Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mert előtte többször erősen dicsekedett, hogy mekkora királyság, hogy mindent féláron megkapott az államtól mire írtam, hogy nem az államtól hanem tőlem és a többi madártól, a kronológia így volt és amúgy nem érdekel senkinek semmilye kivéve ha állandóan dicsekedve az orrom alá dörgölik, azt se tudom, hogy itt a többség miképp él és áll anyagilag mert nem írják le a motorokat kivéve mert azért csak egy ilyen fórum így nem is ekézek ezért senkit a lölőzés meg értelmetlen és példának sem jó inkább a villanyautót említsd bár sokszor írtam, hogy nekem kéne ha majd számomra is megéri.
Van az a szint ahol nem működik, de annak a közelébe sem voltunk még.
Igazából sokkal jobban járt az ország a szaldóval, mint egy piaci alapú elszámolással, mert a napelemes a drága import és gázerőművek által megtermelt villanyt váltotta ki nyáron. És a belegondolsz, ha 100 egységnyi áramot fogyaszt az ország évente, amiből 10egységet megtermeltek a napelemek, akkor akárhogy nézzük csak 90 egységet kell kifizetni, legfeljebb más időbeosztással.
Piaci elszámolással meg fizethettek volna rendes áron a napelemes 10egységért is.

Persze amikor Lölö abban érdekelt, hogy a 100egységnyi áramot 300egység áráért adja el a lakosságnak, akkor persze hogy érdemes lesz a házi napelemeseket ellehetetleníteni a monopol helyzettel visszaélve, hiszen rontják az üzletét.

De van egy jó hírem. Úgy fognak járni ezek a gecik, mint a Matáv. Amikor kiderül hogy a mobiltelefon 10*-es percdíjjal is olcsóbb mint a szaros recsegő vonaluk, fognak még könyörögni és perkálni nekem hogy hajlandó legyek áramot eladni nekik az akkus-napelemes rendszeremből 😁
Na mondjuk ebben én sem bízom 😆
Ahogy többször elmondtam nem a szaldó eltörlése a baj, hanem az hogy nem dolgozták ki ennek a menetét és rendszerét még mindig. Németeknél, meg úgy általában ahol átgondoltabban csinálták ezt, azért nincs szaldó, de rendesen fizetnek a visszatermelésért.

Tényleg csak az a felháborító hogy egyik pillanatról a másikra változnak a szabályok önkényesen. Nyugodtan lehet ehhez tapsikolni, de ha egy olyan jogszabályi környet van ami ilyen könnyen átfordulható, akkor nem lehet semmire megtérülést számítani, ki fog beruházni bármibe is? Lehet ezen kárörvendeni, de ez is olyan mint amikor az utcán szereltem az F Astrát, aztán az egyik csöves a másiknak mondja, hogy látod, ezért nincs autóm, mert csak a baj van vele 🤣 Aztán valahogy mégsem én jártam gyalog a végén és nekem volt lakásom is saját ággyal, hűtővel, és nem az ingyenkonyhán koldultam.
Rosszul látod ezt, pipi, nem az embereket nézik hülyének - csak a hülyéket. Mert az, aki arra gondolt, hogy majd nyáron a tetőjén tűzi a nap az ingyen kapott paneljeit, és ő annyit termel, hogy abból egész télen fűt, az hüjje😅
Aki elvégezte a 8 általánost, már az ki tudta számolni, hogy ez hosszú távon tarthatatlan. Megvolt a beetetés, a tetődet (egy értékes felület) kvázi ingyen átengedted, hogy MÁSNAK áramot termeljen. Fogd fel úgy, hogy az a hasznod, amit dec 31-ig keresel-kerestél rajta, és ne azon hőzöngj, hogy vége a jó világnak. Nyáron ezután is jól jársz, klímázhacc, fűthecc medencét, nem kerül pénzedbe - tehát mégis nyersz rajta valamit.
Nana, a történelmi pontosság kedvéért, előbb te dörgölted az orra, alá hogy mekkora hülye, hogy napelemet, meg villanyautót vett, csak hogy basztassad irigységből, erre volt válasz hogy te fizetted.

