Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

parkolót, meg adót most sem kell fizetni rá a szervizköltsége is csak töredéke egy hagyományos autójéval szemben. Amit viszont sajnálok, ogy autópályadíjat a vellanyosra is kell fizetni nyugodtan kivehetnék ezt ebből a körből ha már az üzemanyag megvásárlása híján úgy sem fizet a vellanyos útadót se 😅
Egyébként én ennek az új szaldónak csak azért örülök, mert a tefajtádat (forrás: frílac) ennyire idegesíti 😅
Lehet ezt egy picit azért keverjük. Azt, hogy sanyát basztatom a vellanyautó kifizetéssel csak azért van mert fogékony rá és tudom vele basztatni(fetrengős) Nos ezek a vellanyautó támogatások ha nem tévedek eu-s támogatások voltak. Szóval egy adófizető állapolgár zsebét sem nyomta az a néhányezer /talán 2 ezer/ autó megtámogatása(kezeit széttáró) Eu-s irányelv volt amire az únió adott pénzt amit nem lehetett másra elkölteni a kormánynak(kezeit széttáró) Most már, hogy sanya is tudja ezzel már sajnos nem tudom tovább szívni a vérét csak mondom 1,5 év után rakjuk tisztába a dolgokat 😅
...ezek szerint az öreg favágóra is nyitott voltál... 😂
Eccerse mondtam, hogy nincs igazad ezzel a villannyal - kapásból megértettem, hogy nálad a fillérbaxás a legelső szempont, a többi ennek van alárendelve. Ilyen habitussal már én is a legolcsóbb kínai-román villanyautóval járnék 😅
ez nem igaz mert az éves szaladó sokkal jobb alternatíva 😅
Mondjuk ide azt elfelejtettem írn, hogy tulajdonképen én nyitott lettem volna rá(kezeit széttáró)
Aha... akkor nálatok az öreg favágó szexelt az erdészet gyakorlaton a fasorban a diákokkal... most már vágom, miért nem beszélsz róla! 😆
egyébként teljesen mind1 mit írok mindig lesz valami kifogás, hogy miért nincs igazam 😅
mondjuk ebbe mamlasz a profi az néha már olyanokat kifogásol, hogy egy óvodás is kikacagná 😅
ja azért vettél passzátot(gondolkodós) Egy land rover sokkal biztonságosabb egy nyomorult passátnál akkor miért nem az van?
hát ez így nem igaz de be kell, lássam ennyi ilyen fantasztikus cikk elolvasása után abban még is csak igazatok volt, hogy rossz iskolákat végeztem(kezeit széttáró) Agrármérnök és erdészeti felsőfokú képzésnél egy női tanár sem volt(kezeit széttáró) Általános iskolát meg nem magamnak választottam szerintem oda nem jártak ilyen beállítottságú tanárok(szemeit körbeforgató) Egyedül szakközépiskola múlt rajtam de azt meg tudjuk be annak, hogy egyszerűen csak nem volt szerencsém 😅
akár 80 km-re is ingázhatna vele. A 100 km-rt azért nem mondom mert az télen -5-ben már necces. Bár ha kicsit élelmesebb lenne sanya, mint ahogy nem én a cégnél simán tölteném a gazdasági bejáratnál egy 220-as konektorból 😅
házon kívül töltögetni már szerintem tavaly sem nagyon érte meg villámtöltőn.(kezeit széttáró) A többi lassú töltőn meg senki nem baszakodik szívesen.(szemeit körbeforgató) Mondjuk az ikeánál néha töltünk, mert mire felmegyünk megenni a 12-es húsgombóc menüt krumpli pürével, barna mártással, áfonya lekvárral eltelik 1-1,5 óra addigra már rég csumin van az autó kb. 1000 Ft-ból(kezeit széttáró)
De akkor még mindig csak egy dácsiában ül, valószínűleg neki számított a biztonság is.....
