Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

áááá itt már nincs 50-es évek(legyintős) Hogy felnyomogatjuk a szomszédot.(kezeit széttáró) Az asszonynak ha csak egyszer rosszul szólunk másnap visznek a büntetőszobába 😅
Ez meg több motor 😂 😂 😂
Ez itt egy motor 😂 😂 😂
és azt nem is számoltad, hogy az ISONIT cserépfesték még vagy 60 ezer forint(kezeit széttáró)
Mert ha te becsempészel a cserepeid közé 200 darab napelemcserepet az még a holdról is látszani fog.
Át kell kenni fedőfestékkel, hogy ugyanolyan színű legyen mint a többi 😅
jaj(gondolkodós)
na ez jó hír így én évente tudok a tetőmről eladni a norvégoknak 1000 kw áramot 70 Ft-ért(kezeit széttáró)
Milyen messze van kőröshöz ez a norvégia? beszaladok a villanyosboltba veszek kábelt kihúzom odáig(kezeit széttáró)
Ebben van ráció.
mit kell kiszámoljak? Segítek(kezeit széttáró)
az egész tető egy napelemtábla 😅
vagy véletlenül a szomszédnak telepítetted 😆
amúgy egy 2,5kw rendszer ami egy fázisra telepíthető az lazán kivált egy 8-9 ezres villanyszámlát
ez 1,5-1,8 milla 50% támogatással 10 év alatt havi szaldóval is nullán lesz a jelenlegi áram árral
de ahogy emelkedik az ára úgy rövidül a megtérülési idő és olcsóbb sosem lesz
tipikus devizahiteles átbaszási séma
az eleje jól járt, behúzta a tömegeket aztán amikor megvolt a kritikus tömeg indították a szopórollert
és a nép sosem tanul
volt ilyen sok átbaszás már az elmúlt pár évtizedben
átlag háztartást ahol gáz a fűtés főzés bojler ott a 2.5 is vitte volna
felénk kurva sok házban így van mert amikor bekötöttékva gázt huszonéve annyira olcsó volt hogy minden is gázzal ment
hajdú bojlerekből hegyek voltak a méh telepen, nem győzték ketté vagdosni őket mert egyben nem vette át a vasmű
emiatt nem lett nálunk vezérelt áram mert még a vibrátor is gázzal ment nem hogy a bojler 😁
Az hogy fizetni kell, és azt senki nem szeret.
Az éves szaldó jó volt. De azt senki nem gondolta hogy örökké tart. Nem is ez a baja a többségnek hogy kivezették, hanem az hogy egyik napról a másikra, az ígéretekkel ellentétesen, és kiszámíthatatlanul tették meg.
Beugrattak egy csomó embert éppen 1 éve hogy aki most még megcsinálja a napelemet adott határidőig, annak még marad a szaldó a telepítéstől számítva 10 évig. Sokan ezért saját pénzből csinálták, nem támogatva, mert a támogatott napelemnél eleve az volt hogy bruttó elszámolás lesz (aminek a szabályait, és költségeit, még most sem lehet tudni)
Aztán mégsem ez lett. 10 év azért volt mert annyi idő alatt megtérült volna a rendszer. Erre lehetett tervezni, ezért erre ruháztak be. Azért mert a kormány ösztönözni akarta a gáz és olaj függés csökkentését. Aztán most közlik hogy "elhittétek mi? jól beszopattunk mindenkit"

Na ez a problémája kb. mindenkinek.

Engem nem szopattak be. Én is akartam csatlakozni az éves szaldóhoz, itt az ajánlat, de nem kötök rá. Amikor volt tavaly a mizéria, tudtam hogy nem lesz egyszerű, ezért vettem hirtelen egy akkut, amivel nem függök a sok gecitől, és van villanyom ha beüt a hűbazmeg.

Most hogy beütött, az én terveim semmit nem változtak, csak az igazság érzetem háborog azok miatt akiket beszopattak, mert nem értettek annyira hozzá mint én, hogy összerakjanak maguknak egy független akkus rendszert.
Ebben a kérdésben kivételesen egyetértünk.
Nincs gond a 4kW-al, sőt igazából ez is egy kedvezmény lett volna a kisebb rendszerekre. Mondjuk ez alatt már nem érte meg telepíteni akkor sem, de ez kb. valóban a szociális határ, amikor a ház ellátását fedezi, de a fűtést és villanyautókat már nem.
A hasznot eddig is adóztatták.
Ezt a 4kW feletti rendszerhasználati díjat azért találták ki, mert ha éves szaldóban pont nullára jöttél ki, akkor pont nulla forintot fizettél (valami éves 3000 forint díj azért volt így is) miközben használtad a rendszert. Ezért akartak egy olyan szolgáltatási díjat felszámolni (mert ugye ez nem adó) amivel kifizettetik, de egyenlőre nulla volt ez, mert még támogatva volt. Na ennek a díjnak lett volna valami létjogosultsága, de a jelenlegi káoszban nincs.
Rendszerhasználat az más. Ott használod a rendszert. De régen nem 0 hiszen amikor 5 forintért veszik tőled az áramot, és 70ért adják el, abban benne van a rendszerhasználati díj is, tételesen leírva. Nekem viszont sziget üzemem van, így ez nem érint.
Erre mondtam, hogy kiállhatok az út szélére egy puskával és aki arra jár attól elvehetem a pénzét. Ugyan az a jogalap. Kell a pénz, és van hatalmam kényszeríteni.
Abból indultunk ki hogy ez egy adó, ami a jellegéből is kikövetkeztethető bárhogy is nevezik. A dijért semmilyen ellenszolgáltatás nincs, csupán azért kell fizetni mert a birtokomban van.valami.
De most mar a szavakon ?ovagolunk. Egy hatarig, mely a hatar mertekenek a egyik osszeevoje, huztak egy hatart. Ez szerintem latszik is, es meg is neveztek, addig hasznalhatod a maset 0% dijert, felete meg fizetni kell.
Most nem mindegy, hogyan nevezik?
Ilyen szerintem sehol nincs. Itt meg különösen.
Semmi. Csak a teljesitmény dijnak nevezett valami pont hogy nem teljesitménydij mert független a betermelt teljesitménytől, egyetlen dologtól függ, a beépitett teljesitménytől és mindig ugyanakkora mértékű. Pont mint a járművek sulyadója ami időközben szintén teljesitménydij lett. Mindegy mennyit mész vele, évente a teljesitmény függvényében ugyanazt a mértéket fizeted.
Itt a pont.
Igazad is van.