Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

pedig vizes ember mondta, lehet átbaszott?
nem hinném nert örök barátságot fogadtunk mindig integet ha meglát....
egyszer állítottunk be egy gépet aztán annak a vizes hűtő rendszerét nem leengedni kellett hanem levegővel kinyomatni,
csak szar volt az automata elzáró víz szelep aztán amikor rádurrantottuk a 10 bar nyomást visszament a levegő a folyadék hűtőbe aztán kiköpött 3 kanna vizet 5 másodperc alatt
a vizesek meg ott baszakodtak mindenféle csövekkel aztán a szerszámos ládájuk víz alá került
a mucsi nem káromkodik úgy mint a vizes mester tette, hiába mondtam ne féljen a víztől, a vizesnek vízállóakba szerszámai, mi olajos dolgokal dolgozunk nekünk meg olajállóak
na akkor úgy éreztem hogy legszívesebben megvert volna a csőkulccsal 😆
kipakolt mindent a fal mellé törölgette szárítgatta meg anyázott hogy mostmár minden rozsda lesz
amikor megszáradtak akkor átfújtam neki az összes kiállított szerszámát menetfúró olajjal hogy ne legyen rozsdás, akkor már visított az ember, pedig würth cucc volt és nagxon jó az illata, és profi a cucc a világon nincs tőle jobb anyag ha csúszó felületeket kell kenni
na azóta mindig integet ha találkozunk 😂
Hozod a formád.....neked semmihez sem lenne szabad nyulnod de nem.érted meg.
szerintem holnap veszek hozzá két 25-ös csatlakozó idomot kpl csövem meg van itt valahol még szanaszéjjel ezt a szikszalagos megoldást inkább hanyagolom 😅
a zöld sárga szigetelöszalag betömi ezt a lyukat
de csak a zöld-sárga 😁
Szerintem az első 16 másodpercben megtaláltam a víz betáp kpl-t 😅
Aztán mondom had gépészkedjek én is egy kicsit ások egy 2 méteres csíkot(meghajlós)
Naaa. kiásattam a gázvezetéknek az árkot, meg a kútaknát a szivattyúnak(meghajlós)
Rendben. Meggyőztél 😁
van abból a 70 forintos lőszerből sok, a sok felesleges jogvédő bőrbe bújtatott libsinek sem árt meg
Jó csak ha lelövik, akkor a jogvédők reklamálhatnak. Ha agyon bassza a villany, akkor így járt.
az a pazarlás amikor értelmetlen dologra költ az ember
itt 2 cigi árából egy egész fasza is oktatást lehetett volna csinálni hogy velünk nem lehet baszakodni.....
Minek pazarolni a lőszert. Biztatni kell hogy másszon feljebb, aztán a nagyfesz megoldja 😁
Ott kellett volna hagyni őket a fenébe,majd lejöttek volna ha éhesek.
2 db 70 forintos .22es lőszer kellett volna a végleges megoldáshoz, után a többi meg sem próbált volna felmászni
Több mint 10 éve történt, befutott hozzánk egy bejelentés, miszerint 2 ember van a nagyfesz. oszlopon, egyik kollégámmal mint vonalfelelős mentem ki, mert a feszmentesítést a vonalfelelős kezdeményezheti a vonal beazonosítása után a KDSZ felé, de ehhez az ellátó állomásokhoz is kell kapcsoló embereket küldeni akik kikapcsolják és földelik a hálózat végpontjait, csak ezután lehet megkezdeni a mentést. Ez egy kétrendszerű vonal, 5 alállomás tartozik hozzá, erről él a fél város és több ipari nagyfogyasztó is, ezért a kikapcsolása hatalmas káoszt okozott volna. A katasztrófavédelemtől jött egy parancsnok, aki átvette az irányitást, közben hoztak egy pszichológust aki egy tolmács segítségével próbálta velük megértetni, hogy ha kikapcsoljuk a hálózatot, akkor a tettük üzembiztonságot veszélyeztető büncselekménynek minősül. Kint volt már a TV, rádió, a többi menekült a tábor kerítésén belülről őrjöngve biztatta a két oszlopon ücsörgőt. Egy hatalmas emelőkosaras tűzoltókocsi is érkezett, a kapcsoló személyzet az állomásokban várta már, hogy engedélyt kapjanak a kikapcsolásra, majd szinte az utolsó pillanatban elkezdett lemászni a két manus. Amikor leértek elvitte őket a mentő, aztán mindenki ment a dolgára. Ez érdekes módon nem kapott nagy hírverést, de ott akkor sokaknak főtt a feje.
És mi lett egyébként a sztori vége?
pedig ott nem véletlenül nem siettek 😅
Azért ez se mindig igaz, amikor felmásztak az afgánok a 132kV-os hálózatra állampolgárságot követelve, nem percek, egy óra is el telt mire döntés született, mert óriási üzembiztonságot veszélyeztető lépés lett volna kivenni a fél város ellátó kétrendszerű hálózatot, de azt se akarta senki hogy megégjenek. Baleseteknél se mindig eshetnek neki egy oszlop által betakart autónak, láttam pár éles helyzetet vonalfelelősként, olyan helyen is ahol te a közelébe se mehetnél.
Párszor összehozott a sors a kollégáiddal, hálózatot érintő közúti baleset, lakástűz, özönvíz stb, mindig is elismertem a munkátokat!
na akkor meg ezért se 😅
percek??? Mire gondolsz alkotnak egy kört az udvarban azt megbeszélik a stratégiát egy cigi közben?
Megy mindenki teszi a dolgát és azonnal. Jó esetben láttak már ilyet nem egyet nem kettőt nincs ott idő mélázgatni mint egy fakivágásnál, hogy körüljárogatjuk azt tanakodunk merről kezdjünk hozzá(kezeit széttáró)
Azelott lealltak a gyartasaval hogy megszulettel.
Mar mind totalkaros lett.
Amikor vállalkoztam, én szinte mindig lakásból-lakásba jártam, ha tudnád, én miket láttam néha.
Nem egyedi az eset.
Nincsenek itt percek,azonnali döntések vannak az adott információk alapján.Ez jellemző erre a munkára már onnantól kezdve hogy felkapcsolod a kéklámpát.körforgalomnál jobbról mész vagy balról,vagy balról kerülsz de jobbra mész hogy az a leggyorsabb de legbiztonságosabb legyen ,mindezt 20tonnával relatíve nagy sebességgel.