Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Be lehet kapcsolni, csak már nem számít, meg nincs olyan parancs hogy GOTO 10 😁
Azt arra linkeltem, mikor az internet "letöltését" kérdőjelezted*. Hogy lásd, milyen irtózatos erőforrást és energiát szánnak az MI fejlesztésre.
*Talán el tudod képzelni, hogy ekkora erőforrással ez nem lehet kérdés.
Nem is csoda. Aki érti, az sem érti mitől működik, csak tudja hogy mit kell csinálni hogy azt csinálja amit akarnak. 😁
Alap neuron működése nem komplikált, szimpla súlyozás és statisztika. Azt elektronikusan megcsinálni sem az. De amikor már több neuron van a rendszerben akkor már kaotikus és követhetetlen, hogy mit miért csinál, csak azt tudják, hogy képes megtanulni amit kell.
A durva az hogy a kocsimban már képes elég jól elvezetni egy ilyen számítógép kamerák képe alapján.
Szóval mondanám hogy rettegek, de nincs mire mert már mindenben ott van....talán kéne venni egy jurtát a villanydrótoktól távol a hegyek között, ha netán baj lenne ebből 😁
Akkor miért mutogatsz wiki linket?
Ha a gugli haverod keresőjébe beírom, hogy chatgpt, akkor kiad ""Nagyjából 1 260 000 000 találat (0,28 másodperc)"" miért pont a wikit linkelted?
Az első találat angolul pont a saját weboldala, a wiki "csak" a negyedik, tehát valamiféle okod csak volt, azt linkelted nekem. Mi volt az?
Az információt kérdezted, honnan van... nem a wikiről, tehát nem tudom neked linkelni. Az infó az említett cégtől van. Ha ezt nem fogod fel, nem tehetek semmi többet.
Te most direkt csinálod?
Te linkelted a wikit, utalva, hogy ott elolvashatom a korábbi állításaid alátámasztását. Erre kérdeztem, hol lehet olvasni, hogy "letöltötték" az internetet?
Kurvára nem érdekel a labelbox, neked ott valszleg semmi keresnivalód, más háta mögé meg ne bújjál. Azt kérdeztem és kérdezem megint, hol olvastad azt, vagy hol lehet hitelt érdemlően utána nézni, hogy "letöltötték" az internetet?
Amire azt írtam minek, hiszen ami nálam van, azt minek még egyedszer? Lehetnek, vagyis vannak elzárt részek, de gondolom a ChatGPT abból sem fog nekem információt nyújtani.
Szóval ami nincs a wikin, az nem is létezik? ugyanakkor amit linkelek a wikiről, azt meg el se olvasod? Nem értem ezt a logikát...
Amúgy írtam, honnan lett pár infóm ezekről - egy világszinten is top programozótól, aki ezeknek dolgozik. Csak a titoktartási szerződése több oldal, plusz teljes átvilágítás után vették fel. Csak annyit írj a gugliba, hogy labelbox.
Szóval látatlanban biztos vagyok benne, hogy ehhez nem értesz. 😃
Na mi van oposszum,megint keménykedsz?Szerintem te már rég vonyítanál ott kínodba amilyen helyeken már voltam.
Ez nem válasz, már ne is haragudj. Kimásolni az infót a netről sokan megtehetik.
Nem, az első weboldalakat direktben írtuk html-ben, egy szövegszerkesztővel. Aztán jöttek a scriptek, utána a böngészőben generálódó adatbázis alapú oldalak - a WYSIWYG csak egy kezelő felület beginereknek. Erről akkor inkább ne beszélgessünk.
Sokan be tudtak csavarozni egy alaplapot egy bódéba - ennek én örültem, mert mindig volt mit javítani 🤣
Ez így van, te ezen felül egyről biztosan nem tudsz még, jelesül arról, hogy hozzánemértőként ne tegyél olyan kijelentést, hogy a másik mihez ért. Mert én biztosan nem értek mindenhez, ezért ilyenkor azt írom mindig, hogy bizonyos dolgok számomra, ami az eddigi tapasztalati úton megszerzett ismeretem szerinti logikának ellentmond.
