Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nincs kedved lefesteni nekem ? Jóbaráti alapon 😂 még azt is megcsinálhatnád hogy kigyalulod 😂
Bajaiak általában tésztát tesznek bele. Azok nem normálisak.
Ja,akkor sima spray-vel,ezek a szegélylécek(már ami egy színű) sima RAL színek,azt meg kapni spraybe.
Csak ezt a kis sarokelemet akarom lefesteni. Szegélyléc már van habosított műanyag, nem szórakozom papírfóliással. A fenyőt mire lefestem drágább mint a padló. Csak ezekből a kis szarokból nem találok festettet, a papírfóliás meg szar mindenből.
Én fújtam,bükk volt eredetileg,aztán fehér kellett.Ha a fújás nem megoldható akkor henger.
És ha a halász nem fogott semmit csak vízicsirkét tudott elkapni akkor abból van a halászlé? A halász ha fogott valamit főleg a szolgaidőkben akkor azt nem megette hanem a gazdának adta így halból biztos nem csinált semmit inkább békából vagy hasonló jószágból tehát az eredeti halászlé a húgyában főtt hínárral ízesített szebb napokon békából, de általában szúnyoglárva és vízipók keverékéből állt és persze paprika nélkül hisz azt a 20. század előtt legfeljebb az urak tudták megfizetni. 😏
És ha már itt tartunk, te mivel festenél fehérre kis, nagyjából 20x20x80as tölgy vagy bükk léceket? Padlófalszegélyhez akarom rakni de a boltban csak papírfólias fehér van, elég (zöld)borsós áron.
Nekem új lenne ha nem. 🤔
Én simán kihagynám belőle a paprikát is, csak akkor az halleves lenne. Halból egy jó kis zöldségleves(csorba), paprika nélkül 🤤
Nem mindegy hogy szegedi vagy bajai :D kell benne legyen tészta! De csakis házi gyufatészta 😃
Van valahol 3könyvünk, Balatoni, Tiszai, Dunai halászlevelről. Már régóta elő akarom keresni, mert megy a vita itthon hogy most a hagymát apróra kell vágni és szétfőzni vagy úszhatnak a darabok benne, én le szoktam passzírozni a fejét-farkát-hagymát hogy sűrűbb legyen, ezen barátnőm kiakad… 😂😂

Ja és a brassóiban nincs borsó! 😃 az valami más, biztos finom mert illik hozzá csak ne legyen brassói a neve 🤓
Mert hogy a halászlében a halász nem az alapanyagra utal hanem az eredeti elkészítőjére.Mert bármilyen hihetetlen,a halászok készítették először ezt az ételt.De honnan is tudnák......
Honnan tudná ezt egy pesti.....mert a cigánypecsenye meg cigányból van,mi?
Egyed Sanyi a hal levét! 🤣
Halhúgy 🤣
Nem ettem még, majd oszd meg milyen! 🤣
Mennyi nyelvész egy helyen. 🤣
De mi van az étlapon? 😅 Nem olvastam még, de tuti van.
Esetleg bajai halléfesztiválon melyikőtök volt már? 🤣
Nem,csak a halász leve kell bele.
A halászlé minimum halászhugyból, de méginkább ahogy írod elhullot halászból készül, mi inkább hallét eszünk mert azon nincs halászgatya. 🙄
Te mivel főzöd? Víz nélkül? 🤣
Halászlébe,de abba kell halász is nem?
Én 3x tapsoltam vissza a moziban.
Dehogy ezért, privatizálták a helységeket vállalatostól, a legtovább a Majakovszkij-Lenin krt. sarkon működött mert a privatizátor még kicsit működtette, de nem a nép hiánya miatt zárt be bár a kínai büfék akkoriban szaporodtak el és olcsóbbak voltak.
Brassóiba? Na azt minek? 🤣
Víz?
Megnéztelek volna mikor két otthonról vitt parizeres szendvics evése között bömbölsz mint egy barom .
Értjük, de a halászlében sincs tészta 😅
Csak, ha tesznek bele 🤣
Mint borsót a brassóiba 🤣
Persze,ha nem raknak bele.