetlegesen fúrógép köszörű vízpumpa , van több lyuk ha ide dugom hálózat ha oda napelem és a franc se kérdezett senkit hogy szabad-ééé vagy nem szabad-ééé
Téged nem is lehet meggyőzni azt az évek.alatt már megfigyeltem. Ugyhogy rád is hagyom. Párnapig el lesztek még ezzel addigra megfejtitek hogy mit hogyan kell értelmezni.....
Nem, ezért is írtam. Adó az államnak (állami intézménynek, költségvetési szervnek, stb), esetleg önkormányzatnak.
MVM pénzt kér, amikor használod az övét. De ezt beszéljük tegnap óta, ezredszer. Adó, kötelező. Használati hozzájárulás, ha használod, Ha nem, nem kell fizetni.
A feltételeket az üzemviteli előirások pontosan meghatározzák. Ennek ellenére az okos használok itányából minden évben akad egy két baleset, néha halálos. Mert értenek hozzá. A tanult horgásztársadnak üzenem.menjen ki közép.vagy nagyfeszre dolgozni, bár ott ezerszer biztosabb a feszmentesség, aztán ott nincs tévesztés....
Ezzel nem győztél meg.
Kell-e fizetnem bárkinek-bármit, ha tisztán szigetüzemben használom a napelememet, és most tekintsünk el attól, hogy szigetüzem legálisan üzemel-e (érintésvédelmi szempontból) a hálózatra kötött ingatlanomon?
Ha igen, mutatnád az erről szóló rendeletet? Mert ugye adót csak törvénnyel, vagy rendelettel, esetleg helyhatósági szabályokkal lehet kivetni. Az MVM, akinek fizetni kell ezt az "adót", ami használati hozzájárulás, ilyent nem tud kivetni, még ha szeretne sem.
Mostanaban igyekszem elkerulni,de idom lenne ra....
Pedig ezt azok magyarázzzák minden alkalommal akik ezeket a rendeleteket hozzák. Ugyhogy azok.meg csak tudják mire gondoltak.
ez nem így van
a szigetes csoportbavan valami hálózatis mérnök hölgy az kikereste a pontos meghatározást
töviden annyi hogy x mennyiségig nem engedély köteked de a két hálózat nem köthető össze
amit írsz az igaz lenne akkor az összes szünetmentest is be kellene tiltani hiszen mind egy mini szigetüzem

tudod mi annak a feltétele hogy egy adott szakaszt feszültségmentesnek lehessen venni?
szóval az egy ordas kamu duma hogy azért nem termelhetsz ki mert megrázná a hálózaton dolgozó kollégát aki áramszünet esetén a hálózaton dolgozik
nekem van egy pecás ismerős aki pont evvel dolgozik ő kapcsolja le a hálózatot és feszültség mentesíti ha dolgoznak rajta
Néha beleszaladok, de ezek a napokigtartó fingfűrészelések nektek való, különösen ha se rálátás se érdekeltség nincs de szötszálhasogatni lehet 🤣
A szakiellenőrt nem kéne meghívni a villanyász fórumra ide? 😆
Vagy a lakástuningos csávót. 😆

https://www.youtube.com/shorts...
A hálózathasználat dij telesen más..... nem erről vokt szó
Sivatag közepén lehet. A te értelmezésed szerint megint.....
Hidd el a villamos energia ügyi rendeletekkel bármelyikőtöknél jobban képbe vagyok mert kétévente ezzel tömik a fejem két-három napig illetve munkám során sokszor van hogy utána kell kérdeznem valaminek.amit én se tudok biztosan.
Szóval mondhatod hosszan, egy darabig próbálom.megértetni aztán feladom mert ezek nem tudásából ugysem keletkezik semmikyen károd. Az meg hogy hogy gondoljátok másodlagos.
Az adó egyik jellemzője, hogy a feltételek teljesülése esetén mindenkire kötelező. Adhatnak persze kedvezményeket, de alap esetben kötelező. Jövedelemadó, de bizonyos mértékig vagy korig 0%, de alap esetben mindenkire kötelező, akinek jövedelme van.
A hálózathasználati díj, ami nálad adó, meg nem, ha nem használod a hálózatot.
Beszéltünk erről már pár hónapja.
Azon az ingatlanon problémás, ahol már van szolgáltató vezetékes rendszerrel. A sivatag közepén a borpincémnek már miért is ne lehetne?
Tehát ha az utcán van, de a nincs csatlakozásom, az én értelmezésem szerint lehet. Az, hogy amúgy hogyan kaphat valaki használatbavételit, az egy dolog, hiszen utána, menet közben is lecsatlakozhat. De ez azért nem jellemző.
Jelzem, hogy tegnap délután pont VALAKI itt mutogatta a cikket, hogy adó, pedig nem az. Még a kifejezésben sem. Az, hogy a "rendszerhasználati díj" -al nem lehet olyan áldozattá válni, mert benne foglaltatik, hogy használati díja valaminek, mint az ördögtől való adónak, érthető, ha azt van használva.

Amúgy ha én lennék az MVM prezident, akinek nem tetszik, még aznap ott lenne az emelőkosaram olló és nyissz, meg van oldva, hogy ne lehessen az "én" tetőm használatából a mészárosnak hajókázni. Ja, stadion sem lenne belőle.
:-)
Ezt is értem, de egyrészt ez még mondig ado bárminek nevezzék másrészt indokolatlan mert ezért semmit nem adnak tehát mi.lehetne ugyan ingyen vagy nem ingyen ezzel szemben
Sziget üzem mint olyan nem létezhetne. Szintén ugyanet a rendelet tartlmazza valahol hogy szigetüzemet létesiteni ott ahol az utcán vételezési lehetőség van nem lehet. Ez is egy önvédelmi előirás akárcsak az erkély napelem tiltása. Mert a magyar pont ugy gondolkodik mint ini, jóvanazúgy......viszont mindenki használja a hálózatot, jellemzőit nem.lehet rontani minden kinai szarral és dolgoznak is rajta nem kéne agyonbaszni a dolgozót
Na, tipikus. Ki tartott pisztolyt a fejedhez?
Egyet kell tudomásul venni, egyrészt semmi nincs ingyen, másrészt pedig mindennek ára van.
Nem kifogásolom csak te nem érted hogy ez adó. Ráadásul a semmire.