Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Neked már nem is szabad(kezeit széttáró) Amilyen veszélyes szakmát űzöl bármikor végzetes bajod lehet(kezeit széttáró) Vagy a sorompó esik a fejedre a cégnél vagy a a festékgőzben murdelsz meg a komádnál(meghajlós) Az, hogy a 3 pulyával mi lesz nem számít nem kell velük törődni majd megélnek ahogy tudnak minden szülői támogatás nélkül(meghajlós) Így kell gondolkozni. A cigányok is az a pénz amit az alkalmin megkeresnek egy nap, estére elköltik így nem nyomasztja őket még az inflációs hatás sem 😅
Az én befektetéseim az én életemben már sosem fognak megtérülni. (kezeit széttáró) Nem 5 évre gondolkozok hanem 40-50-re. sose fogom élvezni a gyümölcsét. A mai elültetett nyárfából 25 év múlva már nem én fogom a wiszkit szürcsölgetni a teraszon, mint ahogy azok a pénzek sem az én szekeremet tolják majd amik az ingatlanból vagy ingatlanértékből jönnek(kezeit széttáró)
vannak ilyen víztisztítő berendezések. Valamikor régen nézegettem de nem vagyok jártas a témában állítólag meg lehet szelidíteni vele a kuti vizet azt egész fasza lesz, még lágy víz is lesz belőle igaz a bableves nem fog felforrni az életben sem 😆
Ha annak az árát leszámolod a komplett fürdőszoba szétverés árával szerintem el lehet gondolkozni rajta(kezeit széttáró) Fizetek kb 6-8 ezer ft-ot havonta a vízért csatornával együtt így nem gondolkoztam mélyrehatóbban ilyesmin. Persze ha adnának rá támogatást amit tésanyi is fizetne más világításba kerülne a dolog 😅
4.80
Gratulálok ostoba úr!Ezért mondom azt hogy aminek legalább 5 év a megtérülési ideje,abba nem fektetek.
ez nem járható út mert nagyon vasas a víz
a fürdés és a budi menne a kútról, a mosógép és kézmosó-mosogató a hálózatról
szóval mindent szét kellene faragni plusz kiállásokat feltenni a kádhoz is meg a budihoz is
na ez a sok meló
hát ilyeneket csinálok. De ahhoz, hogy a vized legyen ingyen ahhoz nem kell átalakítani a fürdőszobát csak ledugózod a hálózati betáp vizet azt rákötöd a kúti vízre. Az meg nem akkora dolog. (gondolkodós) Maradt ki néhány méter kpl csövem adjak? 😆
nem a kút a gyenge pont hanem a bevetetés
gondolom képben vagy mennyi zseton egy fürdőszoba átalakítás
plusz mennyi meló....
ebben az a hiba hogy most már túl sok lett a cigó
15-20 éve még menr volna a dolog
olcsók a régi házak és cuccolnak ide a cigók
pl van olyan aki érdről jött 30+ ért eladták a putrit itt meg vettek 2,5 ért egy hasonlót a többit meg eltapsolják
ini baszki olyan jó megoldást írtál a cígókra múltkor csak a duma a nagy?
Pár szomszéddal összefogtok este szalmabálákkal körberakjátok a házukat. Meggyújtjátok majd amelyik menekül az ablakon a szívlapáttal állonvágjátok 😅 Utána rendes becsületes ember lesz mind(meghajlós) Valami ilyesmit írtál ha jól emléxem(kezeit széttáró)
a kútból gondolom ingyen jön(gondolkodós) a napelem csak elbír egy pedrolót(kezeit széttáró)
sanyám itt csak annyi, hogy pont te is kihasználhattad volna ezeket a lehetőségeket mégsem tetted ezért hagy ne legyek már hibás(kezeit széttáró)
kb. ezt a kettő lehetőséget használtam ki életemben mondjuk ez volt hasznos a számomra. Az előző évek kb. 1000 támogatását meg nem az ilyen csók meg szocpol meg a faxom tudja mi amit öntöttek az embereknek az évtizedek alatt(kezeit széttáró) Ezt is te fizetted és hidd el én is aztán ezen mégsem siránkoztam kb. sose 😅 Az igaz,hogy megtaláltam egy gyenge pontodat és nem engedtem de ezt is csak azért mert megmosolygtató 😅 Ha tudnád,hogy a befizetett adónkból mennyi cigány van támogatva vagy tudnád, hogy a ner is részesül belőle nem azon sírnál, hogy adtál 201000 embernek néhány forintot a két támogatásra, hiszen havi szinten többet fizetsz más egyéb számodra érdektelen és nem fontos dolgokra 😂
Ja a tetőm értékes felület ott csurog le a víz ha esik az eső 😅
Nem erre alapoztam a fűtésemet így ilyen irányú befektetéseket nem eszközöltem a házon.