Ha meg a megsértődésről beszélünk, ennyire már ismerhetnél, hogy EZEN és ilyeneken soha az életemben...
Amúgy a wikiben sem olvastam amire te hivatkoztál, hogy "letöltötték" az internetet, de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet. Tudnál segíteni?
(Persze, hogy nem...)
Ez a fajta professzionális számítástechnika - és a mai fejlesztések - már annyira távol esnek az átlagember témával kapcsolatos fogalmától, hogy nagyon. Az enyémtől biztosan, a tiedtől meg méginkább. Ezen nem kell megsértődni, ez tény. Legyél benne biztos, hogyha ebben a témában van 100 dolog, amit tudni lehet, abból 98-nak még a létezéséről se hallottál - és ez természetes.
wintermute-neuromancer szintjet mar elerte?
Amugy eltunt a tabla visegradrol vagy a motorosaink olvadtak bele a betonba?
Tehát ha egy alaplapot be tudsz csavarozni a bódéba,illetve WYSIWYG-al össze tudsz dobálni egy weblapot, akkor értesz a programozáshoz? Mert ha igen, akkor én is.
Hogy indexálja, az oké. Hogy megtanítják keresni, az oké. Hogy a mondjuk béta-teszteken olyan műveleteket csináltatnak, amit a "végleges" verzióban nem, az is oké.
Te mit csinálsz a gépeden egy hálózaton amikor olyant adatot akarsz megosztani, amit több, korlátozás alá nem eső személyeknek rendszeresen akarsz publikálni? Annyiszor többszörözöd, vagy hálózati eszközön elhelyezve és az elérést publikálod? Pláne nagy méretű adatoknál...
Igaz, csak a kezdetektől 25 évet dolgoztam a számtech biznicben, szervízt üzemeltettem, elsők közt szolgáltattam internetet az országban, plusz mai napig üzemeltetek néhány weboldalt - de biztosan nem tudok annyit róla, mint te 🤣 aki két kefír közt olvastál róla.
https://hu.wikipedia.org/wiki/ChatGPT
Olvass már ebbe bele... ekkora lóvé, ekkora kapacitás, ekkora energia igény, a világ legerősebb komputere - és te "nem hiszed"... 😂
...mondjuk az, hogy "szakmabéli" vagy, ezen neked is le kellene gondolkodnod.
De én nem is írtam, hogy meg akarsz vezetni, hanem azt, hogy én ezeknek nem hiszek ------- mert nem látok benne logikát, illetve, hogy pont hogy illogikusnak tartom.
Hát arra nincs befolyásom, hogy te mit hiszel... leírtam, amit olyan mondott, aki tudja is, érti is, nem csak beszél róla, mint te 😃
szóval akkor már nem számokkal kezdik a sorokat 🤣
Nem hiszek abban, hogy "felszkennelték" az internetet (a teljest), hiszen az legszorosabban számolva is a duplázást (adat) jelentené. Minek?
Ez csak egy elég kicsi része az MI-nek, hogy néhány ráérő chatelget vele - ami nem kis dolog, már mindjárt az, hogy elég jó magyarsággal, és elég értelmesen "beszél"
Fiam épp most mesélt róla, ő ezeknek dolgozik áttételesen. A ChatGPT lényegében csak egy MI interfész, az MI határa sokkal kintebb van. Említettétek az aktualitást, ami 2021-ben véget ért - valójában az történt, hogy elfogyott az internet 😅 az AI-k (mert több renccer is van) felszkennelték az összes ismeret anyagot, és egy ideje már csak egymástól tanulnak. Ennek megvannak a veszélyei, ezt láttuk már a moziban Terminátorként 😃 de még nem olyan súlyos a helyzet.
Dolgoztatják, pl a profi programozás már csak program tervezés, a kódot az MI írja - meg hasonlók... nagy részét már én se értem, pedig szakmabéli vagyok.
Hát, mondhatnám, hogy ennek tükrében a kapott válaszokat át kell értékelni, de úgy gondolom, alapértékeket nem csak az utolsó két évben kell meghatározni.