Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én most másként oldom meg a helyzetem. lett vevő a napelemes rendszerre. Ha földön van az egész adnak érte cakk-pakk 2,5-öt. Hétvégén leszereljük a srácokkal (kezeit széttáró) Így nyertem rajta tokkal vonóval kb. 2 millát(kezeit széttáró) Az áram meg ingyen lesz feszt is(meghajlós)
Felvettem a kapcsolatot és konzultáltam a helyi vajdával(kezeit széttáró) Elmentem hozzájuk egy tanulmányi körútra és értékes tapasztalatokat gyűjtöttem. Csináltam néhány felvételt ezek közül fog valamelyik megvalósulni(meghajlós) Azt mondja a jó kapcsolatunkra való tekintettel még embert is ad nekem a kivitelezéshez jövő héttől ingyen áramom lesz(meghajlós)
ha lesz kedvem átnyálazom januárig ráér tulajdonképen egy elég nagy paksaméta sosem olvastam(kezeit széttáró)
melyik a durva személyeskedés? Van vagy 6-7 gyereked. Szeretném megtudni, hogy te vettél e fel annó szoc.polt vagy bármilyen egyéb támogatást? Vagy nagycsaládosoknak járó bármilyen kedvezményt?
Tévedel, valahogy senkit nem ismerek rajtad kívül akinek összejött, itt a faluban gyakorlatilag 1 kézen meg lehet számolni hány házon van napelem, de a nagyobb településeken pár jobb házon kívül sehol nincs és nyilván nem akartak népek és azért nincs hisz olcsó volt tehát eszetlenek voltunk mindannyian. Amúgy tavaly pont aznap jelentették be a rezsiváltozást amikor jöttek a klímások feldobni a cuccokat és idegbe kerülve leállítottuk őket vagy 2 órára mert szanaszét telóztunk, hogy inkább napelem vagy a 4 klíma h tarifával és a villanyszerelőnk meg még páran a klímák felé tereltek, az 2 milla volt összesen míg a napelem plusz a klímák a többszöröse lett volna és az előző télen nagyon jól jártunk. A durva személyeskedét lehetőleg kerülném mert sehová sem vezet.
És benne volt, hogy az elszámolás a szerződés végéig változatlan marad, különösképpen az elszámolási időszakokra?
nem, hanem a 10 éves szerződésem
ennyi a pluszom évente a jelenlegi fogyasztásom mellett(kezeit széttáró)
A masodik kategoriahoz hasonloak vagyunk, klimaval futunk. Kb. azonosak a szamok (csak 7kWp a rendszer), de hasonlot szamoltam en is.

Ettol fuggetlenul tenyleg szarjanak sunt odafent, valamint az E-on is.
Tessék pipi, talán mégsem jutsz csődbe 😁
https://villanyautosok.hu/2023...
1000?
nekem termelt ez a kis hoki rendszer 1800-at és szerintem legalább 500 meg sem termelődött
jövő évi cél a 2400kwh lesz
ha meglesz a 10kwh akku akkor már tudok este is pazarolni így most csak este 6 ig mehet a légkondi a rendszerről
Ki ígérte? A telepítő cég?
Ha-ha-ha!
Hozzád képest és annak akinek nincs minden képen nagyobb biznic. Én még ilyen feltételek mellett is kevesebbet fogok fizetni a villamosáramért mint akinek nincs fent panel(kezeit széttáró) Itt a fizetnin van a hangsúly úgy lenne a fer ahogy megígérték, hogy 8 évig még nem fizetek csak állok a tetőmön felszerelt panelekkel a nép rendelkezésére éves 1000kw betermeléssel(kezeit széttáró)
Teljesen mindegy,akárhogy is megszopathatnak,hiszen az már ott van a tetőn.Annyira meg úgysem fognak hogy azt mond,inkább leszeded.Egy biztos,a végére nem lesz ez akkora biznisz mint ahogy te azt hiszed.
Nem. Vasat csak erre való, akár homokszűrővel együtt alkalmazandó vegyszerrel lehet, illetve levegőztetéssel. Az így keletkezett vasas szennyeződést már lehetséges kiszűrni.
ezt én is tudtam, hogy be fog következni hiszen mondták(kezeit széttáró)Egyenlőre még van belőle 8 évem(óranézegetős)
és ez a helyzet jelen pillanatban is fennáll (meghajlós) Egyenlőre tik-tokon üzengetnek lehet jövő héten meg a napi szar.com-on fognak(szemeit körbeforgató) Mondták már azt is egy csütörtöki kormányinfón, hogy a háztartási villany ára 200 ft/kw/h lesz. 2 hét múlva meg azt mondták, hogy egy bojler erejéig marad a 38 felette meg 70. (kezeit széttáró) Mondjuk akkor is jól tálalták. Úgy emelték duplájára a villanyáramot, hogy még örültünk is neki. Mikor azt mondták, hogy 200 ft helyett csak hetven lesz mindenki boldogan fogadta a hírt pedig megduplázták az árát 😅 tudni kell ezt tálalni gondolom most is ennek az esete forog fent(gondolkodós)
Teljesen mindegy te kinek milyen esélyt akarsz adni.Mondtam én ezt már rég,sőt azok is tudják akinek van napelem a tetőn,kivéve téged,ez be fog következni.Csak az idő a kérdés.
