Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És még akkor azt a qrva táblát is kibaszta este valaki ! 🙄
Azért a kijelzőre nézve , inkább elviseltem volna a sípcsontomon aforró levegőt ! Kicsit melegebbek lettekvolna a bennelévő vasak ! De szegény 1400-nak szívesen segítettem volna ! Irigylem a te hűtődet ! 😉
Sapka, amugy a katonaira mondjak leginkabb.
Ködvágó ? Az mi ? Nem vágom !
Van aki bírja. Nézd meg a parasztelosztóban reggel, amikor a falusi bácsik augusztusban leszállnak a buszról, hogy elmenjenek valahová, mind hosszú ujjú ingben, mellényben/pulóverben vannak, esetleg még a ködvágó is rajtuk van.
Vagy ezt a barmot még a hőség is inkább elkerüli.
Hogy kettő ventillátor nyomja a sípcsontomra a forró levegőt. 🤣
Menetszél ? Ja van ha lehet menni ! Hát tegnap Visegrádnál nem lehetett ! Ott 38C fok volt ! A motoroknak is problémás volt az a qrva meleg ! Fűtötte magát az 1400 rendesen ! Irigylem a GTR-eket , abba miért tudtak 2 hűtőventiĺátort beletenni ?!
Valakik fújják a passzátszelet.
(Vagy ez most nem illett ide?)
Nincs igazad. Az, hogy forgalmi okból kell megállni, azt mindenki betervezi még akkor is, ha ezt tagadja. A többórás megállót már csak az elvetemültek vállalják be. Lehet ezt tisztelni, mert jön a szöveg, hogy még ezt is a közösségért meg a többi hasonló hasbaakasztós szöveg, de azért...
Az ott lakók meg most legfeljebb még jobban hiszik, hogy nem kellenek a motorosok, helyes döntés volt a kitiltásuk.
Itt aztán akkora a menetszél......te barom.
A telepítők egy részének, azoknak, akik új épületre kértek építési engedélyt, azok már jó pár éve csak úgy kapták meg azt, hogy az épületbe minimum 25% megújulót terveztek. Tehát szaldó vagy bruttó, mindegy is, mert kell. Aztán akik csak úgy felrakatták - mert sok, közte az én többszöri figyelmeztetésem ellenére - elhitték, hogy van ingyen ebéd, azok tekintélyes része így is támogatással szerezte meg a rendszert. És ők nagy arányban vannak az összes telepítőhöz képest.
A kicsit jó már nem is elég, csak a mekafull ingyenebéd a jó?
A készenléti foszilis erőművekkel az a baj, hogy az hogy indításra készen tartsák az is kurvasokba kerül. Így az a legdrágább ha egy évben 5* van beindítva csak.
Ennél meg már most is jóval olcsóbbak az akkumulátorok kibaszott nagy méretekben is, mert ott csak a pásztornak kell fizetni, aki a kecskéivel vagy birkáival lelegelteti a telephelyen a gazt, meg néha a karbantartóknak.
Én nem aszalódtam. Motoron van menetszél. Meg aztán mikor motorozzak? Ritkán van 21 és 25 fok között, amikor a fotelmotorosok is előveszik a gépet 😁
Aki usa zaszlot tesz a motorjara, az mindenre kepes.
Amugy lehet, hog, buzi, csak a tv-ben ezt latta, hogy ettol lesz pokol angyala .
Igazán elnézőbb lehetnél!
Lölőnek is meg kell élni valamiből 🤣
Tessék Pipi,tudom tudom,irigykedek.
https://www.szeretlekmagyarors...
Miért?Nem dugta csak mögötte ült.
Hát ha nő van hátul, még ha dagadt is, akkor nem buzi... 😄
Kulon tetszett a videoban, hogy az egyik faszkalap motorjan egy zaszlorudon usa zaszlo volt. Amerikai eleterzes, valamit tettunk a szabadsagert, bormelleny, szakall, dagadt no hatul...
Buzerans.
a napelemnek mindegy hogy elfogyasztod vagy sem azt amit termel/termelne
napelemnek semmi baja sem lesz ha nincs rajta fogyasztó, sőt akkor sem lesz baja ha rövidrezárod/túlterheled
amúgy egy biomassza erőművel remekül ki lehetne egészíteni az akkus megújulókat
ősszel beindítod az erőművet tavaszig termel, elégeti a a sok gizgazat ami az év során felhalmozódott
ha meg nagy a baj lehet indítani a gyors reagálású gázerőművet.....
a tárolás egyre jobb lesz, a sima kínai gagyi lifepo4 akkuban is simán benne van 15-20 éves élettartam ha jól van paraméterezve
az lto akku még faszább, csak sokkal drágább mint a lifepo4
a nátrium ion akku meg egyszerűen a legjobb otthoni környezetben mert ott nem számít mekkora az akku
most ezen agyalnak: https://hvg.hu/tudomany/20230808_nasa_akkumulator_enervenue_fem_hidrogen_akkumulator
igazándiból már annyi féle akku van elérhető áron hogy már válogatni is lehet köztük
nem olcsó, de már nem megfizethetetlen, ilyen napi 1 cigi+sör árban már egész jó akkukat lehet beszerezni
persze evvel még a téli tárolás nem megoldott, max háztartási szinten lehetne kiváltani az erőművi áramot
Másképp írtak a negatív árról, nem az erőműveknek van vele bajuk mert azok szabályozhatják a termelést hanem a megújulóknak hisz azok csak akkor termelnek ha épp süt vagy fúj viszont olyan sokat telepítettek belőlük a gázhiány veszélye miatt, hogy azoknak van akkora túltermelésük, hogy vannak ürák amikor ők fizetnek, hogy átvegyék tőlük az áramot. Amíg a tárolás nem megoldott addig kell a gáz, szén, olaj és az atom, de vannak ígéretes tervek az árapály, hidrogénes meg még pár ötlet.
okos mérőkkel perc alapú is lehet, akár a betáplálás is, pl 11-15 óráig 1 forint előtte-utána 6 forint
az a szerencse kurva nagy hiány van az okos mérőkből, még pár évig nem lesz ebből semmi
nagyon nagy baj van a villannyal, erőművi szinten már van hogy negatív ára van az áramnak szóval azért fizet az erőmű hogy valaki elhasználja a termelt áramot, persze ez nagyon ritka, egy évben pár nap van pár órára, de minél több a napelem annál gyakoribb lesz
akinek van fölös pénze az energia tárolót épít, nyugatabbra már az megéri hogy akkut töltesz délben és akkut használsz este, nálunk még nem mert mesterségesen alacsony a villany ára
amúgy én abban látom a kiutat hogy gecisok töltő mindenhol pl céges parkolókban is és a dolgozónak csúcsidőben töltődik a kocsija, otthon meg lehet vinni róla a házat részben/egészen este csúcsidőben
Mert olyanok mint a birkák,valaki azt mondta hogy gyertek ide mert ez jó,és mentek,néztek ki a fejükből pár órát aztán hazamentek.