De azért remélem érzed hogy ez kb. olyan vergődés részedről, mint amikor Lölön élcelődsz hogy megjárta, mert sokat fogyaszt a luxushajója 🤣
Főleg közfelháborodás után. Ezek a beböfögések arra valók hogy szondázzák a közvéleményt.
Nekem is úgy tűnik hogy felhúzta magát,hisz még alpáriba is átment.De hát csak a pipi ilyen hülye hogy azt hiszi kolbászból van a kerítés.A következő majd a kis dácsiája lesz.
pipinél lehet nem mert neki olyan matematikája van ami egyedülálló
a szigetes rendszerel lehülyézése fog megszűnni
mert eddig kb mindenki arra lyukadt ki hogy aki (fél)szigetüzemet telepít az idióta
Na látod,akkor mér kezded érteni nekem miért nincs szükségem arra hogy ilyen panelek csüngjenek a tetőmön.Azt írod hogy a szarod is nagyobb így nem hat meg az pár forint plusz,na,hát engem meg nem hat meg az havi 20ezer villanyszámla.
Dehogy szűnik....... 😏 😄
ahogy írod én is csak annak örülök hogy a pipi féle arcoskodás megszűnik
amúgy a napelemes csoportokban is megy a sírás ezerrel
pedig a havi szaldóval is simán megtérül a befektetésük még annak is aki teljes árban tette fel csak ugye nem 5-6 év alatt hanem 15
a havivszaldó is egy végtelen nagyságú akkumulátort jelent
akinek mist van esze az átcsoportosítja a déli napelemek egy részét keletre-nyugatra hogy egész nap tudjon termelni
Az igazság a kettő közőtt lenne valahol. Elvégre csak hasznosítják és eladják a betermelt áramot, és nyilván nem ingyen mozgatják az áramot (karbantartás, nagyobb teljesítményátvitel, más időszakban megtermelni a visszaigényelt áramot stb.) ezért valamilyen ellentételezés jogosan elvárható HMKE tulajoktól. De ez a teljes áron vegyek viszont a megtermeltet öt forintért veszik át elég elrugaszkodott dolog.
Ugy látom mégiscsak frusztrál a dolog.......
Engem pl. érint egyszerűen azért mert folyamatosan felhozod, hogy én fizettem a többi adózóval együtt a napelemed és az autód felét így ez a történet már csak ezért is megelégedéssel tölt el komolyra fordítva meg azért mert ugye a nyári túltermeléssel az mvm sem feltétlen tud sokszor mit kezdeni viszont mikor télen visszaadja akkor annak a plusz költségét rám is terhelik.
ennyi ember közül csak lett egy normális 😅
igen most is kárörvendesz. Folyamatosan az orrom alá dörgölöd, ha valami nekem nem a kedvemre való. Linklegetsz. Miért téged ez érint? Van napelemed? Volt pénzed rá? Semmi nem vagy csak egy csóró kis geci egy rosszindulatú faszkalap.(kezeit széttáró) Abban éled kéjes örömöd ha másnak valami nem jó. Mondjuk nem csodálom mert ez szánalmas életed legboldogabb percei. Mivel szerencsére a szarom is nagyobb mint a tiéd nem fog meghatni néhány forint áramszámla bár kicsit sem esik jól. Szarul érzi az ember magát amikor becsapják. Pont ilyen volt amikor 12 évig szajkózták, hogy maradnak a rezsiárak aztán egyik-napról a másik napra elvették és a régit tízzel szorozták. Én imádkozok a jóistenhez ennél több örömöd ne legyen hátralévő rövid életedben (imádkozós) és bízok abban, hogy ez a lantos akárki már az évet sem húzza ki a kormányban. Most bazmeg egy tik-tok videóban szólnak a néphez kormányzati részről egész elképesztő 😂 Még nem veszem hivatalosnak sok ilyen kinyilvánítás volt már az utóbbi években ami kiigazításra került(meghajlós)
Este 7:30 kor leptem a melobol.De ott volt legkondi.
Szoval a sok olvado motoros a tied lehet.
Mi?
Most komolyan...?
Az, hogy lenne pénz valamira ha akarnák és a logikátlansága ellenére is már megtették, te látsz ebben valami igazolást az egyiktől a másikig????????????????
Nem, azok most otthon maradtak 😁
Főleg ez a bazárimajom.
Jo volt a buli csak sok a köcsög. 🤣
Állítólag ellopták 🤣
Bizisten nem én voltam, melegre való tekintettel otthon hagytam a flexet, és inkább egy palack vizet raktam be.
Nem másolták, tanulták. Nagy különbség.