sajnos neked kevés volt a 4 perc(gondolkodós) Ha végiggondoltad volna, hogy ingázni nincs ettől jobb melóba járni (kezeit széttáró) Ha 80 km-re lenne a munkahely szóval napi 2* 80 km-rt nagy biztonsággal meg tudnál tenni, hogy csak otthon kell tölteni az autót(kezeit széttáró)
Az asszony havi 1000 km-hez max 5* kell tölteni az autót otthon nulláról csumára. Mivel egy töltéssel elmegy átlagba 200 km-ert. Nyáron akár 300-at télen meg kb. 180-at. Nem tudom 23 vagy 26 kw-os az akksi. Szóval számoljunk 25-re 5*25=125 kw/h*12= 1500 kw/h-ból elfurikázik 12000 km-rt. Ha napelem nélkül magas 70 Ft-os áron kellene tankolni akkor 1500*70= 105000 Ft lenne 12000 km-r. Csak szólok a hajdúbojler többet eszik pedig az nem is mén sehová 😅 Ez 100 km-re vetítve 875 Ft. Ha 38 Ft-os rezsicsökkentett árral számolnánk ez 57000 Ft lenne/év 4750 Ft/hónap/1000 km. 475Ft/100 km (kezeit széttáró) Nyílván nekünk ez jelen pillanatban ingyen van, ha nem módosulna a tik-tok üzenet januárig akkor is csak pici pénzbe kerülne havi szinten(kezeit széttáró) Persze nem azt jelenti, hogy ennek örülök mert kicsit sem örülök ezért nyugodtan baszogathacc még vele kénytelen leszek állni a csapásokat van amikor méltósággal van amikor meg nem attól függ milyen cipő van rajtam 😅
Na nézzük a te példádat:
Elmondásod alapján munkába járáshoz havonta megteszel 2000-2200 km-t(kezeit széttáró) Az egyszerűbb számolás kedvéért legyen 2000 km/hó Itt nem kell sokat számolni elég ha a fent leírt számítást megszorozzuk kettővel (kezeit széttáró) A lényeg az, hogy 3000 kw/h vagyis emelt áron 210 ezer Ft-ért autózhatnál 24000 km-ert vagy csökkentett áron 114000 Ft-ért. Nos ehhez képest vettél egy kopel korzát szerintem 5 lityis fogyasztással. Mennyi most a benga? 650 körül(gondolkodós) 5*650=3250 Ft/100 km. Szóval évente 780 ezer Ft-ot fizetsz, hogy eljárhass dolgozni(gondolkodós) Most hagyjuk hogy visszatérítenek 15 forintot/km-r mert ezt a dákónál is visszatérítenék. Azzal keresnél pénzt akkor is ha 70 ft-ér töltenéd mert 24000*15 Ft/360000 Ft. kapnál vissza tölteni meg csak max 210 ezerért kellene 😅
Szóval lehet kicsit tovább kellett volna gondolni. Éves szervize 15000 Ft az opelon csak az 2 olajcsere évente az mennyi is? 😂
Engem csak a sebességük zavar,állandóan feltartanak.
12? ugyan, pipi akkorára csak vágyik, különben nem kompenzálna állandóan a lóvéval 😅
Nyilván melegszik, 10 A-nél disszipál rajta 8 Watt, ha schottky, akkor is 3-4 W. Több diófa esetén ez ugye összeadódik.
Mert ti is képtelenek voltatok kivetni a szemetet magatok közül... bár asszem pont a Lidi tiltotta meg először a taxisoknak a töltést.
Ha megpróbálnátok érdek nélkül, kivülről nézni ezt a villanyos történést, látnátok az okát, miért rühelli legtöbbjüket a "normál" autós...
Indult ez a támogatásssal... milliókat adtak az autó árába, miért? Sok évig ingyen lehetett tölteni, miért? Nem kellett parkolót, adót fizetni rá, miért? Mivel legelőbb a gazdagabbak tudtak ebbe beugrani, a "pórnép" megint csak azt látta, hogy a "gazdagok" kapnak valamit, ők meg ugye semmit.
Aztán a villanyautósok, mint embertípus... azt a rinyálást, mikor megszűntek az ingyen töltők, elkezdett felfutni a gyorstöltők ára, meg az otthoni töltés - ők voltak a leghangosabbak, pedig a villanyár mindenkit érintett. Aztán jött a napelem osztogatás, meg az adómentes ingyen üzemagyag (a saját napelem ugye) szóval megint csak ők jártak jól.
Arról nem is beszélve, hogy 100-al mennek a pályán, és állandóan kerülgetni kell őket 😁
Szóval a közutálatnak (amit ők irígységnek tartanak, amiben van is valami) van alapja 😃
kicsi volt a pöcse... egy 30 as nőnek nem biztos hogy a 12 es puska a vágyálma 😂
Mert biztos te már gyereknek is ronda voltál... 🤣 Egyik fiatal tanárnő sem izgul fel a kicsi, hájas, szemüveges Lajcsikára, aki sír, mert elszedik az uzsonnáját 🤣
sokat olvastam hogy az mc4 csatis diódák melegszenek még a 30 amperes is forró 8-10 ampernél mert gagyi fos mind
pedig ingázni 30+ km távra sokkal jobb a villany
jövőre 700+ lesz a benzin mert emelnek 40ft jövedéki adót
napelem+havi szaldó+villanyos kocsi otthon töltéssel a jelenleg legjobb módszer a spórolásra
én olyanokat hallottam hogy ha fizetős lesz akkor egyre több cég telepít töltőket mert van benne üzlet
aztán ha mindenhol lesz töltő akkor. még több villany aztó ledz és még több töltő
végül amikor már nem a kereslet határozza meg a piacot akkor egyre olcsóbb lesz
most az elején járunk, végre nincs ingyen töltés lehet telepíteni