Nekem a sántított, hogy majd villannyal elfűtögetek egész télen ingyen áramból(gondolkodós)
Ezért más irányban indultam el a fűtés terén ami nem kényelmesebb megoldás de mondjuk a fűtőanyag mindig a rendelkezésemre áll(kezeit széttáró) Amikor a támogatást adták a napelemre én úgy gondolkoztam és jól gondoltam, hogy fölös másfél millának sokkal jobb befektetési értéke van a tetőn mint a bankban 1%-ért vagy a párnacihában(kezeit széttáró)
persze hogy te vagy a hülye le is írtam miért....
szabványosîtás, villamos hálózatom fejlesztese elvitte volna a támogatás összegét
és
semmivel sem érne többet a házam mert a sok cigó miatt hamarosan eladhatatlanná válik
lemennek a szüretek addigra lesz annyi fölös pénzem hogy vegyek egy nagyobb akkut aztán szarok a világra fizetek gázra villanyra havi 20 ezret és pihengetek a kanapén heti 7 napból 5-6 napot
még a vizet kell megoldani hogy a többsége ingyen jöjjön és ismét spórolok sokat
át(megsértődős) Remélem a dzseckível bemégy vagy 15 km-ert azt kifogy a benzin és nem találnak meg csak 2 nap múlva 😅
ezek a befektetések már megtérültek, hisz nekem 1,5 misibe került ennél már jóval többet ér az a rendszer ami fent van a tetőn. Azon is túl vagyok, hogy azon kelljen dillemázgatni, hogy kell e nekem ilyen rendszer. Az biztos, hogy a mostani árak és a mostani feltételek mellett nem kellene ilyen eszköz.(ujjával nemet mutató) Viszont már nem eldöntendő a kérdés mert kicsi pénzért ez a beruházás már megvalósult.(megvalósult) és megtérült az extraprofitot meg az is hozta, hogy 2,5 évig nem kellett villanyszámlát sem fizetnem.
A pipiféle arcoskodás meg nem szűnik meg veled szemben, mert te ellenezted a napelemet a legjobban, majd akkor gondoltad meg magad, amikor már támogatás sem volt rá meg drága is lett. 😅 Minden féle szedett vedet, használt, úton-útfélen talált dolgokból kihoztad az én rendszerem felét duplán pénzből 😅 De amikor meg pofáztam, hogy a 25 év alatti fiadra kapnád ocsóé akkor én voltam a hülye 😂
az is marad
annyit spórolok évközben a napelemmel hogy a gázfogyasztásom leesett 184 köbméterről 130 köbméterre mert fűtök annyit a légkondival hogy ezt elérjem
szóval van havi 30 ezer spórolás, vagyis inkább minden úgy marad ahogy volt
majd ha kesz pénz bővítek még pár panellal és mégjobb lesz, most a panel olcsó többi kacat meg már minden megvan
tervben van egy előtető aminek majd napelem lesz a teteje
Há ez a része meg azért nem mert az áram ára a legkevesebb egy villanyszámlán(KEZEIT SZÉTTÁRÓ) tavaly sutyiban megint belecsempésztek valami adófélét a 38 forintos áramból nincs szerintem 7-8 forint az áram értéke az összes többi elmegy a sallangokra amit meg nem elvárt, hogy visszafizessenek mint ahogy az áfatartalmat sem(kezeit széttáró) Ezt a részét pont le is xarom, mert én azért telepítettem akkora rendszert amekkora mert az fedezi az éves villanyenergia szükségletemet. Én sosem vártam vissza pénzt a túltermelt áramért nem is nyilatkoztam róla én csak azt várnám el, hogy amit ígértek azt teljesítsék esetembe még 8 évig(kezeit széttáró) Az meg annyi,hogy az áram amit megtermelek fedezze az energiaszükségletemet és nem érdekel ha évente 1-2 ezer kw/h-val többet adok be a hálózatba.(kezeit széttáró)
Na jo de neked konvektor van.