ez még most sem következett be(kezeit széttáró)
Adjunk már esélyt a haldoklónak(gondolkodós) Majd akkor temessük el ha elhalálozott(kezeit széttáró)
Elárulom,a legkarakánabb ügyvédek segítenek kidolgozni ezeket az egyoldalú módosításokat.Végig van ez gondolva A-tól Z-ig.De most komolyan,te tényleg úgy gondoltad hogy ez nem fog bekövetkezni?
a többi vízszűrő is ilyen csak ott nem homok van benne
x időnként ki kell mosatni
rendes szűrőben többszáz kiló anyag van ami szűr
ami drága az meg automatán mossa ki magát az olcsóbbaknál te tekergeted a csapokat
szerintem a hegyvidék kivételével mindenhol vasas a víz hazánkban meg jó kemény is(gondolkodós)
lehet lentebb írtam valamelyik hozzászólásban engem pont nem érdekel mennyi áramot adok ingyen oda az országnak/nektek/
Megtámogatták a beruházást, aprópénzért kivitelezték. Így engem az sem érdekelne ha háromszor annyi áramot adok nektek ingyen az én "értékes" tetőfelületemről. Engem csak az érdekel, hogy nekem ne kerüljön pénzbe az áram. Én mitől lennék boldogabb ha másnak kellene területeket átminősíteni ezért és beruháznia. Én mitől lennék boldogabb ha neki szerelgetni kellene hisz nekem sem kellett. Én mitől lennék boldogabb ha neki sok pénzt őrzésre kellene fordítania(kezeit széttáró) Én semmilyen nyűgöt nem vettem át fel van biggyesztve a rendszer semmi dolgom vele aztán mindenki boldog még ti is nektek is termelek áramot(kezeit széttáró) Most viszont beleköpnek a levesbe, hogy egyoldalúan és önkényesen felrúgják a saját maguk által ígérteket. Remélem lesz valami karakán ügyvéd aki tudja ezt támadni azt tudunk hozzá csatlakozni kétszázezren. Az én tetőfelületem maximum akkor lenne értékes ha reklámozhattam volna rajta a cégedet havi sok százezerért talán tönkre se ment volna 😂 De mivel más egyébre az én "értékes" tetőfelületemet azon kivűl, hogy az eső ne essen be a házba másra nem tudtam hasznosítani így nyugodt szívvel biztosítottam helyet a napelemeknek aminek a termelését meg nekem köszönhetitek 😆 Szóval ezek az érvek amiket felhoztál elég óvodás szintűek 😆 Mondjuk napelem farmoknál még nem láttam sehol őrző védő kft szerintem néhány kamera megoldja ezt ha meg már itt tartunk(kezeit széttáró)
Vasat egy közönséges nagyobb homokszűrő kiveszi, egyébként egy köbös tartályban is kiülepszik egy nap alatt. Akkor átfejted, alsó 50 litert leüríted, és mehet az új víz bele. Nálam is vasas, de ez csak 14 méteres, locsolásra. Akinek 60+ kútja van a környéken, az már alig vasas. Mi nem fogyasztunk annyi vizet, hogy szarakodjak vele, kertet locsolni meg vasasan is jó.
Persze hogy értékes, ebbe nem gondolt bele a többi hozzád hasonló nyomi se 😁
Akart valaki egy nagy napelem farmot, dehát ahhoz irtózatos beruházás kell, terület, stb,
Jött az 5let: adjuk ingyen meg ócóé a táblákat a hüjjéknek! Ezzel megoldottak egy pár dolgot:
1) nem kell terület, nem kell átminősíteni, kialakítani.
2) nem kell szerelni se
3) örzés-védelem-felügyelet megoldva
Megkaptátok a paneleket, átvettetek minden nyűgöt, és ugyanúgy termelitek valakinek az áramot! Jól át lettetek baxva különben! 😅 nyugodt lehecc, az ajándékba meg félpénzér kiosztott panelok ára már megjött a befektetőknek, amúgy is hitel meg EU pénz volt...
A ti megtérülésetek? azt pont leszarják 🤣 kaptatok valamennyit, meg elhasználhatjátok egy részét, amit termeltek 🤣
Azt kell számolni mire szétversz és újraburkolsz mindent annak mi a költsége a szűrőrendszer áráéhoz képest(kezeit széttáró)
nekünk is 8 ezer környéke a víz
de ha 20 ébe csinálom meg a kútvizes kört akkor került volna kb 20 méter csőbe
most meg verhetnék le csomó csempét véshetném furkálhatnám a falakat
amúgy egy fasza szűrőrendszer inkább 500 ezer mint 300 az tuti nem lesz