Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szóval olyat akarsz mint a kormány(gondolkodós), hogy még a holdról is látszon 😅
én egyet láttam ezekből, após kőműves volt és ők csinálták
az istálló rész akkora volt hogy 40-50 ló lazán elfért benne a lakás is szerintem 3x akkora volt mint a miénk, ki lett pótolva, átalakítva stbstb
szóval nem a legcsóróbb csöves vette meg
neki ilyen retro kellett......
Azok aljahollandok voltak akkor.
állítólag nem kell dióda mert van a panelokban, a feszültség különbséget meg 10% alatt kell tartani akkor dolgoznak jól
de nem adok 10 pénztől többet egy panelért szóval még várni kell mert ahogy néztem olyan 15 felé árulják őket, ennyit nem érnek
nekem nem tetszett a csíkos festés, lehet aztán ez is szép lett volna pár embernek
pl a hollandok felénk elég sok tanyát megvettek, a belső vakolás kb mindegyiknél olyan hogy léccel le lett húzva, megszáradt és festették le mésszel
ehhez képest profi munkát végeztem 🤣
Nem kell kapcsolgatni. Diódával össze kell párhuzamosítani. Persze az sem árt ha kb. egyforma a feszültsége a mezőknek, mert ha egyformák akkor van esély rá hogy párhuzamosan tud működni. Ha van egy nagyobb feszültségű mező akkor pedig az fog dolgozni csak amíg éri fény.
Szép? Az szubjektív.
épp a napokban fogant meg a gondolat bennem hogy csinálok egy elő tetőt napelemből, aztán ha kevés a fény felkapcsolgatom őket, tökmindegy hogy 1 string van az inverteren vagy 4, mert ha a feszültség megegyező ampert úgy sem tud többet felvenni, szóval ha nem süt a nap akkor nekem termel 500w, 4 string van akkor meg 2000w
az új panelek már ilyen 40 ezer felé vannak, ha lesz bontott újra 6-8 ezerért akkor veszek egy utánfutónyit
teljesen jó az érintésvédelem, másfél év alatt ha nem baszott meg senkit akkor már nem is fog, már a fürdőkád sem ráz amióta napelem van pedig az mindig is rázott, bepakoltam 3 fi relét is az sem volt eddig egy sem, le van mind tesztelve faszán működik
igazándiból a háztartási szintű villany az egy nagyon egyszerű dolog, a legbonyolultadd az alternatív villanykapcsoló
a festés végül kiderült miért lett szar, valami fos hengert vettem, és az ilyen munkát tud csinálni, pedig még alapozva is lett a fal, és mégis látszott a csík
na mindegy a festés lényege hogy szép legyen, én meg csak jó munkát tudok csinálni
Én meg nyomott áron örömmel átveszem a nem használt napelemeket. Ha elég olcsó akkor annyit felrakok, hogy teliholdnál is termeljen elég villanyt 😁
na hát ha túl sok a napelem akkor szereljük le(meghajlós) Kitöltök egy adatlapot az állami támogatáshoz amibe benne van ez elmaradt várt haszon is olyan szűk 5 millát fizetnek vihetik is(meghajlós) Ebből levontam, hogy a felét fizették amikor felraktam. 😅 Ha a francia gazdáknál ez a modell működik gondolom nálunk sem okozhat problémát(meghajlós) Ott adnak egy halom támogatást a bortermeléshez most, meg amikor sok lett a bor adtak egy halom támogatást a borok megsemmisítéséhez(fetrengős)
De tulajdonképen nálunk is van rá példa, hogy kifogástalanul működik(kezeit széttáró9 Megveszünk több millió kovidvakcinát 2-3-szoros áron, majd ennek a kb. 90 %-kát jó sok pénzért megsemmisítjük(meghajlós) Vagy veszünk 16 ezer haszna vehetetlen lélegeztető gépet a piaci ár háromszorosáért amiből amit munkára fogtak tuti kinyírt egy embert a nem használt 15 ezer darabot évekig meg örzik egy raktárba havi több száz milláért(kezeit széttáró) Majd aztán ingyen nekiajándékozzuk az arra rászoruló országoknak 😅
úgy, hogy szerintem az én ötletem egy kicsit sincs a valóságtól elrugaszkodva(kezeit széttáró)
még a konyhát is leburkolta de festeni nem tud a csávó mert múltkor csíkos lett neki azóta nem mer festeni(fetrengős)
De ha ilyen balfasz a festéshez vegyen méregdrága platíniumot azzal szerintem talán nem baxxa el ha nem folyassza előtte végig a falon a falfixet 😅 Én még ugyan nem használtam olyat de most vettem a havernak egy 2,5 kilósat 6600 ft-ért ami elég vagy 30 négyzetméterre 😂
Mutogattad, hogy hogyan oldottad meg az erintesvedelmet meg a ket rendszer osszekapcsolasat, egy festes meg kifog rajtad??
engem egy éve mindenki hülyézett a sziget miatt, most már egyre kevesebben 😂
persze a havi szaldó még mindig gazdaságosabb mint az akkus szigetüzem, de ha beleszámítom a villanyóra kerítésbe építését a hálózatfejlesztést meg minden egyéb dolgot( pl az új vezetékelés utáni újra festés) aminekem pluszba jönne akkor a sziget nekem gazdasaágosabb, mivel anno elbasztam a 3 fázist....
A nemet esemenyeket latva, plusz a nemet kormany tagjait, en pont az ellenkezojet tennem.
De ugyanazt biztosan nem.
Tessék, egyszerűen azt mondják,túl sok a napelem,meg egyenlő bánásmód........
https://infostart.hu/gazdasag/...
Ha abbol indulunk ki, hogy a németek már kretén modon fullba tolták és teszik most is a napelemet, nem tulzottan elrugaszkodott elvárás volt.
10-12 éve egy autó kibaszta előttönk a szomszéd gázcsonkját, leszakadt a csap róla, ordított kifelé a gáz ami a csövön kifért
volt vagy 4-5 óra mire kiértek, ráolvasztottak egy másik csapot negyed óra alatt és elmentek
ha baj van akkor viszonylag gyorsan intézkednek
kicsit fosunk hogy be ne gyulladjon mert akkor lett volna ép nagy tábortűz
hát a csőtörésnél nem volt engedélykérés 😅 3 nap múlva be volt foltozva a lyuk is(kezeit széttáró)
Inikém én azt mondom nem nagyon indokolja semmi egy 3 óra munkát egy év alatt végezzenek el(gondolkodós)
Állítólag régebben ez simán 2 év volt 😂
a múltkori csőtörésemnél itt voltak pikk-pakk 2 teherautó, kotrógép, 5 ember(kezeit széttáró) Egész napos meló volt nem csak ilyen fika munka egy gázlekötés(puszitküldő)
aszfalt vágáshoz kell engedély ami ismét nem 2 napos dolog, utána azt is intézni kell hogy megcsinálják az aszfaltot
sok-sok éve nekünk 10 ezer volt a gázcsonk, lehetett vagy 25 éve, mikor kész lett a hálózat akkor már 50 ezer volt a gázcsonk és úgy hogy te ástad ki a gázbevezetésnek az árkot, haver csinálta mert akkor még nem volt az utca legvége leaszfaltozva
na annak mondták ha kiásta szóljon akkor kimennek egyik nap rákötni ha nekik kell ásni akkor majd értesítik

