Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

akkor ez nekem kétszeresen nem adózó
hiszen 4 kw alatti, plusz nem is kapcsolódik a hálózathoz
így most dupla nullával lettem gazdagabb 😂
Dehogynem. Benne van egyértelműen, a 4 kw feletti rész az adó alapja. Nem.azért adóztatnak.mert autód van hanem mert 75 lóerő feletti......
Azért ez nem a klasszikus adóztatás.
Linkeltem'.......anno én is mérgelődtem hogy a 4 kw lófasz, és ha gondol.egyet a kormány csak rendeletmódositás kell aztán másnaptól.lehet fizetni. Aztán még később térül meg. Szóval a lehetőség a mai napig adott.....
Na, akkor pláne.
Tudná. Mindig ki lehet találni valamit - ki is szoktak. Egyelőre persze nem, de semmire nincs garancia.
Mert minek így?
Mert tárgyakat (ingóság), utólag mikor adóztatott meg bárki is? Nem tudna egyik kormány sem elfogadható indokot erre.
Én legalábbis nem tudok elképzelni ilyent. Bizonyos luxuscikkere el lehet képzelni ilyent, pl hajók, repülök, de amúgy... Pláne, amire a rohadt faszkalap zöldnácik rámondják, hogy milyen jó dolog ez. Amúgy valóban, de nem úgy és nem azért.
Már rég kitalálták. Csak épp nulla ft. Ugyhogy be se kell vezetni csak módositani......
https://sisolar.hu/napelem-ado/
Nem mondom hogy így lesz,de miért is ne tudná megadóztatni?
De nem adóztatják meg a napelemedet.
Azzal nem vitatkozom, hogy a feltételek változtatása sokakat, vagy akár mindenkit kedvezőtlenül érint. Engem is zavar, hogy az adómból egy csomó olyant fizetnek, működtetnek, támogatnak, ami sem nekem, sem az elemi logika alapján nem kellene.
De. Volt valaha is kijelentve, hogy a hálózatra csatlakozáskor érvényes feltétel a szerződés végéig változatlanok maradnak? Én valóban nem tudom, nincs napelem, mert én az elejétől kezdve tudtam (pontosabban nagyon erősen valószínűsítettem), hogy ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. És nem is. Most aztán az, hogy ilyen okos ér jövőbe látó vagyok, vagy csak egyszerűen ráhibáztam, azt ki tudja? Mondjuk ráhibázni csak az tud, aki olyan dolgot jelent ki, amiről azért van egy kevés tudása, ebben ugye megegyezhetünk?

A saját napelemedet nem lehet, NEM IS FOGJA, ez maximum egy jó kis hangulatkeltés, semmi egyéb. Az, hogy növeli a házad értékét, és esetleg egy ingatlan alapú adónál viszont ez tényező lesz, de hát így a medencém is értéknövelő.