fusztrál de csak azért mert ilyen a gondolkodásom.😅 Szarhatnék is rá még így is kevesebb lesz a villanyra a kifizetnivalóm mint akinek nincs ilyen eszköz telepítve a háztartásába(kezeit széttáró) Nem vagyok különösebben nagy áramfogyasztó(kezeit széttáró) Soha nem fűtöttem villanyról a későbbiekben sem tervezem. Nincs villanykazánom se hőszivattyúm(kezeit széttáró) Klímák vannak nem fűtöttem vele soha. Én, hogy beleférjek a kvótába a gázkazánt korszerűsítettem a födémet leszigeteltem meg kapott a rendszer egy vegyes kazánt amivel egy szezonból másfél hónapot kell fűteni ingyen fából amit nem én csinálok mert az asszony van otthon(kezeit széttáró) Nem vág lyukat a költségvetésen, hogy az áramot esetleg ez még nem biztos részlegesen fizetni kell. Mert a 10 évből amit aláírtunk még csak kettő év telt el. Az átbaszásokat nem szeretem.(kezeit széttáró) Mondjuk most jobban fáj, hogy a kiegészítő kőpor amit rendeltem az egyik pecóhoz a 2mm gördülőszemcsés helyett 1,5-ös kapart lett(fejét fogó) Most dzsúdozok a tüzéppel. Plusz megint csúszok 1 hetet a felújítással. Aztán a garázskapu az asszonynál nem nyílik a távirányítóra pedig 2 hónapja cserélték benne az egységet ugyanevvel a hibával. Az édesapám autójába meg beesett a fékpedál láthatólag a bal hátsókeréknél elfolyt a fékolaj és ez mint egy strandos vasárnapra derül ki és ez mind az én bajom a sok más egyéb teendőim mellett(kezeit széttáró)
ezért sem lett "rendes" betermelős napelem
egyrészt a szabványosítás másrészt a 3 fázis miatt
plusz ha van 3 fázis akkor a lakás egy részét átvezetékelni hogy kb egyformán fogyasszon
ezek legalább elvitték volna szigetüzem felét
bár hosszútávon egy vezérelt tarifa h tarifa visszahozta volna az árát, szóval hosszútávon jó eséllyel a betermelős érné meg jobban
de végülis a legnagyobb érv az volt hogy nem akarom azért kivágji a fáim hogy a napelemnek jó legyen, földi telepítéssel meg nem lehetett betermelős rendszert csinálni
Akku nincs, de a szaldóshoz engedélyezett inverter kell, meg hivatalos telepítés, ami kiteszi az akkud árát, mire szabványosítod a villanyórát.

Persze az akkuval meg az a baj, hogy felkapott lett, aztán horror pénzekért rádnyomják a szart is.
Azt meg kevesen tudják megcsinálni, hogy összerakják maguknak, mert így megéri, de lehúzós szerelőkkel és kereskedőkkel már nem.
akkor te is kárörvendesz(kezeit széttáró) Pedig én csak megköszöntem a szívességeteket 😅 Látod kéri laca még meg sem köszönte csak annyit mondott,hogy neki ez jár 😂
persze a beetetés a gond
sokan direk azért csináltak napelemet meg hőszivattyút meg egyéb dolgokat mert úgy számoltak pár év alatt megtérül
de
még mindig jobb egy hőszivattyú mintvegy konvektotos fűtés és ety 10kw rendszer még télen is termel legszarabb hónapban 200kwh áramot de februárban akár 3x ennyit is
szóval a gáz fűtéstől mindenképp jól jár
most a hülyék szopták be aki mindenféle infra fűtést vettek, norvég panel meg hasonló szarokat mert az kidobott pénz volt, kurva sok hekyen láttam hogy az volt a fűtés hogy bojler fűtőszálból 6-8-10 db egy dobozban és az bolt a kazán
amúgy még mindig azt mondom a havi szaldó élhető dolog, még így is visszajön az ára, aki 50% támogatással tette annak meg még előbb
nekem a sziget visszajön 10 éven belül, a havi szaldóvsl meg nincs akku ami a rendszeremnek kb harmad része
Vett egy autót, aminek örült, erre elkezdtétek szétszedni simán irigységből, na akkor dörgölte az orrotok alá.
Lehet hogy mondtál ilyet, de inkább a fikázódás szokott átjönni tőled a kárörvendő cikkek linkelgetésével.

De amúgy mindegy is. Szerintem kicsit rinyál és úgy is ő fog jobban járni ezzel is, ahogy engem sem hat meg túlzottam.
Eddig húzták az időt a bekötéssel, most meg már engem nem érdekel. Van annyi akku a házban, hogy pont leszarom mit variálnak a szaldóval. Jó lett volna ha összejön, de így már nem kell.