amúgy egyedül a telekom ami kurva gyorsan reagál, kértem gyorsabb netet ami már nem rézen jön, egyik nap kijöttek kibaszták a régi rozzant oszlopt hoztak egy újat, valami dobozka van rajta aztán másnap bekötötték, az igény bejelentéstől a működöképes netig nem volt 3 nap
Régi történet, főleg nem nők hanem faszik jöttek, vannak és most tanulnak illetve már melótnak, majd kiderül, hogy mennyire lesz sikeres a dolog ls, hogy maradnak-e? A nemzetközi kamionos történetnél van egy veszély, a csábítás a nyugati cégek részéről aminek egy amúgy is csak a kamionban lakó messzi földről származónak igazából mindegy kinek dolgozik így csak a pénz fog számítani, vootak eleinte a románok oszt pár hónap betanulás után elhúztak, moldávok, ukránok szintén, a mostaniaknál majd kiderül.
Ja csak Bobcat kell meg teherautó meg két ember útátfúrással jobban járna mindenki
Igazából élvezetből szopatnak mert megtehetik
Nem is írtam, hogy mind egy szálig.
A másik az, hogy szakmabeli tudásod miatt gondolhattad volna, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen.

""Emellett szintén a napelem rendszerek irányába tereli a figyelmet a környezettudatos gondolkodás örvendetes térnyerése. Az a tény, hogy használatával már önmagában védjük a környezetünket, csökkentjük ökológiai lábnyomunkat, sokak számára rendkívül nyomós érv az ilyen megoldások mellett.""

https://www.cegledipanorama.hu...
hurrá 🤣7
Csak az útszéli qrvákat sajnálom akik a kamionsöfőrökre szakosodtak lehet felkopik az álluk(fetrengős)