Ha valami hülye lázítani akar ilyennel, akkor mondja azt, hogy aki nem dohányzik, (nem-) iszik, kefírt, gyümölcsöt eszik, az is fizessen, mert nem kell neki majd gyógyszert venni, vagyis általában kényelmesebb az élete.
Nem csak ostoba vagy,még naiv is.
Pontosan erről van szó. Önkényesen bármit el lehet venni a másik embertől, de ettől nem lesz jogalapja.
Ahogy az én privát és független napelemet sem lehet megadóztatni, csak jöhetnek és leseperhetik a padlásról a felakasztott kolbászokat, mert kulák vagyok, meg elvehetik a két gebét amivel dédapám szántotta az a kis földet ami volt nekik.
Addig jo mig azt hiszik.
Mindenkinek megvan a maga keresztje.
Hát nem, de a kint élők azt hiszik, hogy ott olcsóbb. 😁
Soha nem állítottam, hogy 100%-ban megvetendőek. Azt viszont igen, hogy olyan arányban problémások, hogy ha általánosítok és csak a kivételeket, mármint pozitív kivételeket említem, azzal közelebb járok az igazsághoz, mintha a szar, szemeteket említem meg.
Viszont arra figyelek, hogy a kényszerű kapcsolatokon felül bármelyikhez is a szükségesnél jobban közelebb kerüljek, mint ami kell. A takarítónőnek hordok be ruhát, asszem talán én voltam az egyetlen, aki nőnapon virágot vitt neki, de kb. ennyi is.
Hogyertve?
Minden olcsobb,es jobb nem?
vasútnál volt egy csomó cigány
közvetlen munkatárs is volt, egyikkel sem volt soha semmi gond.
egyiket jacobsnak hívtuk 😂 mert ugye volt a reklám hogy "jacobs a roma" 😂
az pl olyan volt ha mondtad volna neki hogy kellene a nadrágod pár napra vette volna le aztán odaadja
sajnos a túlnyomó többségül nem ilyen...........
Hétvégén jöttünk haza a német-olasz turnéról........hááát vegyes a kép.
Hülyeség.
Nyugaton több kolbászt ehet, de migrált nigger a szomszédja és jó pofát is kell vágnia, amikor a munkahelyi vezető kirendeli ratyimenetre az utcára.
Én nem ehetek annyi kolbászt, viszont a kollégák között se cigány, se buzi. Na jó, a közfogis takarítónő az, de dolgozik mint a kurvaélet, nem késik, nem lop, nem büdös, csak a munkáját látom. És nem tudok panaszkodni - a körülményeket figyelembe véve.

Miért is él akkor jobban a nyugati?
az a lényeg hogy mindentől is függj
első körben elhitetik veled hogy a nike cipóben sokkal jobb érzés széttaposni a kutyaszart a 7. kerületben, meg az ájfónon szebb a messengerben küldött pinás kép
utána jön az hogy minek a lakás hiszen akkor a mobilitásodnak annyi, és az nagyon szoci ha egy munkahelyen kezdesz és halsz ki
na de a kocsi is felesleg mert az év 8700órájából 100 órát ha megy
és elhisszük mert a kirakat embereknek(nyugati nép) ez így működik, legalábbis mi ennyit látunk belőle
és ők geci jól élnek hozzánk képest
mi meg a föld 2/3 részétől élünk csak jobban, de ezt nem vesszük észre
ha ragaszkodsz valamihez egyből mindent úgy számolsz hogy a ragaszkodás kifizetődő legyen
szerinted én miért nem cserélem le azt a szaros astrát? pedig egy hasonló korú jeep cherokee minden tekintetben jobb lenne és még anyagilag se lenne sokkal megterhelőbb
elkezdek számolni és mindig mindenben jobb az astra, aztán ha leesik 3 centi eső már nem pecázok mert nem tud kimenni a partra az opel...... na de ugye nem sok nap esik az eső 😂
Valtoztatni akarjat a neptomegeket.
A sajat lakas mar nincs,legalabbis nyugaton.
Most jon a sajat auto.
Tomegkozlekedes es automegoszto a terv.
Kombinaljak agymosassal es penzugyi szivatassal.
Válaszoltam, nekem nem éri meg és kell a 2 fosszilis és a villany csak melóbajáráshoz működne mert hektikus a használata mindkét autónknak, de az egész ha matekolunk az én életemben tök értelmetlen ha csak be nem tiltják 10 éven belül a fosszilist hisz pl. a te két villanyod mostani új áron (használtat ne nézzünk) napelemekkel sziget nélkül van vagy 40 milla, azért most 6 új cliót vagy hasonlót kapok az üzemanyag meg ahogy írod is az adóztatás miatt erősen kérdéses, hogy meddig lesz valóban olcsóbb villannyal járni..........itt nem csak arról van már szó, hogy megengedheti-e magának valaki vagy sem hanem egyre kevésbé olcsóbb így ahogy többször írtam nekem még nagyon nem éri meg hiába megyek sokat.
Ott a hulye Handras,bar az szerintem csoro.
Érdekes így vitatkozni. Inkább vegyük azt, hogy ÉN veszem - nem vetetem ki, hanem veszem - a házatokban mindenki fél veséjét, azt adom el, hogy a költségvetési hiányt pótoljam.

Így már jobb neked?